• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet kuşu solunum sesi(tık tık sesi)

umutcetin

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Tık tık sesi var ve poposuna yakın yerde karnını içine çekiyor
Erkek muhabbet kuşumuz yaklaşık 3 yaşında ve son 3 aydır nefes alırken tık tık ses çıkarıyor ve kuyruğunu aşağı yukarı oynatıyor. Yem yiyor ve hareketli. kuşumun videosunu youtube linki ile paylaşacağım.

umutcetin

Yeni Üye
Bu video biraz eski. son hali şu şekilde

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba kuşunuz biraz yağlanmış bide kafeste çok aşırı tünek var azaltın .videoda gördüğüm kadarıyla bir solunum sıkıntısı var.. dışkı resmi görebilir miyiz? Hırıltı sesi duymadım ama vardır tahminimce, dışkı resmi yollayın durumuna göre tekrar yazalım geçmiş olsun..

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuşa avıastim alın bir hafta kullanın hergun tazeleyerek yarım suluga 10 Damla şeklinde eğer düzelmezse tekrar yazın bize yardımcı olalım..bide daldari verin ve imkanınız varsa ayırın daha küçük bir ksfesde tedaviye alın geçmiş olsun

umutcetin

Yeni Üye
teşekkürler hemen alıp tedaviye başlayacağım

umutcetin

Yeni Üye
doksimis ve hypradoxi s öneren de oldu. bu ilaçları almama gerek var mı yoksa sizin söyledikleriniz yeterli mi? kuşa hepsini veremeyeceğim için en doğru tedaviyi söylerseniz sevinirim. İlginiz için de teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Siz Şehmus abiyi dinleyin. Merak etmeyin hem tecrübeli hem de konuda oldukça bilgili birisidir.
Kafes tahminen 35×20 kafeslerden gibi görünüyor. Tünek sayısı 2 tane yeterli olur o ölçüye. Sizinse aşırı fazla görünüyor. Değiştirin veya tünekleri çıkarın lütfen. Şuan o hali hayvancağız için çok fazla.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
doksimis ve hypradoxi s öneren de oldu. bu ilaçları almama gerek var mı yoksa sizin söyledikleriniz yeterli mi? kuşa hepsini veremeyeceğim için en doğru tedaviyi söylerseniz sevinirim. İlginiz için de teşekkürler çok yardımcı oluyorsunuz
Hiprodoxi kullandım lakin eğer avıastim fayda göstermezse onu alıp kullanmaya başlayın çünkü o kadar ağır bir durumu yok kuşunuzun bu yüzden hafif etkili ilaç tavsiye ettim 😊

Üst Alt