• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! respiratory turbo hakkında yardım

getherenowhere

Müdavim
merhabalar dün gece kuşumda nefes alırken vik vik ses çıkarma problemi vardı. daha önce de olmuştu. rahatsız oldum bu durumdan ve biraz önce 20-30ml kadar içme suyuna 2 damla respiratory turbo kattım ve 10-15 cm kadar öteden yüzüne doğru birkaç kere fısfısladım. doğru yapmış mıyım acaba? şu an videosunu atmam bir şeyi değiştirmeyecek çünkü bu sesi geceleri çıkarıyor. şu an çıkardığını sanmıyorum. bir de kuyruğu aşağı yukarı hareket etmiyordu bu durum olurken. astımı olsa hareket ederdi diye düşünüyorum ama bilemedim. eğer respiratory turboyu yanlış kullandıysam doğrusunu söyler misiniz? hazır içme suyu az kalmıştı o yüzden az eklemek zorunda kaldım fısfısa. virkon s vardı normalde fısfısta, çeşme suyu ile yıkadım elimden geldikçe. sonra içine respiratory turbo ekledim. akşam da kekik çayı yapabilirsem kekik çayı yapacağım. evde olamıyorum gün boyu bu yüzden eğer kekik çayı yapamazsam diye gece yatmadan bir kere daha respiratory turbo kullanmalı mıyım?

getherenowhere

Müdavim

videosu da bu ayrıca bu vesileyle kafes tavsiyesi almak istiyorum. kuşumun kafesi küçücük ve telleri paslandı. boyasız ve çok büyük olmasa da kuşumu idare edecek bir kafes almak istiyorum. 300-400₺ arası bir bütçem var. önerdiğiniz kafes tipleri varsa önce bulabilirsem kendi şehrime bakacağım bulamazsam internetten sipariş edeceğim. şimdiden teşekkür ediyorum ilginize

Yoda

Aktif Üye
Videoda görünürde bir rahatsızlığı yok gibi geldi bana. Yaptığı ses de halinden memnun olduğu zaman yaptığı gaga gıcırdatma sesi. Yine de peçete veya beyaz kağıt üzerinde yeni yaptığı dışkıları görebilir miyiz? Belki de solunum problemi değil de sindirimde problem vardır. Paslı kafesler büyük ölçüde etkiliyor bu durumu. Sizinki de sanırım kafesi kemirmeye meyilli.

Ben Trendyoldan almıştım kafesleri. "Çifthane kafes" diye geçiyor. Aradaki bölmeleri çıkarıp kullanıyorum. 60x27x35 gibi ölçüleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yani tavsiye edebilirim, özellikle tek muhabbet kuşunuz varsa. Diğer modellere de bakabilirsiniz tabi iyice inceleyerek. Fırınlanmış boya olabilir, son seçenek olarak kalsın derim. Tercihiniz galvanizli tel olsun.

getherenowhere

Müdavim
Videoda görünürde bir rahatsızlığı yok gibi geldi bana. Yaptığı ses de halinden memnun olduğu zaman yaptığı gaga gıcırdatma sesi. Yine de peçete veya beyaz kağıt üzerinde yeni yaptığı dışkıları görebilir miyiz? Belki de solunum problemi değil de sindirimde problem vardır. Paslı kafesler büyük ölçüde etkiliyor bu durumu. Sizinki de sanırım kafesi kemirmeye meyilli.

Ben Trendyoldan almıştım kafesleri. "Çifthane kafes" diye geçiyor. Aradaki bölmeleri çıkarıp kullanıyorum. 60x27x35 gibi ölçüleri vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yani tavsiye edebilirim, özellikle tek muhabbet kuşunuz varsa. Diğer modellere de bakabilirsiniz tabi iyice inceleyerek. Fırınlanmış boya olabilir, son seçenek olarak kalsın derim. Tercihiniz galvanizli tel olsun.
uzun süredir kuş besliyorum bahsettiğiniz sesi biliyorum ancak maalesef o ses değil. ciğerlerinden geliyor gibi sanki. şu an da zor nefes alıyor gibi hissettim. acaba kekik çayını ve respiratory turboyu nasıl kullanmam gerektiğini biliyor musunuz? bahsettiğiniz kafesten gördüm fırsat bulursam alacağım. haklısınız paslı kafes çok problem ve evet çok kemiriyor. teşekkür ederim yanıtınız için

Yoda

Aktif Üye
uzun süredir kuş besliyorum bahsettiğiniz sesi biliyorum ancak maalesef o ses değil. ciğerlerinden geliyor gibi sanki. şu an da zor nefes alıyor gibi hissettim. acaba kekik çayını ve respiratory turboyu nasıl kullanmam gerektiğini biliyor musunuz? bahsettiğiniz kafesten gördüm fırsat bulursam alacağım. haklısınız paslı kafes çok problem ve evet çok kemiriyor. teşekkür ederim yanıtınız için
Rica ederim. Şu mesajımda sorularınızın yanıtı mevcut:

getherenowhere

Müdavim
Rica ederim. Şu mesajımda sorularınızın yanıtı mevcut:
kuşa ne kadar aralıklarla sıkmam gerek? direkt burnuna doğru sıkmalıyım değil mi 10-15cm öteden? ayrıca her seferinde yeni mi hazırlamalıyım yoksa birkaç gün kullanmalı mıyım bir spreyi?

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
kuşa ne kadar aralıklarla sıkmam gerek? direkt burnuna doğru sıkmalıyım değil mi 10-15cm öteden? ayrıca her seferinde yeni mi hazırlamalıyım yoksa birkaç gün kullanmalı mıyım bir spreyi?
Merhaba, yakınlık farkı sorun olmaz yalnızca yakında olduğu zaman hızlı spreyleme yapmayınız yani tetiğe çok hızlı basmayın gözü yanmasın , etkisi çok hızlı geçmiyor 1-2 hafta sonra bile aynı koku aynı etki kalıyor size tavsiyem çeyrek şişe dolumu yani 25-30 ml yeterli olacaktır 30 ml suya 3 damla ilave edebilirsiniz (sprey)

getherenowhere

Müdavim
Merhaba, yakınlık farkı sorun olmaz yalnızca yakında olduğu zaman hızlı spreyleme yapmayınız yani tetiğe çok hızlı basmayın gözü yanmasın , etkisi çok hızlı geçmiyor 1-2 hafta sonra bile aynı koku aynı etki kalıyor size tavsiyem çeyrek şişe dolumu yani 25-30 ml yeterli olacaktır 30 ml suya 3 damla ilave edebilirsiniz (sprey)
tamamdır şimdi tekrar sıkacağım. sabah akşam sıksam olur değil mi

getherenowhere

Müdavim
kaç fıs önerirsiniz acaba