• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan papağanım kafasını dolaba çarptı ve kafası kanıyor

cerenimos

Yeni Üye
Sultan papağanım 3 yaşında uçarken kafasını dolabıma çarptı ve sertçe zemine düştü. Önce çok tepkisiz kaldı sonra tam gagasının üstünün kanamaya başladığını fark ettim. Ama yemek yiyebiliyor hareket edebiliyor kanayan yere batikon sürdüm sizce bir şey olur mu ?

Doğacı

Eski Forumcu
Kanamayı durdurmak önemli. Mısır unu serpin,varsa rif kullanın.Sabah ilk işiniz kanatlı uzmanı veteriner hekime götürmek olsun. Ciddi bir olay yaşamış. Yemesine içmesine dikkat edin aç kalmasın.

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Sultan papağanım 3 yaşında uçarken kafasını dolabıma çarptı ve sertçe zemine düştü. Önce çok tepkisiz kaldı sonra tam gagasının üstünün kanamaya başladığını fark ettim. Ama yemek yiyebiliyor hareket edebiliyor kanayan yere batikon sürdüm sizce bir şey olur mu ?
Merhaba, burun, kulaklar ya da ağızdan kan gelirse acilen bir kanatlı uzmanına görünmeli. Kanayan yerin resmini görebilir miyiz?

cerenimos

Yeni Üye
Merhaba, burun, kulaklar ya da ağızdan kan gelirse acilen bir kanatlı uzmanına görünmeli. Kanayan yerin resmini görebilir miyiz?
Biraz hareketli olduğundan bir türlü çekemiyorum fotoğraf ama tam gaga üstü burun deliliklerinin tam üstü kanıyordu şimdi kanaması çok çok az ama hala devam ediyor nasıl durdurabilirim 9B61BE0E-5B49-4285-9A59-A71FE5BAEC7A.jpegDDBC54F0-813C-40EC-8CA1-12765E718725.jpeg

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Biraz hareketli olduğundan bir türlü çekemiyorum fotoğraf ama tam gaga üstü burun deliliklerinin tam üstü kanıyordu şimdi kanaması çok çok az ama hala devam ediyor nasıl durdurabilirim Ekli dosyayı görüntüle 52598Ekli dosyayı görüntüle 52599
İlk resme göre yorum yaparsam, korkacak bir şey görünmüyor. Kendi haline bırakın. Akşam uyumadan hemen önce kulak çubuğu ile terramisin göz merhemi sürüp ışıkları kapatın ki sağa sola sürtüp kremi silmesin, gözüne açırmasın

Üst Alt