• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kusum bu sekilde duruyor

oguzn

Yeni Üye
Arkadaşlar antibiyotik 3 gun kullanildi. Arkasindan entrobac verdim. Pirinc suyu verdim. Ama kus kabarik duruyor ishal kesilmedi. Ve kuyruk yukari asagi sallaniyor. Sesli nefes aliyor.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Videosunu ve tekrardan güncel dışkıları ekler misiniz.

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Yani bilmiyorum ama dışkılar bozuk yavrunuzun görüntüsü iyi değil. Antibiyotik kullandınız ama içerik nedir ne değildir bilinmediği için yorum yapamicam. Şuan size önerebiliceğim zeolit tozlu besleme çok önceden de önermiştim. Yada gerçekten kanatlılardan anlayan bir hekime götürmenizi tavsiye ederim. Tahlil olması ve yavrunuzun röntgeni çekilmesi gerekir. Çünkü gittiğiniz veteriner kanatlılardan anlıyor izlenimi vermedi nedense. Yiyor mu iştahı nasıl yemiyorsa evde mama yapıp şırıngayla ile beslemek. Aklıma gelenler bunlar. Diğer arkadaşlarım da tavsiyelerini sunarlar.

oguzn

Yeni Üye
Eskişehirde duru veteriner var kanatlıda uzmanmış onu aradım. Kuşa yanlış tedavi uygundıgını söyledi. Cumartesi oraya gidecegim

oguzn

Yeni Üye
Kusumu kaybettim. Sapasaglam kuşum gereksiz antibiyotik kullanimi sonrasi karacigeri şişti mantar olusumuna neden oldu. Eskisehirde kanatli hekim buldum ama malesef gec kalmışım. Burada suçlu bana gereksiz antibiyotik veren veteriner hekim mi antibiyotikin gereksiz sekilde kullanilmayacagini araştırmadan hergun kuşuma zehri veren ben mi :(

cimennnn

Müdavim
Başınız sağ olsun. Kendinizi suçlamayın veteriner hekime güvenmekten başka şansınız yoktu.

Üst Alt