• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yeni ishal

rose76

Aktif Üye
Baytril ile Avidiare kıyaslanamaz. Birisi enrofloksasin içeriyor öbürü başka bir şey. Enrofloksasin kullanılması gereken bir bakteriyel enfeksiyonda Avidiare kullanın bakalım çok mu faydası olacak. Koksidiyozda kanlı dışkı son seviyede olur. Şu attığım resimdeki dışkı ve benzerleri koksidiyoz sonucu oluşur. Arkadaşın attığı ilk resme bakarsanız bunlara benzer dışkılar görebilirsiniz.
koksidiyoz zaten kanlı ishaldir. kanlı ishal olmasınınn sebebi de protozoonlar yani bakterilerden büyük tek hücrelilerin bağırsağın epitel hücrelerini işgal etmesi. baytril geniş spektrumlu antibiyotiktir solunum yolunda kullanılan . burada ishalden bahsediyoruz. ishalde her ikisi de kullanılır üstelik avidiare koksidiyozda da kullanılıyormuş. bak senin için prospektüsünü de koyuyorum . bilmiyorsunuz madem yorum yapmayın.

rose76

Aktif Üye
geç olmadan avidiare alın bir de damlalık alın gagasına bir damla ilaç damlatın akabinde bir damla da aynamış soğumuş su damlatın geçer gider

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Lütfen her şeye Avidiare önermeyi bırakın. Bana kalırsa bu kuşta koksidiyoz dışkısı var. Veterinerden sulphamezathine almanızı tavsiye ederim. Avidiare de bu hastalıkta kullanılır fakat çok güçsüz bir antibiyotik olduğu için bu gibi ilerlemiş durumlarda yetersizdir. Tabii ustalar daha iyi bilecektir.
Bakın burada Avidiare de kullanılır fakat hafiftir demişim,

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Nerden alabilirüm vede ne kadar koymalıyım vede çok mu ilerlemiş hastalık
Sanırım mix bir ilaç bu, ilk kez duyuyorum ben de. İnternetten bulabilirsiniz yalnızca. Veterinerlerde bu şekilde karışık etken maddeli ilaçlar satılmıyor. Yalnız bu ilacın gelmesi uzun sürer. O yüzden ya petshoptan Avidiare ya da veterinerden sulphamezathine alıp yarın hızlıca başlamanızı öneririm. Belki veterinerde de vardır bu ilaç sorun yine de.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
İmkanınız varsa acil kanatlı uzmanına götürün eğer imkanınız yoksa ilaç önerebilirim ama durumu ciddi bilginize

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yukarıyi okudum ve sorunuza ek olarak elle besleme yapmanız gerekiyor yani elle besleme mamasi ve aparatı temin ediniz 👍 bide ilaca gelince hastalık ilerlemiş ve avıdear fayda göstermez eğer bulabilirseniz sulphamezatin ama bulamazsanız tanıdık eczacı varsa bactrim şurup alın ve immunex44 alın bizimle foto paylaşın nasıl kullanacağınızi anlatalım

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
geç olmadan avidiare alın bir de damlalık alın gagasına bir damla ilaç damlatın akabinde bir damla da aynamış soğumuş su damlatın geçer gider
Avıdear ağızdan verilmez direkt suyuna damlatılır bilginize 👍

Sametemre 24

Yeni Üye
Yukarıyi okudum ve sorunuza ek olarak elle besleme yapmanız gerekiyor yani elle besleme mamasi ve aparatı temin ediniz 👍 bide ilaca gelince hastalık ilerlemiş ve avıdear fayda göstermez eğer bulabilirseniz sulphamezatin ama bulamazsanız tanıdık eczacı varsa bactrim şurup alın ve immunex44 alın bizimle foto paylaşın nasıl kullanacağınızi anlatalım
Hiç vet yok tanıdık eczacıda yok yarın gidip alabilirmiyim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
O zaman evde elle besleme maması yapın ve şırınga ile besleyin bu akşam haşlanmış yumurta sarısı ve bebe bisküvisi sıcak suyla yoğurt kıvamına getirin şırınga ile besleyin 👍

Sametemre 24

Yeni Üye
Hiç bilmiyorum nasıl besleyeceğimi vede yemeye çalışıyor ama sonra ağzından atıyor

ZORLADA OLSA BİR İKİ TANE YEM YEDİRDİM YUMURTATI ÇOK SEVİYO İR YARIN VERSEM OLUR MU Ekli dosyayı görüntüle 8562Ekli dosyayı görüntüle 8561

Mustafaaaa

Paylaşımcı
Dostum sabahtan beri sana sulphamezathine al diyorum. Bu haldeki kuşa bir gün sonra alırım deyip ilaç almamak sorumsuzluk. Şırıngaya doldur yaptığın mamayı, gagasının çengel kısmına şırınga ucunu takarak ağzını açtır sonra mamayı bas yavaş yavaş. Böyle böyle az az besle.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Nerede ikamet ediyorsunuz? İstanbul'dayım kuşu bana getirin yardımcı olurum

Sametemre 24

Yeni Üye
Dostum sabahtan beri sana sulphamezathine al diyorum. Bu haldeki kuşa bir gün sonra alırım deyip ilaç almamak sorumsuzluk. Şırıngaya doldur yaptığın mamayı, gagasının çengel kısmına şırınga ucunu takarak ağzını açtır sonra mamayı bas yavaş yavaş. Böyle böyle az az besle.
Tamam gidip alacağım yarın sabahtan