• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Muhabbet kuşlarım hem öpüşüyor hem kavga ediyor yardım edin

Emirhan824

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım küçükken çok iyi anlaşırlatdı tüye girince kavga etmeye başladılar ayırdım 10 gün sonra birleştirdim 1 2 hafta yine iyi anlaştılar yem kustular 2 gündür erkek dişiye rahat vermiyo önceden dişi erkeğe vuruyodu. Ayrıca 2 gün öncede dişi yuvanın deliğinde içeriyi kemirmeye çalıştı. Dün gece ayırdım bu sabah geri birleşitrdim bi 10dk birbirlerini beklediler sonra öpüşmeye başladılar tekrar kavga ettiler yine ayırdım dişi ve erkek iyice kızışana kadar bitleştirmicem doru mu yaparım yardım edin. (dişi normalde pek ötmez ayırınca erkeğe baya öttü erkek pek umursamadı) erkeği yuvanın takılı olduğu kafese koydum dişiyi ayrı kafese mama felan veriyorum yardımcı olun lütfen

Emirhan824

Yeni Üye
Dün ayırmışdtım şimdi birleştirdim dişi kızgın olmadığı için erkek vuruyo sanırım dişi ortalama olarak ne zaman kızışır hafif kahve rengi oldu ceresi

Ufuk Yalçın

Müdavim
Emektar Üye
Iki kuşu yan yana getiren artık herkes üretici artık :) yorumlara uyarsanız daha iyi olur kuşlar için, ayırmayın kalsınlar, çok şiddetli olursa kavgalar ayırın bencede.

K

Kaan Omurtak

Yasaklı
Iki kuşu yan yana getiren artık herkes üretici artık :) yorumlara uyarsanız daha iyi olur kuşlar için, ayırmayın kalsınlar, çok şiddetli olursa kavgalar ayırın bencede.
Aynen kardeşim. Kendine üretici diyen halbuki hiç bir halt bilmeyen o kadar çok insan var ki. Sayılarının azalması dileğiyle.

Yusuf Kürşat Akkuş

Eski Forumcu
Kurucu Üye
İki kuş anlaşamadımi ayır hemen. Şunu bile gördüm 1 hafta oldu kuşlari yan yana koyali ama bir şey olmuyor ayirayim mı? Bu işin önceliği sabır uygun şartları sağlayın ve gerisini onlara bırakın inşaallah olacaktır.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Dişinin dişi olduğundan şüpheliyim şöyle kuşları tunekte görebilir miyiz? Bide altın kuralı uygulayın sabır ve düzenli bakım

Ufuk Yalçın

Müdavim
Emektar Üye
İki kuş anlaşamadımi ayır hemen. Şunu bile gördüm 1 hafta oldu kuşlari yan yana koyali ama bir şey olmuyor ayirayim mı? Bu işin önceliği sabır uygun şartları sağlayın ve gerisini onlara bırakın inşaallah olacaktır.
Daha görecek neler çıkar bu gidişle hocam.Milletin ağzı torba değilki büzesin diye boşa demiyorlar :D

CALİMEROSD

Yeni Üye
Benim de kuşlar kavgada etmıyo ama birbirlerini kaşımıyorlarda ne yapçam bilmıyorum

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Benim de kuşlar kavgada etmıyo ama birbirlerini kaşımıyorlarda ne yapçam bilmıyorum
Konu açarak kuşlarınızın görsellerini, kafes ortamınızı paylaşırsanız hatta kuşların kısa bir videosunu streamable üzerinden yükleyip linkini bize atarsanız daha net yardımcı olabiliriz 😇

Üst Alt