• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Muhabbet kuşlarım hem öpüşüyor hem kavga ediyor yardım edin

Emirhan824

Yeni Üye
Muhabbet kuşlarım küçükken çok iyi anlaşırlatdı tüye girince kavga etmeye başladılar ayırdım 10 gün sonra birleştirdim 1 2 hafta yine iyi anlaştılar yem kustular 2 gündür erkek dişiye rahat vermiyo önceden dişi erkeğe vuruyodu. Ayrıca 2 gün öncede dişi yuvanın deliğinde içeriyi kemirmeye çalıştı. Dün gece ayırdım bu sabah geri birleşitrdim bi 10dk birbirlerini beklediler sonra öpüşmeye başladılar tekrar kavga ettiler yine ayırdım dişi ve erkek iyice kızışana kadar bitleştirmicem doru mu yaparım yardım edin. (dişi normalde pek ötmez ayırınca erkeğe baya öttü erkek pek umursamadı) erkeği yuvanın takılı olduğu kafese koydum dişiyi ayrı kafese mama felan veriyorum yardımcı olun lütfen

Ekli dosyalar

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Kuşlarınız eş tutmaya başlamış ve yuvayı kemirmesi yuvaya ilgi duyduğu anlamına gelir.Erkek dişiyle çiftleşme istedğinde yani kötü giden bür duruö yok sakın ayırmayın ve dışarı salmayın çok rahatsız etmeyin sabredin olumlu gidişi sizde göreceksiniz.

Emirhan824

Yeni Üye
Kuşlarınız eş tutmaya başlamış ve yuvayı kemirmesi yuvaya ilgi duyduğu anlamına gelir.Erkek dişiyle çiftleşme istedğinde yani kötü giden bür duruö yok sakın ayırmayın ve dışarı salmayın çok rahatsız etmeyin sabredin olumlu gidişi sizde göreceksiniz.

Emirhan824

Yeni Üye
Dün ayırmışdtım şimdi birleştirdim dişi kızgın olmadığı için erkek vuruyo sanırım dişi ortalama olarak ne zaman kızışır hafif kahve rengi oldu ceresi

Ronay Ayk

Emektar
Yetkili Kurucu
Sorun yok çok fazla kafa sallama kur ötüşü vb gibiyse sorun yok vitamin verin sabredin biraz ayırmayın ....

Ufuk Yalçın

Müdavim
Yetkili Kurucu
Iki kuşu yan yana getiren artık herkes üretici artık :) yorumlara uyarsanız daha iyi olur kuşlar için, ayırmayın kalsınlar, çok şiddetli olursa kavgalar ayırın bencede.

Kaan Omurtak

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
Iki kuşu yan yana getiren artık herkes üretici artık :) yorumlara uyarsanız daha iyi olur kuşlar için, ayırmayın kalsınlar, çok şiddetli olursa kavgalar ayırın bencede.
Aynen kardeşim. Kendine üretici diyen halbuki hiç bir halt bilmeyen o kadar çok insan var ki. Sayılarının azalması dileğiyle.

Yusuf Kürşat Akkuş

Emektar
Moderator
Üretici
İki kuş anlaşamadımi ayır hemen. Şunu bile gördüm 1 hafta oldu kuşlari yan yana koyali ama bir şey olmuyor ayirayim mı? Bu işin önceliği sabır uygun şartları sağlayın ve gerisini onlara bırakın inşaallah olacaktır.

Sehmus BAKIR

Emektar
Yetkili Kurucu
Üretici
Dişinin dişi olduğundan şüpheliyim şöyle kuşları tunekte görebilir miyiz? Bide altın kuralı uygulayın sabır ve düzenli bakım

Ufuk Yalçın

Müdavim
Yetkili Kurucu
İki kuş anlaşamadımi ayır hemen. Şunu bile gördüm 1 hafta oldu kuşlari yan yana koyali ama bir şey olmuyor ayirayim mı? Bu işin önceliği sabır uygun şartları sağlayın ve gerisini onlara bırakın inşaallah olacaktır.
Daha görecek neler çıkar bu gidişle hocam.Milletin ağzı torba değilki büzesin diye boşa demiyorlar :D

Üst Alt