• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

muhabbet kuşumun ayakları tutmuyor

mustafa-4040

Yeni Üye
Tüm hayvan severlere merhaba,
Anlatacağım olaya nereden başlayım bilemiyorum .Aynı yaslarda 1 hafta içinde aldığım bu 2. kuşum ikisi de aynı ana babadan
kuş yeme düşer düşmez bana geldi.ve ayaklar felç oldu 3.4 gün sonra o veteriner bu veterıner forumlar ilaçlar kuşu kaybettim. Aldığım kişi bana tekrar kardeşi olan bir kuşu hediye verdi.eve geldiği gün ishaldi.hareketsiz 2 gün yeni ortam vs.. kuş bugun 3. gün ekte videosu var oda felç oldu.,
Hemen veterinere gittim bavel meloxicam istedim varmış ücret karsılıgı aldım..ölen kuş için bana izotenik serum vermişti.oda var elimde
her neyse şimdi bu kusuda kaybetmemek için bavel meloxicam.devit 3 e basladım ve ardından gervit w .röhnfried bağışıklık güclendirici,gervit probiyotık hepsini aldım.(vitaminler kargoda =yeterki kuşu kurtarayım.
şuan elimde devit 3 bavel melexicam var

neden 2 kuşta aynı sekıl hasstalandı hersey dezenfekte edildi.ve bu kuşta 3.gündeyım kaybetmek istemiyorum lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz kafes resimleri kusun durumunu ekledim
ne yapmalıyım cok üzülüyorum cok güzel hayvanlar.Kurtarmak istiyorum.Kuşu hediye edende cok üzüldü anne babayı ayırdı ana babadan gecen birşeymı acaba diye.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Fiko

Paylaşımcı
Hangi Veterinere gittiniz kanatlı uzmanımıydı? İstanbul dasınız sanırım bu işin güvenilir ismi İstanbul da vetform Gözde hocamızdır. Yinede @Şehmus BAKIR ı etiketliyorum daha doğru bilgi vericektir. Maşallah çokta güzel @Aslı Ö. @Kübra Ö.
Diğer arkadaşlarda yorum yapacaklardır.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz😊
Videoda gördüğüm kuş kısmı bir felç yaşıyor bunun birçok sebebi olur
D vitamini eksikliği
Açlık, yetersiz beslenme
Genetik ve kronik hastalık
Stres, korku, heyacan
Bunlar içinde dönülmez ve çaresiz olanı genetik ve kronik hastalıktır 👍
Bunu anlamak için önce diğer seçenekleri yerine getirmeniz gerekmektedir

mustafa-4040

Yeni Üye
Hangi Veterinere gittiniz kanatlı uzmanımıydı? İstanbul dasınız sanırım bu işin güvenilir ismi İstanbul da vetform Gözde hocamızdır. Yinede @Şehmus BAKIR ı etiketliyorum daha doğru bilgi vericektir. Maşallah çokta güzel @Aslı Ö. @Kübra Ö.
Diğer arkadaşlarda yorum yapacaklardır.
Merhaba
cevap verdiğiniz için cok tesekkur ederim Çekmeköy' deyim.Vetterapi gittiğim yer. 3 gün önce ölen kuşum için gitmiştim.Ölmeden önce sıcak su torbası ayakkabı kutusuna koydum hava cok soguktu getırmemenızz daha iyi olur demişlerdi soguk oldugu için can cekişirken gorunce dayanamadım.Ama o aksam çldü.Bu kuşu verdi arkadass oda cok üzgün mahçup deneyimli değil. ve bu kusta kardeşinin kaderini paylasıyor.arastırmalarım sonucu bavel melexoicam kullanmam gerektiğini buldum burası sayesınde hemen o veterınere yazdım sagolsunlar kusu getırme gel verelim dediler. aldım şimdi agzına bir damla verdim 4 saatte bır verebilirsin dediler öteki ölen kuşumda cok tatlıydı buda ölmesin

ölen kuşum

Ekli dosyalar

mustafa-4040

Yeni Üye
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz😊
Videoda gördüğüm kuş kısmı bir felç yaşıyor bunun birçok sebebi olur
D vitamini eksikliği
Açlık, yetersiz beslenme
Genetik ve kronik hastalık
Stres, korku, heyacan
Bunlar içinde dönülmez ve çaresiz olanı genetik ve kronik hastalıktır 👍
Bunu anlamak için önce diğer seçenekleri yerine getirmeniz gerekmektedir
Şehmuz bey merhaba
valla kendime bakmadım su sürecte ona verdiğim ilgi kadar.3 gün oldu daha bır yabancılık cekıyordu tabı şimdi bıraz bıraz yem yiyor.yarın multivitamınleride gelir.Kardeşinde üreci gordum öldü aynı seyleri bunda gorunce korkmaya basladım.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Şehmuz bey merhaba
valla kendime bakmadım su sürecte ona verdiğim ilgi kadar.3 gün oldu daha bır yabancılık cekıyordu tabı şimdi bıraz bıraz yem yiyor.yarın multivitamınleride gelir.Kardeşinde üreci gordum öldü aynı seyleri bunda gorunce korkmaya basladım.
İnşallah daha iyi olur ve korktuğunuz gibi olmaz 🙏

mustafa-4040

Yeni Üye
Paşanın bugun ki ilaçlarını uyguladım.Artık gerisi Allaha kaldı.İnsallah düzelir.
1 damla bavel melexocam 4 saat arayla
1 damla izotonik serum
1 damla genel vitamin
1 damla su

mustafa-4040

Yeni Üye
2.gün damlalarınıda uyguladım. Hayvanda bir değişiklik henüz yok.Dua edin lütfen

