• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşum Hasta

ŞakirPaşa

Yeni Üye
Merhabalar Muhabbet kuşum sürekli hapşıyor ve nefes alıp verirken sürekli "viyik viyik" tarzında ses çıkartıyor. Yanında eşi var ve eşinde bu sorun yok sirke probiyotik multivitamin tarzı herşeyi denedim ancak herhangi bir gerileme olmadı. Video elimde var ancak forumda yeni olduğum için buraya yükleyemedim yardımcı olacak birisi varsa videoyuda iletebilirim. Teşekkürler.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Merhaba yandan kuyrukta gözükecek şekilde videosunu tekrardan ekler misiniz. Birde beyaz peçeteye birden fazla yeni yapılmış dışkıları da atınız. Bundan sonra sirke vermeyiniz. Probiyotik ve multivitamin in isimleri nedir.

ŞakirPaşa

Yeni Üye
Röhnfried Entrobac
Röhnfried Gervit-W MultiVitamin
Yukarıdaki probiyotik ve multivitamin takviyelerini kullandım ancak bir değişim olmadı. altına temiz peçete serdim dışkılarını yaptıklarında ekleyeceğim.
Yandan videosu Watch 20240313_174813 | Streamable kuyruğu normal zamanlarda çok çok daha fazla aşşağı yukarı iniyor.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Röhnfried Entrobac
Röhnfried Gervit-W MultiVitamin
Yukarıdaki probiyotik ve multivitamin takviyelerini kullandım ancak bir değişim olmadı. altına temiz peçete serdim dışkılarını yaptıklarında ekleyeceğim.
Yandan videosu Watch 20240313_174813 | Streamable kuyruğu normal zamanlarda çok çok daha fazla aşşağı yukarı iniyor.
Ne zamandır hapşırık ve solunum da problem var. Üşütme ihtimali olabilir. Kaliteli takviyeler kullanıyorsunuz devam ediniz kullanmaya. Dışkılara da bir bakalım. Ona göre yorumlar yaparız.

ŞakirPaşa

Yeni Üye
Ne zamandır hapşırık ve solunum da problem var. Üşütme ihtimali olabilir. Kaliteli takviyeler kullanıyorsunuz devam ediniz kullanmaya. Dışkılara da bir bakalım. Ona göre yorumlar yaparız.
1.5 ay belki daha uzun zamandır oluyor yani kuş geldiğinde gayet sağlıklıydı. Kuşları cereyandan çok sakınırım peteğin yanında kalırlar her zaman darılar vitaminler mamalar herşeyi yerinde ama kuş zayıflamaya başladı yem yiyor ama mamaları yediğini görmedim peçeteyi serdim altlarına dışkılamalarını bekliyorum teşekkür ederim aslı hanım.

Ayseberil

Yeni Üye
Merhaba kuşun ağzından bı sıvı gibi birşey geliyor mu?

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
1.5 ay belki daha uzun zamandır oluyor yani kuş geldiğinde gayet sağlıklıydı. Kuşları cereyandan çok sakınırım peteğin yanında kalırlar her zaman darılar vitaminler mamalar herşeyi yerinde ama kuş zayıflamaya başladı yem yiyor ama mamaları yediğini görmedim peçeteyi serdim altlarına dışkılamalarını bekliyorum teşekkür ederim aslı hanım.
1.5 aydır böyleyse ilaca başlanabilir. Doksisiklin etkenli ilaç kullanılmalı

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Dışkısı bu şekilde kuşumun.
Taze dışkı değil dışkılar kurumuş ama çok problemli durmuyor. Yine de önce bir turbo respiratory nefes açıcı temin edip kullanın kekik çayı ve spreyi ile bu süreci destekleyiniz. Size ilaç önerebilirim ama süreçte herhangi bir ilerleme olmazsa o zaman ilaç kullanımı olabilir diye düşünüyorum.

Son düzenleme:

ŞakirPaşa

Yeni Üye
Teşekkür ederim aslı hanım dediklerinizi uygulayacağım geçmezse peki hangi ilaci önerirsiniz ve kullanım şekli nasıl olmalı yardımcı olur musunuz ?

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Teşekkür ederim aslı hanım dediklerinizi uygulayacağım geçmezse peki hangi ilaci önerirsiniz ve kullanım şekli nasıl olmalı yardımcı olur musunuz ?
Öncelikle turbo respiratory nefes açıcı temin ediniz. Elinize geçince ilk iki veya üç gün suyu tazeleyerek yarım suluğa üç damla şeklinde uygulayınız. Suluğuna koymadığınız günler 100ml suluğa 10 damla şeklinde burnuna gelecek şekilde fısfıslama da yapabilirsiniz. Arada keki çayı ve spreyi de yapınız. Diğer hafta turbo respiratory haftada tek güne indirin. Röhnfried ürünleri ile de bu süre zarfında desteklemeye devam ediniz. Birkaç hafta bu şekilde uygulayınız. Geçmezse solunum problemi olan sadece kanatlılar için üretilmiş doksisiklin etken maddeli ornimix, santadoks yada orni special ilaçlardan biri olabilir. Bu ilaçların kullanımı 5 veya 7 gündür. İlaç kullanıma başlamadan ilk üç gün üst üste probiyotik entrobac verin sonrasında bir gün gervit daha sonra ilaç kullanımına başlayın ilaç bitiminde yine üç gün üst üste entrobac sonrasında gervit. Ama benim fikrim birkaç hafta kullanacağınız ürünler etki etmezse bence bir kanatlı uzmana götürün yavrunuzun bir röntgeni çekilsin ciğerleri ne durumda bakılsın ona göre hekim kontrolünde ilaç kullanımı daha sağlıklı olacaktır.

Üst Alt