• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yeşil dışkı-uyuklama ve enrocure 10 ilacı

irfanss

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum halsiz gün içinde uyukluyor ve koyu yeşil dışkılıyor. Elimde enrocure %10 ilacı var tam suluğa 2 damla koyuyorum. Bu dozaj ve ilaç uygun mu? İnternette çok farklı dozaj ayarı gördüm en doğrusu size sormak.

Kuşum yemini suyunu içiyor ama iştahsızlık var yine de. Başka neler yapmamı önerirsiniz çok teşekkürler. Resimler ekte. (Dişi 6 yaşında)

Esma5555

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum halsiz gün içinde uyukluyor ve koyu yeşil dışkılıyor. Elimde enrocure %10 ilacı var tam suluğa 2 damla koyuyorum. Bu dozaj ve ilaç uygun mu? İnternette çok farklı dozaj ayarı gördüm en doğrusu size sormak.

Kuşum yemini suyunu içiyor ama iştahsızlık var yine de. Başka neler yapmamı önerirsiniz çok teşekkürler. Resimler ekte. (Dişi 6 yaşında)
Vallahi benim kuş da aynı böyle yapıyor. Rengi dışarıya taşıyor benimki de dişi. Diğer forumda koksidiyozdan şüphelendiler. Koksidiyoz antibiyotiğini de bulamadım veterinerlerde. Kara kara düşünüyorum ne yapacağım diye

irfanss

Yeni Üye
Lütfen biri yardım edebilir mi ne yapmalıyım? Kuşum iyi değil. Teşekkürler

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba kuşunuzun dışkıda parazit görünüyor bu yüzden imkanınız varsa kanatlı uzmanına götürün eğer imkanınız yoksa eczaneden bactrim şurup alın ve probiyotik temin ediniz.. ayrıca yem yemezse elle besleme yapmanız gerekiyor ilerlemeden tedaviye başlayın ilaçları temin edince bize ilacın ve probiyotik resimlerini paylaşın ona göre dozajı söyliyelim 👍

Esma5555

Yeni Üye
Merhaba, muhabbet kuşum halsiz gün içinde uyukluyor ve koyu yeşil dışkılıyor. Elimde enrocure %10 ilacı var tam suluğa 2 damla koyuyorum. Bu dozaj ve ilaç uygun mu? İnternette çok farklı dozaj ayarı gördüm en doğrusu size sormak
Son durumu nedir kuşunuzun ?

irfanss

Yeni Üye
Çok teşekkürler cevaplarınız için. Veteriner hekim enrocure ilacını vermişti zaten. Tam suluğa 2 damla koydum 5 gün boyunca uyguladım kuşumun dışkısı düzeldi eski enerjisine kavuştu. Geç güncelleme için özür dilerim.

Esma5555

Yeni Üye
Çok teşekkürler cevaplarınız için. Veteriner hekim enrocure ilacını vermişti zaten. Tam suluğa 2 damla koydum 5 gün boyunca uyguladım kuşumun dışkısı düzeldi eski enerjisine kavuştu. Geç güncelleme için özür dilerim.
Çok sevindim darısı benim kuşuma 😁

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Aslında dışkı net bir şekilde koksidiyoz gibi duruyordu enrocure ile geçmesi ilginç

Üst Alt