• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yem Kusma

Boncukbey

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
Kuşum 2 gündür yem kusuyor, kustuktan sonra tıksırmaya başlıyor, ne yapacağım bilmiyorum ağzından salya akıyor. Bana yardimci olun lütfen. Kusunca kafasını gözünü kafesin tellerine sürüyor.

Boncukbey

Yeni Üye
Evet kafasını sallıyor ağzından salya akıyor, video olarak gönderemiyorum. Tiksiriyor bi de salyaları kafasına bulaşıyor onu sürüyor sağasola temizlemek için. Şimdi de ishal başladı çok korkuyorum.

Boncukbey

Yeni Üye
Bundan iki gün önce de dışkısında yem taneleri vardı.

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Bundan iki gün önce de dışkısında yem taneleri vardı.
Kuşun görüntüsüne bakılırsa mantar var gibi truflican şurup alıp kullanın. Suluguna 8bdamla şeklinde icmezse siz icirin şırınga yardımıyla az miktarda 5 günlük tedavinin ardından vitamin takviyesi yapın 3 gün düzelme olmazsa ilacı tekrar 3 gün daha kullanın.

Boncukbey

Yeni Üye
Bu ilacı eczaneden temin edebilir miyim ? Çok sağolun

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Tamam çok sağolun
Kafesini temiz tutun yemliklerini suluklarini günlük yıkayın kum mineral blok gibi şeyleri. Tedavi süresince kullanmayın tedavi bittikten sonra kullanın probiyotik gibi ürünleri tedavi bittikten 2 hafta sonra kullanin

Boncukbey

Yeni Üye
Anladım şimdi açık olan eczaneye gittim ama yokmuş inşallah yarına kadar idare eder mavişim. Yarına kadar ne önerirsiniz acaba evde nasıl tedavi edebilirim

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Anladım şimdi açık olan eczaneye gittim ama yokmuş inşallah yarına kadar idare eder mavişim. Yarına kadar ne önerirsiniz acaba evde nasıl tedavi edebilirim
Truflican yerine mikostatin veya flukan tablet alabilirsiniz hangisini alırsanız yazın tarih ederiz

Boncukbey

Yeni Üye
Tamam teşekkür ediyorum iyi ki buldum sizi. Allah razı olsun

Boncukbey

Yeni Üye
Son olarak size bi sorum olacak. Probiyotik almak istiyorum nette diazyme falan gördüm siz hangisini önerirsiniz? Kuşum daha yavru göz etrafındaki beyaz halkalar yeni oluşuyor. Kullanmalı miyim?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Truflican üretilmiyor artık bu yüzden mikostatin alın ve ağızdan bir damla ilk üç gün günde iki kez sonraki 4 gün bir damla olarak verin.. suluga diyazm 256 bir nohut tanesi kadar tedavi boyunca verin günlük suyunu tazeleyin 👍 birde en önemlisi ilacı vermeden önce elle besleyin.bu dediğimi düzenli şekilde uygularsanız sonuç alabilirsiniz.gecmis olsun