• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

yemler böceğe dönüşür mü?

Muhbbetcimaho

Paylaşımcı
arkadaşlar 10,15dk önce kuşlarımın altını temizledim şimdi baktığımda kollarım kaşınıyordu siyah küçük böcekler vardı kollarımda normal birşey mi yoksa yem mi kalitesiz?

Nurbay

Aktif Üye
arkadaşlar 10,15dk önce kuşlarımın altını temizledim şimdi baktığımda kollarım kaşınıyordu siyah küçük böcekler vardı kollarımda normal birşey mi yoksa yem mi kalitesiz?
Yemler değil de kuşlarda bit olabilir 🤔 kontrol ettiniz mi kuşların kanat altlarına tüylerine iyice bakın bu aylarda olabiliyor

Mortalperson

Yeni Üye
Ben kuşum için kavrulmamış ufak çekirdeklerden almıştım serin kuru ve güneş almayan bir yere koymama rağmen böceklenmişti ama ne böceklenme odayı 3 defa temizledim ona rağmen bir yerlerden çıkmıştı bence o yeme biraz bak bir tane bile böcek varsa yemi direkt çöpe at kafesi sirkeli su ile temizle derim yoksa eve de yayılır

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Kuşlara ense damlasi ve kafesi dezanfekte ettikten sonra akartox gibi ürünler serp altına

Yeme bakın yem mi kalitesiz?açık yem mi aldınız?daha çok kapalı oneririm.sıcak yerde mu muhafaza ediyorsunuz yemi?kuş tan bulaşma ihtimali var mı böceklerin?

Üst Alt