• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yeni eş

Asdfg

Aktif Üye
Dört gün önce dişi muhabbet kuşuma eş aldık hâlâ bı yakınlaşmaları yok yaptıkları tam kavgada değil ama sesleriyle bizi uykudan uyandiriyorlar birbirlerine zarar vermelerinden korkuyorum sizce erkeği değiştirmelimiyiz yoksa zamanla alisirlar mı?
IMG_20210316_154044_795.jpg

Asdfg

Aktif Üye
Bazen dişi bazen erkek kanatlarını çok hızlı açıp kapatıyor ve diğerini korkutuyor bazende birbirlerine gaga atıyorlar öpüşmeye mi çalışıyorlar yoksa kavgamı ediyorlar anlamadım

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Bazen dişi bazen erkek kanatlarını çok hızlı açıp kapatıyor ve diğerini korkutuyor bazende birbirlerine gaga atıyorlar öpüşmeye mi çalışıyorlar yoksa kavgamı ediyorlar anlamadım
Kanlı ve şiddetli bir kavga olmadığı sürece.biraz daha gözlemleyin. Kanat açma hareketi vs birbirlerine baskınlık kurmaya çalışıyorlar normal bir durum

Asdfg

Aktif Üye
Renklerinin farklı olması bı sorun olur mu acaba

Süleyman EKİNCİ

Aktif Üye
Hocam erkek kuş yuva takılı kafeste 1 hafta kalsın kendi kendine kur yapmaya başladığı zaman dişi kuşu da yanına koyun inşâAllah güzel neticeler alırsınız

Asdfg

Aktif Üye
Ayrı kafese koymayı denedim ama dişi kuş erkeğin yanına gitmeye çabaladı sürekli. kafesleri yan yana koymuştum bı sorun olmasın diye tekrar aynı kafese koydum ikisinide.dediginizi yaptığımda bı sorun olur mu yani psikolojik olarak etkilenirlermi

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Ayrı kafese koymayı denedim ama dişi kuş erkeğin yanına gitmeye çabaladı sürekli. kafesleri yan yana koymuştum bı sorun olmasın diye tekrar aynı kafese koydum ikisinide.dediginizi yaptığımda bı sorun olur mu yani psikolojik olarak etkilenirlermi
Bir sorun olmaz kizismalari açısından daha iyi olur

Asdfg

Aktif Üye
Gittiğimiz kuşçu erkeği eşinin yanından aldı ve bize verdi bu doğru normal bişey mi

Asdfg

Aktif Üye
Birde daha önce hiç yavru kuş bakmadık zor birşey mi yani becerebilirmiyiz acaba

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Birde daha önce hiç yavru kuş bakmadık zor birşey mi yani becerebilirmiyiz acaba
Merhaba halledersiniz. Arkadaşın dediği gibi ayırın. Erkek ortama ve kafese alışsın eş değiştirmiş. Sonra birleştirin

Asdfg

Aktif Üye
Dişiyi salabilirmiyiz o bize alışık çıkmak istiyor

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Moderator
Mod Yöneticisi
Gittiğimiz kuşçu erkeği eşinin yanından aldı ve bize verdi bu doğru normal bişey mi
Keşke adınız rumuzunuz anlaşılır olsaydı da öyle hitap etseydik. Eşinden ayırdiysa biraz stres olabilir. Yan yana koysanizda ayirsaniz da biraz zaman alır alışması

Asdfg

Aktif Üye
Keşke adınız rumuzunuz anlaşılır olsaydı da öyle hitap etseydik. Eşinden ayırdiysa biraz stres olabilir. Yan yana koysanizda ayirsaniz da biraz zaman alır alışması
Üye olurken gozukmeyecegini düşündüğüm için böyle yapmıştım kusura bakmayın bilgilendirmeniz için teşekkür ederim

ömer18

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
Hazır konusu açılmışken bende sorayım.

Elimde 10-12 aylık bir maviş erkek kuş var (sonradan alındı)
6-7 aylık birde dişimiz var beyaz ağırlıklı mavi lekeli (dişi yıl basında alındı 3 aylık civarıydı aldıgımızda sonrasındada 1-1.5 ay kadar önce yukardaki maviş erkek alındı eş tutmaları amacı ıle erkek kuşu 10 gün kadar ayrı tutup dişinin yanına attım ancak bizim ufak olan dişi erkeğe kök söktürüyor baktım kanat tüylerini falan yoldu bir hafta ayırdım sonra tekrar attım 3-4 saat ıyıdıler sonra yıne aynısı erkekte ona baskınlık kurmak istiyor ancak dişi ağır basıyor yemlik üst tünek suluk bölgesi dişinin hakimiyetinde yanaşırsa kovalıyor çok nadirde olsa birbirlerine kusuyorlar ve kaşıyorlar. Bu kuşlar eş tutarmı bilemedim dişi çok baskın şu anda tüy yolma vs olmadı ancak dişi sakin durmuyor ne dersiniz üstatlar

Taha

Eski Forumcu
Moderator
Hazır konusu açılmışken bende sorayım.

Elimde 10-12 aylık bir maviş erkek kuş var (sonradan alındı)
6-7 aylık birde dişimiz var beyaz ağırlıklı mavi lekeli (dişi yıl basında alındı 3 aylık civarıydı aldıgımızda sonrasındada 1-1.5 ay kadar önce yukardaki maviş erkek alındı eş tutmaları amacı ıle erkek kuşu 10 gün kadar ayrı tutup dişinin yanına attım ancak bizim ufak olan dişi erkeğe kök söktürüyor baktım kanat tüylerini falan yoldu bir hafta ayırdım sonra tekrar attım 3-4 saat ıyıdıler sonra yıne aynısı erkekte ona baskınlık kurmak istiyor ancak dişi ağır basıyor yemlik üst tünek suluk bölgesi dişinin hakimiyetinde yanaşırsa kovalıyor çok nadirde olsa birbirlerine kusuyorlar ve kaşıyorlar. Bu kuşlar eş tutarmı bilemedim dişi çok baskın şu anda tüy yolma vs olmadı ancak dişi sakin durmuyor ne dersiniz üstatlar
Ayırdığında yuvalık olan ana kafeste hangisi durdu