• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Muhhabet kuşum çarptı

forlg

Yeni Üye
Muhabbet kuşum saldım duvara çok sert çarptı kafasının yan tarafı komple kan yardım edin

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kafesine alıp mısır unuyla kanayan yere tampon yapınız. Kanama durduğunda terramicyn merhem sürünüz. Benim aklıma gelenler bunlar 🥺Fakat çok kötü çarpmış kanatlı uzman mutlaka görmeli kanatlılardan anlamayan da olur herhangi bir veteriner hekime götürünüz en azından nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini söyler. 🥺

forlg

Yeni Üye
Kafesine alıp mısır unuyla kanayan yere tampon yapınız. Kanama durduğunda terramicyn merhem sürünüz. Benim aklıma gelenler bunlar 🥺Fakat çok kötü çarpmış kanatlı uzman mutlaka görmeli kanatlılardan anlamayan da olur herhangi bir veteriner hekime götürünüz en azından nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini söyler. 🥺
Kanaması durdu ama kanama yeri tam gözünün yanında merhem sürmekten korkuyorum

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Gözü hasar aldı mı peki

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Streamable.com üzerinden kuşunuzun videosunu ekleyip linkini burada paylaşır mısınız. Fucidin krem de olur. Kulak çubuğu yardımıyla sürünüz. Daldarı verin stresini alsın.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Allah'tan göze denk gelmemiş 🙏🏻 o şekilde tutmuşken elinizde o dediğim iki kremden biri varsa hafifçe bastırmadan kulak çubuğu yardımıyla sürünüz. Batikon da olabilir. Yoksa eğer yarın temin ediniz. Şimdi dinlenmeye alınız kuşunuzu kafesine koyunuz. Daha çok stres olmasın. 🙏🏻

forlg

Yeni Üye
Ilginiz için tese
Allah'tan göze denk gelmemiş 🙏🏻 o şekilde tutmuşken elinizde o dediğim iki kremden biri varsa hafifçe bastırmadan kulak çubuğu yardımıyla sürünüz. Batikon da olabilir. Yoksa eğer yarın temin ediniz. Şimdi dinlenmeye alınız kuşunuzu kafesine koyunuz. Daha çok stres olmasın. 🙏🏻
Yardımınız icin teşekkürler yarın hemen almaya gidecegim

Doğacı

Eski Forumcu
Kanatlı uzmanı veteriner hekime görünmesi iyi olur

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Islak pamukla kanı temizleyin. Kuruyunca çok sertleştiği için kurcalayıp yarayıda kanatıyorlar.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Ilık suyla pansuman yapın temizlensin sonra tekrar resim görelim ve kuşu size alışmadan salmayın etrafı tanımıyor henüz 👍

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuşum 3 yaşında ben 3 aylıkken almıştım o yüzden çok panik yaptım ölürse diye
3 yaşinda kuş ve 3 yıldır aynı evde ama hâlâ duvara çarpıyorsa o kuşta başka birşey var video görelim 👍

Cekelal

Paylaşımcı
Kuşum 3 yaşında ben 3 aylıkken almıştım o yüzden çok panik yaptım ölürse diye
Normalde odada bir sey yuzunden kapatilan ama bu gun actigin bir sey var miydi? Ornegin perde, normalde kapalıysa ve bu gun actiysan disari cikma ic gudusuyle carpmis olabilir. Benim 3 aylik kusumda da bu gun perdeyi actim (normalde kapali) kisin oda karanlik oluyor diye, cama carpti ama cok sukur bir sey olmadi

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Maalesef sabah iyimi diye kontrol ettiğimde ölmüstu :(
😭 başınız sağolsun Allah rahmet eylesin çok kötü oluyor benimki de 2 ay önce öldürülmüştü daha yeni yeni toparlanıyordum dün de kuşların biri temizlik esnasında kaçtı bulamadım inşallah bir eve girmiştir bedenleri küçük ama insanı çok etkiliyorlar

Üst Alt