• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan papağanlarım yuvadan çıkıyor acil yardım

YunusEmre54

Yeni Üye
Arkadaşlar herkese merhaba ,
3 adet yavrum var 27 günlük olan kuş kafasını yuvadan çıkarmaya başladım kafesimin taban telleri var onu çıkarmalımıyım o tırtıklı zeminde rahat edebilir mi ? Birde anne tam doyurmadığı için günde 3 kez el besleme ile takviye yapıyorum bu süreçte devam edeyimmi ? Son olarak kafese neler koymalıyım aspur yumurta ve yem dışında koymam gereken bişey varmı , zeminede yem serpçem ama telli olduğu için yapamıyorum ilk üretimim yardımcı olurmusunuz ?
fotoğraflarını ekliyorum maşallahınızı esirgemeyiniz ☺

atakan_22

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
Maşallah 🧿🙂 Teli çıkarın tel olmaz. Dal darı koyun. Elle besleme yapabilirsiniz yeterince beslemiyorsa. Sultan papağan bakan arkadaşlarımda ekleme yapacaktır.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Evet ızgarayı çıkarmalısınız. Aspur kabuksuz yem ve dal darı koyabilirsiniz ama henüz 27 günlükken yiyebileceklerini sanmıyorum. 45-50 günde yeme düşüyorlar genelde. El beslemeye devam edin. Bu süreçte probiyotik ve vitaminlerini mamalarında katın mutlaka. Maşallah hepsine.

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Zemine direkt yem serpmek yerine düz tabağın içine aspur ve yem koyun. Aspur ilk etapta daha iyi olur kabuğunu kırması kolay olduğu için.Kabuksuz yem koymayın. Kabuklu yeme zor alıştırırsınız. Yem yediklerinden emin olana kadar elle besleme yapın sonra azaltın.

YunusEmre54

Yeni Üye
Herkese çok teşekkür ederim
Anladığım karadıyla taban tellini çıkarıyorum.
Dal darı kabuklu yem ve aspur koyup takip ediyorum yemezse el beslemeye devam ☺
Bu üretim kafeslerinin taban telleri çıkıyormu acaba yoksa yeni kafes mi alsam

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Herkese çok teşekkür ederim
Anladığım karadıyla taban tellini çıkarıyorum.
Dal darı kabuklu yem ve aspur koyup takip ediyorum yemezse el beslemeye devam ☺
Bu üretim kafeslerinin taban telleri çıkıyormu acaba yoksa yeni kafes mi alsam
Yuvada yavru varken, kafes değişimini önermem. Hele ki sultanlar gibi stresli canlılarsa. Eğer üretim kafesinizde tel varsa, o tel çıkıyordur. Çıkmaz çekilde monte edilmişse, pense ile bağlantıları açarak çıkarabilirsiniz.

YunusEmre54

Yeni Üye
Yuvada yavru varken, kafes değişimini önermem. Hele ki sultanlar gibi stresli canlılarsa. Eğer üretim kafesinizde tel varsa, o tel çıkıyordur. Çıkmaz çekilde monte edilmişse, pense ile bağlantıları açarak çıkarabilirsiniz.
Çok teşekkürler o zaman teli bir şekilde çıkarmaya çalışayım

Üst Alt