• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

    Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kurallar Kafeskuslari.com Forum Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kafeskuslari Yönetim

Yeni Üye
Yönetici
Katılım
15 Kas 2022
Mesajlar
15
Tepkime puanı
99
Puanları
13
Kafeskuslari.com Forum Kuralları

1. T.C. kanunlarına aykırı, tehdit edici, küfür içerikli, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek, siyaset, din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek materyaller kullanmak, şiddet içerikli fotoğraf, video vb. paylaşımlar yapmak yasaktır.

2. Forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek, aşağılamak, yok sayar gibi yorum yapmak veya ithamlarda bulunmak yasaktır. Hem üyelerimize hem de yöneticilerimize herkes saygılı davranmak zorundadır. Bu maddeye uymayacak yorumlarda bulunan üyelerimizin yorumu/konusu anında silinecektir ve bunu yapan üyeye 15 gün uzaklaştırma cezası verilecektir. Bir daha yapan üyelerin üyeliği silinecektir.

3. Aciliyeti olan hasta kuşlarımızın iyiliği için, gereksiz mesajlardan kaçınılmalı, sadece gerektiği yerlerde yorum yapılmalıdır. Hastalık konularının veya makalelerin altına konu ile alakasız, sohbet amaçlı vb. yazılar yazılmamalıdır.

4. Tek kişiye ait iki hesabın bulunması veya bir hesaba birden fazla kişinin giriş yapması halinde kullanıcı uyarılacaktır. Eylemin devam etmesi halinde ise üyelik silinecektir.

5. Forumda yazılan mesajlardan tamamen forum üyesi sorumludur. İlgili kanun maddesi: İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkında kanun. Kanun madde no: 5651, 4. Fıkra, ikinci içerik sağlayıcı, bağlantı sağladığı başkasına ait içerikten sorumlu değildir. Ancak sunuş biçiminden, bağlantı sağladığı içeriği benimsediği ve kullanıcının söz konusu içeriğe ulaşmasını amaçladığı açıkça belli ise genel hükümlere göre sorumludur.

6. Flood (Sürekli bir konuda art arda gereksizce yazı yazmak) yapmak yasaktır.

7. Başka forumlardan ve kaynaklardan alınan yazılar, makaleler, fotoğraf, videolar vb. telif hakkına girecek paylaşımlardan yönetiminin ve sitenin sorumluluğu yoktur. Sorumluluk bu durumda sadece bunu burada paylaşan üyeye aittir.

8. Forumda iç kargaşa çıkarmak ve huzuru bozmak yasaktır.

9. İzinsiz hiçbir reklam, web sitesi linki vb. şeyler paylaşmak yasaktır. Üye bu foruma üye olarak bu tür paylaşımlar yapmayacağını önceden kabul etmiş olur. Aksi takdirde tüm sorumluluk ve yükümlülük bu tür paylaşımı yapan üyeye aittir.

10. Üyeler, imla ve yazım kurallarına uymayı önceden kabul etmiş sayılır. Aksi takdirde yönetim tarafından uyarılarak bu kurallara uyulması talep edilecektir.

11. Foruma ait olan bilgiler, yazılar ve resimler vb. şeyler başka bir yerde izinsiz paylaşılamaz. Aksi halde üye meydana gelen tüm sorumlukları ve yükümlülükleri kabul etmiş olur. Paylaşanlar hakkında en kısa sürede telif davası açılır.

12. Forumda olan sponsorluklar, ürün tanıtımı, satımı vb. konularda forum sorumlu değildir.

13. Forum içinde evcil kuşu, doğa kuşu ve diğer evcil canlı satışı yapılması kesinlikle yasaktır. Bununla ilgili konular anında silinecektir ve bunu yapan üyeye 15 gün uzaklaştırma cezası verilecektir. Bir daha yapan üyelerin üyeliği silinecektir.

14. Eski konulara gereksiz yorum yapmak ve eski konulara yorum yaparak konuların yeniden canlanmasına sebep olmak güncel acil konuların gözden kaçmasına sebep olacağından ve bu durum forum kurallarına uymayacağından buna sebep veren üyeye uyarı mesajı verilecektir. Devam etmesi halinde kendisine forumun disiplin talimatları uygulanacaktır.


15.Kafeskuslari.com forum bünyesinde canlı hayvan satışı kesinlikle ve istisnasız yasaktır. Kişi bu tarzda açtığı her konu ve eylemden sorumludur.Yönetim bu durum oluştuğunda konuyu silme ve uyarı verme yetkisine sahip olup kişinin kurala uymaması durumunda doğabilecek hertürlü yasal durumlar kendisini bağlayıp kafeskuslari.com forumu ve yöneticileri muaftır.

16. Forum üyesinin aynı anda (veya gün içerisinde yakın bir zaman aralığı ile) birden fazla konu açması forum kurallarına göre uygun değildir. Bu durumda üyeye hemen bir uyarı mesajı verilecektir. Devam etmesi halinde kendisine forumun disiplin talimatları uygulanacaktır.

17. Foruma üye olunduğunda yukarıda yazılan kurallar üye tarafından okunup kabul edilmiş sayılır. Forum üyesi olunduğunda üye tarafından tüm bu kuralların uyulacağı taahhüt edilmiş olunur. Forumumuz özel şahsi bilgi istemez ve gizliliğe önem verir. Forumdan kişinin geçerli sebepleri var ise forumun yetkili yöneticisi onaylanmasıyla üyenin üyeliği silinebilir.


18. Forumda yönetimin izni ile açılan makale, konu ve etkinliklerdeki tüm döküman yazı ile görseller üyenin izni ile yayınlanır bu veriler artık kafeskuslari.com forum sayfasına kafeskuslari.org blog sayfasına kafeskuslari.com sosyal medya hesaplarına Aittir.
Üye yayınladığı makale, konu ve etkinlikteki yüklemeleri yaparak döküman haklarını maddedeki hesaplara verdiğini onaylamış olur.


Kafeskuslari.com Forum Yönetimi
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt