• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşa yanlış tedavi uygulama sonucunda ishal oluşumu

Güneşfidan

Aktif Üye
Tamam priyobetik var bende onu kullanıyorum. Pirinc suyu falan diyorlar bu ne kadar dogru hocam?

Güneşfidan

Aktif Üye
Dışkı sıvısı yani idrar fazla geldi gözüme, böbrek zehiri atmak için tepki gösteriyor olabilir, 3-4 günde normale dönmesi gerekli, yeme içme iyi ise düzelir inşallah
Dal dariyi fazla yiyor şükür. Peki birşey daha soracağım ishalligin kesilmesi icin dun veteriner hos kuşlardan cok anlamiyor ama kanatlilar için antibiyotik olan Doxymix diye ilac veri kullanmak dogru mudur ?

Güneşfidan

Aktif Üye
@Demet bükay demet hanim biraz bu formda arastirdim ge- oral elektrolit diyor onu alsam mi ? İkincisi travazol baktiriyel etkisi yarattigi icin böbrekler de ve ic organlarda baska ne uygulamam gerek ge- oral gecici yaziyor cunku :(

Güneşfidan

Aktif Üye
Cere kısmı morarmis :( sanirim iyi degil bu zehirlenmeye devam ediyor

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Dal dariyi fazla yiyor şükür. Peki birşey daha soracağım ishalligin kesilmesi icin dun veteriner hos kuşlardan cok anlamiyor ama kanatlilar için antibiyotik olan Doxymix diye ilac veri kullanmak dogru mudur ?
İshal kesimi için doxymix uygun değil. Size doksisiklin etken maddeli ilaç tavsiye etmiş. Yavrunuzun yandan kuyrukta gözükecek şekilde videosunu ekler misiniz. Tek dışkı değil birden fazla taze dışkı fotosu atar mısınız.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Dışkı iyi durmuyor. Ayrıca dışkının beyaz kısmı yok. Görüntü olarak ta kabarık. Yiyor mu peki iştahı nasıl. Nerede ikamet ediyorsunuz kanatlı uzman önerelim.

Güneşfidan

Aktif Üye
Dışkı iyi durmuyor. Ayrıca dışkının beyaz kısmı yok. Görüntü olarak ta kabarık. Yiyor mu peki iştahı nasıl. Nerede ikamet ediyorsunuz kanatlı uzman önerelim.
Surekli aspur veriyorum ondan beyaz kismi yok sanirim Yozgat'ta oturuyorum :( yemesi guzel yiyor sukur

Güneşfidan

Aktif Üye
Yogun enfeksiyon var sanırım yalvaririm size ne olur bir akil goturemiyorum ki kusu:(

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Surekli aspur veriyorum ondan beyaz kismi yok sanirim Yozgat'ta oturuyorum :( yemesi guzel yiyor sukur
Sürekli aspur yemesiyle bir durum değil. Sindirim de sorun var görünüyor. Lütfen videosunu da ekler misiniz. Ve size zahmet ama dışkıladığı zaman dışkıları tekrar paylaşır mısınız. Ayrıca Demet abla yukarıda söylemiş size probiyotik entrobac verdiniz mi.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Yavrunuzda tüy sorunu mu var. Boyun bölgesinde tüyler yok gibi gördüm. Son attığınız dışkı da da dediğim gibi dışkının üratı yani kremsi rengi yok. Size önerebiliceğim burdan üç dört gün arka arkaya entrobac verilmesi. Yemesi yerinde diyorsunuz. Ama bence kanatlı uzmanı ihmal etmeyin derim.

Güneşfidan

Aktif Üye
Asil sorunda orada basladi ya kendini yoluyordu deli gibi bende vilmectin uyguladım gecmedi stresten uzak tuttum olmadi oyuncaklar aldim olmadi sirtini kanat altini ve boyun kismini hep yolunca mantar deride dediler Yozgat'ta ki veteriner travazol verince bende onu baya surdum manyaklol bende tabi sali gunu hastalik basladi :(

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Asil sorunda orada basladi ya kendini yoluyordu deli gibi bende vilmectin uyguladım gecmedi stresten uzak tuttum olmadi oyuncaklar aldim olmadi sirtini kanat altini ve boyun kismini hep yolunca mantar deride dediler Yozgat'ta ki veteriner travazol verince bende onu baya surdum manyaklol bende tabi sali gunu hastalik basladi :(
Üzülmeyin , sizin değil vet hekimin hatası, şuanda videodaki gibi mi yoksa hiç kıpırdamadan duruyor mu ?

Üst Alt