• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yeni eş

Asdfg

Aktif Üye
Dört gün önce dişi muhabbet kuşuma eş aldık hâlâ bı yakınlaşmaları yok yaptıkları tam kavgada değil ama sesleriyle bizi uykudan uyandiriyorlar birbirlerine zarar vermelerinden korkuyorum sizce erkeği değiştirmelimiyiz yoksa zamanla alisirlar mı?
Ekli dosyayı görüntüle 4401

Asdfg

Aktif Üye
Bazen dişi bazen erkek kanatlarını çok hızlı açıp kapatıyor ve diğerini korkutuyor bazende birbirlerine gaga atıyorlar öpüşmeye mi çalışıyorlar yoksa kavgamı ediyorlar anlamadım

Asdfg

Aktif Üye
Renklerinin farklı olması bı sorun olur mu acaba

Asdfg

Aktif Üye
Ayrı kafese koymayı denedim ama dişi kuş erkeğin yanına gitmeye çabaladı sürekli. kafesleri yan yana koymuştum bı sorun olmasın diye tekrar aynı kafese koydum ikisinide.dediginizi yaptığımda bı sorun olur mu yani psikolojik olarak etkilenirlermi

Asdfg

Aktif Üye
Gittiğimiz kuşçu erkeği eşinin yanından aldı ve bize verdi bu doğru normal bişey mi

Asdfg

Aktif Üye
Birde daha önce hiç yavru kuş bakmadık zor birşey mi yani becerebilirmiyiz acaba

Asdfg

Aktif Üye
Dişiyi salabilirmiyiz o bize alışık çıkmak istiyor

Asdfg

Aktif Üye
Keşke adınız rumuzunuz anlaşılır olsaydı da öyle hitap etseydik. Eşinden ayırdiysa biraz stres olabilir. Yan yana koysanizda ayirsaniz da biraz zaman alır alışması
Üye olurken gozukmeyecegini düşündüğüm için böyle yapmıştım kusura bakmayın bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Ayırdığında yuvalık olan ana kafeste hangisi durdu
Taha Bey, forumda bu konu ile ilgili daha önce açılmış bir birgilendime paylaşımı var mı? varsa onu paylaşsak, yoksa da genel bir eş tutma konusu açsak nasıl olur?

Asdfg

Aktif Üye
İyi geceler arkadaşlar denildiği gibi kuşları iki gün ayırdım sabah ayrı durdular akşam aynı kafeste bıraktım bugün bı kez öpüştüler bı kaç saat sonra erkek dişinin gagasına zarar verdi kavlatti biraz tekrar ayirmalimiyim?

Asdfg

Aktif Üye
Ufak gaga cizilmeleri olabiliyor şiddetli kavga değilse sorun yok ama gözlemle baskınlık kurmaya çalışıyor muhtemelen erkek
Bana biraz yer kavgası yaptılar gibi geldi kafesin sol tarafında dişi dururdu hep erkek yanaşmazdı o tarafa dün oraya erkek geçmek isteyince yaraladı dişiyi

Emre A.

Tutkulu
dişi kaç yaşında bu arada bende de bi dişi var

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
2 günlük ayırma yeterli bir süre değil, en az 1 hafta 10 gün ayırmanız gerekiyor. Ayırınca da erkek kuş eşleşmenin olacağı yuvalıklı kafeste kalmalı

Asdfg

Aktif Üye
2 günlük ayırma yeterli bir süre değil, en az 1 hafta 10 gün ayırmanız gerekiyor. Ayırınca da erkek kuş eşleşmenin olacağı yuvalıklı kafeste kalmalı
İyi akşamlar söylendiği gibi kuşları ayırdım bir haftadan fazla oldu aynı kafese koyduğumda dişi yanaşıyor ama erkek hâlâ yanaşmıyor dişi çok usteledigi için yuvayı çıkarttım bugün erkeğin tüy dönemini atlatmasini bekleyeceğimEkli dosyayı görüntüle 5424Ekli dosyayı görüntüle 5425

Üst Alt