• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşa yanlış tedavi uygulama sonucunda ishal oluşumu

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Asil sorunda orada basladi ya kendini yoluyordu deli gibi bende vilmectin uyguladım gecmedi stresten uzak tuttum olmadi oyuncaklar aldim olmadi sirtini kanat altini ve boyun kismini hep yolunca mantar deride dediler Yozgat'ta ki veteriner travazol verince bende onu baya surdum manyaklol bende tabi sali gunu hastalik basladi :(
Benim görüşüm fazlasıyla kremi yemiş, dışkılar bunu gösteriyor, entrobac Gervit-w ve btAmin forte etkilidir, bağışıklığı yükseltmek gerekiyor, kısaca ilacı depolamışsınız, karaciğer, sindirim sistemi ve bağırsak atmaya çalışıyor, iyce besleyin, ifrazatı atsın, takviyelerini verin, Zeolit tozu varsa verin, üzgünüm ama tüm vücudunu a krem sürülse cilt reaksiyon gösterir, alerji yapar, kortizon şişirir, tüm organlar çeker ve denge bozulur, ishal kusma, mide yıkanması vs vs.el kadar canlı😔🤲
Sizden ricamız, aç kalmasın ve bağışıklık düşmesin🤲😊

Güneşfidan

Aktif Üye
Yok uykusu geldiği icin boyle ama kipirdiyor tabi bir kac gune kadar kotulemez ise yarin ,6 gun olacak cunku

Güneşfidan

Aktif Üye
Benim görüşüm fazlasıyla kremi yemiş, dışkılar bunu gösteriyor, entrobac Gervit-w ve btAmin forte etkilidir, bağışıklığı yükseltmek gerekiyor, kısaca ilacı depolamışsınız, karaciğer, sindirim sistemi ve bağırsak atmaya çalışıyor, iyce besleyin, ifrazatı atsın, takviyelerini verin, Zeolit tozu varsa verin, üzgünüm ama tüm vücudunu a krem sürülse cilt reaksiyon gösterir, alerji yapar, kortizon şişirir, tüm organlar çeker ve denge bozulur, ishal kusma, mide yıkanması vs vs.el kadar canlı😔🤲
Sizden ricamız, aç kalmasın ve bağışıklık düşmesin🤲😊
Bilemedim ki demet hanım benim kafasızligim. Bunları dönüşümlü nasil vereyim ben peki

Güneşfidan

Aktif Üye
Çok güzel 👍entrobac verdiniz bugün ile 3 gün yarın taze su verin,
Pazartesi Gervit-w 5 damla
Salı, çarşamba taze su
Perşembe btAmin forte
Cuma, cumartesi taze su
Pazartesi tekrar güncelleme yaparız👍
Zeolit yok mu
Tamamdir bu listeden sasmiyorum. Zeolit yok maalesef:( ama temin ederim elbette

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Size daha öncede yazmıştım. Bozok Üniversitesi'nde veteriner fakültesi var, Sorgun'da. Nette telefonunu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Güneşfidan

Aktif Üye
Size daha öncede yazmıştım. Bozok Üniversitesi'nde veteriner fakültesi var, Sorgun'da. Nette telefonunu arayıp bilgi alabilirsiniz.
Kubra hanım var ama bakmıyorlar yani nasil anlatayim size hoca yok adi var ogretmen yok ilgilenen yok ekipman yok olsaydi ben netten ne yapacağıma dair arastirm yaparmiydim direk veteriner e giderdim

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Malesef çok sulu dışkılar, böbrek hasarı olabilir, mümkünse rontgen çektirin 🤲😔

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Demet hanım sizin verdiğiniz tedavi işe yaradı şükür hamdolsun ishalligi kesildi ama böyle değişik dışkı yapmaya basladi ve kali keyfi yerinde ama kabarik uyuyor
Merhaba dışkı atar mısınız, entrobac Gervit-w ve btAmin forte takviyesi mi kullandınız

Güneşfidan

Aktif Üye
Merhaba dışkı atar mısınız, entrobac Gervit-w ve btAmin forte takviyesi mi kullandınız
Evet bu dediklerinizj yaptım dışkı fotografi ve kuşun fotoğrafını atiyorum. Birde sulphamezithane yazmislar bu formda bugünde suluguna ondan 5 damla damlattim . İyi mi yaptim bilemiyorum.

Ekli dosyalar

Üst Alt