• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Pakistan Papağanı yaş ve cinsiyet

fikogc

Yeni Üye
3 üyeniz hazır şimdiden kanal için :) istemek başarmanın yarısıdır derler yeterki istek ve gayret olsun içimizde ümit ve umut tükenmesin gerisi gelir Allah'ın izniyle bende pek sıcak bakmıyorum köpek evde beslenmesine.Şimdiden kolay gelsin size :)
iyi dilekleriniz için teşekkürler, inşallah bizim pakistanlı özverimize karşılık verir :)

fikogc

Yeni Üye
Çekinme var hâlâ zamanla iyi olacak
hocam selam, arkadaşım bana forpus papağanı hakkında bilgin var mı diye sordu. benim pek bilgim yok. muhabbet kuşu gibi kafes içinde beslenip günde bir kaç defa salınması şeklinde bakıma uygun mu ? muhabbet kuşu ile arasında nasıl farkları var ? bilgi verebilirseniz sevinirim.

Hilmi

Yeni Üye
Mrblar biz evimize 2 adet pakistan papağanı aldık ama bunlar baya Bi ürkek ve hırcın lar nasıl eğitip sakınleştirebilirz acaba

fikogc

Yeni Üye
Mrblar biz evimize 2 adet pakistan papağanı aldık ama bunlar baya Bi ürkek ve hırcın lar nasıl eğitip sakınleştirebilirz acaba
merhaba, hayırlı olsun. tüyü kadar ömürleri olsun. yaşları nedir ? neden 2 tane, yavru almak için dişi erkek olarak mı aldınız ?

Hilmi

Yeni Üye
Bi arkadaş satacakmış 7 yada 8 aylık denildi almışken papağan olsun istedik öylece de aldık ama cok ürkek hırcın lar nasıl yapacaz onuda bilemiyoruz

fikogc

Yeni Üye
Bi arkadaş satacakmış 7 yada 8 aylık denildi almışken papağan olsun istedik öylece de aldık ama cok ürkek hırcın lar nasıl yapacaz onuda bilemiyoruz
7-8 ay papağanları (özellikle Pakistan) kolayca eğitmek için büyük bir yaş. erişkinliğe doğu gelmiş oluyorlar. eğitim için her zaman maksimum 2 a yada 3 aylık kuşlar alınmalı. eğer daha önce insanlarla hiç haşır neşir olmamış kuşlar ise eğitimi için çok sabırlı olmalısınız ve çok vakit harcamalısınız, gerçekten meşakkatli bir iş. Alışmaları aylarca sürebilir. Ayrıca 2 tane olması size alışmayı ayrıca geciktirir, çünkü sizle değil birbirleriyle ilgilenirler.
eğer şanslıysanız kuşların karakteri uysal ise alışma süresi biraz daha kısalır ama bu da oyle bir kaç hafta olmaz.

eğer vakit harcayacam ve eğitimiyle uğraşacam diyorsanız ilk önce çok yavaş haraketlerle onlara yaklaşarak, sürekli konuşarak ilgi göstererek güvenlerini kazanmalısınız. sormak istediğiniz varsa yazın cevaplayayım. bu canavarlardan bir tanesine baktım.

Eylül

Yasaklı
Maşallah Allah nazardan saklasın 😍😊

Saewt

Aktif Üye
Yeni konu oluşturmak istemedim. Antalya'da yaşıyorum bir iskender papağanı yavrusu almak istesem ücreti hangi aralıktadır bilgi alabilir miyim

fikogc

Yeni Üye
Yeni konu oluşturmak istemedim. Antalya'da yaşıyorum bir iskender papağanı yavrusu almak istesem ücreti hangi aralıktadır bilgi alabilir miyim
bu dönemde fiyatlar çok değişkenlik gösteriye ve artış vardı. ben 6 ay civarı önce bir İskender papağı sormuştum 2.500 TL demişlerdi. sizin bahsettiniz iskender papağanı mı yoksa Pakistan papağanı mı? cunku çok karıştırılıyor ikisi