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Hangi hekime gittiniz damlalar hakkında fikrim yok ama kanatlı hekimse gittiğiniz. İki günde fayda sağlamaz normalde yedi günden sonra ilaçlar etkisini göstermeye başlar. Tabi kaç gün kullanımınıza bağlı. En tez zamanda toplarlar inşallah 🌸🙏🏻

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Çok geçmiş olsun ve ölen kuşunuz için başınız sağ olsun. 😞

İkiside kardeş ve aynı şeyler var ise anaçlarda bir sıkıntı vardır ya da satan kişi tam olarak hakkıyla bakamamıştır belkide.
Şehmus abi İstanbulda eğer isterseniz ona götürebilirsiniz.
İnşallah sağlığına kavuşur yavrunuz bir an önce.

mustafa-4040

Yeni Üye
Hepinize çok teşekkür ederim.Gün fgün yaptıklarımı yazıyorum belki ileride bırının basına gelirse en azından bir yol harıtası olur.
2. Gündeyiz zaten sonuc için yaşayabılırse paşam 7 gün sonra bırseyler gormem lazım. Yanlız bana cok uyuz oluyor o ilaçları agızına damlattıkca küfür ettiğini hissedebiliyorum
İnsallah kurtulur ya.Kardeşi bende buyuk etki bıraktı bu bari yasasın.
Yemde cok az yiyor.
Bugun kargom geldi karadeniz pet ten vitamınler ve ayrıca yavru kus ve hasta kuslar için özel bir yem secenegı vardı onuda sipariş ettim. Aksam gider gitmez onlarla değiştireceğim.
Ben yine gün gün buradan bilgi paylaşımı yapacagım.

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Hepinize çok teşekkür ederim.Gün fgün yaptıklarımı yazıyorum belki ileride bırının basına gelirse en azından bir yol harıtası olur.
2. Gündeyiz zaten sonuc için yaşayabılırse paşam 7 gün sonra bırseyler gormem lazım. Yanlız bana cok uyuz oluyor o ilaçları agızına damlattıkca küfür ettiğini hissedebiliyorum
İnsallah kurtulur ya.Kardeşi bende buyuk etki bıraktı bu bari yasasın.
Yemde cok az yiyor.
Bugun kargom geldi karadeniz pet ten vitamınler ve ayrıca yavru kus ve hasta kuslar için özel bir yem secenegı vardı onuda sipariş ettim. Aksam gider gitmez onlarla değiştireceğim.
Ben yine gün gün buradan bilgi paylaşımı yapacagım.
Geçmiş olsun, umarım iyileşir ☺

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
İnşallah iyileşir kuşunuz onca çabaya ama videodan gördüğüm benim vefat eden kuşuma benziyor durumu sanki. @Şehmus BAKIR abi Çiğdem de böyleydi ayakları. Aynı hastalık olabilir mi sence?

mustafa-4040

Yeni Üye
İnşallah iyileşir kuşunuz onca çabaya ama videodan gördüğüm benim vefat eden kuşuma benziyor durumu sanki. @Şehmus BAKIR abi Çiğdem de böyleydi ayakları. Aynı hastalık olabilir mi sence?
Az once moral veren oyle güzel şeyleri gordum ki.yemek yiyor. Paşam hemde büyük bir iştahla.yerinden kıpırdayamayan kus günlerdir halsızlıkten yemek yemeyen kus kıpır kıpır yerınde durmuyor.
Ben ondan vazgecmedım oda bana karsılıgını veriyor insallah.az once yanıma sokuldu beni kası diye çıldırdı.ben elimi cektikçe o dahasa sokuldu. Allahıma şükür.tedavıler etkisini gosterıyor muhtemelen ayagı daha hareketlı turmanıyor kafesın tepelerıne ama yınede govdesı yerden kesilmiyor ama cok hareketli cok sukur.ishal vardı iştahsızlık vardı kanatlar calısmıyordu ayaklar felç ,halsizlık vardı.
Cok sukur.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Az once moral veren oyle güzel şeyleri gordum ki.yemek yiyor. Paşam hemde büyük bir iştahla.yerinden kıpırdayamayan kus günlerdir halsızlıkten yemek yemeyen kus kıpır kıpır yerınde durmuyor.
Ben ondan vazgecmedım oda bana karsılıgını veriyor insallah.az once yanıma sokuldu beni kası diye çıldırdı.ben elimi cektikçe o dahasa sokuldu. Allahıma şükür.tedavıler etkisini gosterıyor muhtemelen ayagı daha hareketlı turmanıyor kafesın tepelerıne ama yınede govdesı yerden kesilmiyor ama cok hareketli cok sukur.ishal vardı iştahsızlık vardı kanatlar calısmıyordu ayaklar felç ,halsizlık vardı.
Cok sukur.
Minicik bedene o canı veren Allah'a kurban olurum 🙏🏻 nasıl kibar kibar yiyor. 😊 Şifa olsun afiyet olsun 🩷🙏🏻

Üst Alt