Saewt

Aktif Üye
bu dönemde fiyatlar çok değişkenlik gösteriye ve artış vardı. ben 6 ay civarı önce bir İskender papağı sormuştum 2.500 TL demişlerdi. sizin bahsettiniz iskender papağanı mı yoksa Pakistan papağanı mı? cunku çok karıştırılıyor ikisi
İkisini ayırt eden özelliklerini bilmiyorum fakat Pakistan türünün daha zor evcilleştirildigini duymuştum. İskender istiyorum bana da az once 2500 dedi bir üretici

fikogc

Yeni Üye
İkisini ayırt eden özelliklerini bilmiyorum fakat Pakistan türünün daha zor evcilleştirildigini duymuştum. İskender istiyorum bana da az once 2500 dedi bir üretici
İskender papağanı Pakistan papağanına göre biraz daha büyüktür. İskender papağanının gagası da daha iridir. internette fotolarına bakabilirsiniz. doğada yabanileri çok olduğu için Pakistan papağanı daha ucuz olur. konu eğitimse eğer herhangi bir papağanı en geç 50 - 60 günlükken yani yeni yeme düşmüşken alırsanız her şekilde istediğiniz gibi eğitirsiniz. ama daha geç yaşta alırsanız her papağanın eğitimi zor olur ve çok uzun sürer

Saewt

Aktif Üye
İskender papağanı Pakistan papağanına göre biraz daha büyüktür. İskender papağanının gagası da daha iridir. internette fotolarına bakabilirsiniz. doğada yabanileri çok olduğu için Pakistan papağanı daha ucuz olur. konu eğitimse eğer herhangi bir papağanı en geç 50 - 60 günlükken yani yeni yeme düşmüşken alırsanız her şekilde istediğiniz gibi eğitirsiniz. ama daha geç yaşta alırsanız her papağanın eğitimi zor olur ve çok uzun sürer
Eğitim ve konuşma yeteneği olarak iskendere göre biraz daha zor olduğunu bildiğim için arada kaldım.

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
herkese merhaba.

@fikogc papağanınızla ilgili paylaşım dizisini heyecanla ve merakla okudum. Son durum nedir? Bir güncelleme yapabilir misiniz?

fikogc

Yeni Üye
Eğitim ve konuşma yeteneği olarak iskendere göre biraz daha zor olduğunu bildiğim için arada kaldım.
bütçeyi yüksek tutup İskender papağanı alabilirsiniz. Ama dediğim gibi konuşma ve alıştırma konusu hızlı gelişsin istiyorsanız papağan yeni yeme düşmüş yavru olsun. Yavruyken alınmış Pakistan papağanları da iyi derecede konuşur ve ses taklidi yaparlar. Bu arada her tür papağan için ses taklidi ve konuşma yeteneği erkeklerde daha fazladır.

fikogc

Yeni Üye
herkese merhaba.

@fikogc papağanınızla ilgili paylaşım dizisini heyecanla ve merakla okudum. Son durum nedir? Bir güncelleme yapabilir misiniz?
Selamlar, büyük yaşta almış olmama rağmen alıştırma konusunda baya yol kat etmiştim. Ama maalesef kedim ile anlaşamaması sebebiyle ailde ortak kararıyla :) papağanımı sahiplendirmek zorunda kaldım.

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Selamlar, büyük yaşta almış olmama rağmen alıştırma konusunda baya yol kat etmiştim. Ama maalesef kedim ile anlaşamaması sebebiyle ailde ortak kararıyla :) papağanımı sahiplendirmek zorunda kaldım.
Bu zorundalık için üzüldüm, çünkü gerçekten azımsanmayacak bir emek verdiniz. Aslında kediniz ile aynı ortama alışıp alışmayacağı hep soru işaretiydi, yani bu risk zaten vardı. En azından sizin için ve bizler için iyi bir deneyim oldu. Hayırlısı olsun.

Sağlıklı günler

BeylerBeyi

Yeni Üye
hocam merhaba,
foruma yeni katılmama rağmen paylaşım dizini sonuna kadar okudum. ben de diğer okuyanlar gibi sonunda ki zorundalığa üzüldüm. kısmet değilmiş yapacak bişey yok.
bende yaklaşık 1 ay önce 3.5 aylık pakistan papağanı sahiplendim. resmini altta görebilirsin. dedikleri gibi ehlileştirmesi zor bir papağan türü ama benim şansıma evcilleşmeye çok uygun birtanesi denk geldi 1 ay boyunca ne bir ısırma ne başka bir hırçınlık yaşamadık. 2 tane küçük kızım var ellerinizden öper onlarla anlaşamayacak diye çok korkmuştum ama resimde de göreceğiniz üzere onlara kardeş oldu resmen :) yemi yediren ben hergün en az 2 saat uğraşan ben ama gel gör ki kızlarımı benden daha çok seviyor kerata. :)
Ekli dosyayı görüntüle 11179

Üst Alt