• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Muhabbet Kuşu Halsizlik

nazlicankusan

Aktif Üye
Merhaba kuşum birkaç gündür halsiz ve sürekli uyuyor çok az ötüyor. Birkaç gündür de uyandığımda sabah kafesin tabanında duruyor şekilde buluyorum. İştahı normal gibi dışkısında da anormallik yok gibi ama aşırı halsiz durgun sebebi ne olabilir ne yapabilirim?
( Vitamin olarak beta amin Forte entrobac ve gerwit kullanıyorum)

Fiko

Paylaşımcı
Tabana inmesi iyi değil ama tabana inecek sorunda gözükmüyor gibi yinede diğer arkadaşlar daha detaylı yorum yapacaktır. Tabana temiz beyaz peçete serip güncel birikmiş dışkı resmi eklermisiniz tek dışkı dan yorum sağlıklı olmuyor. @Aslı Ö. @Semiha S. @Kübra Ö. @Şehmus BAKIR

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Kuşunuz tüyde görünüyor belki sancılı geçiyordur. Haftada iki gün bt amin forte verebilirsiniz.

Hava akımında vs kaldı mı?

nazlicankusan

Aktif Üye
Kuşunuz tüyde görünüyor belki sancılı geçiyordur. Haftada iki gün bt amin forte verebilirsiniz.

Hava akımında vs kaldı mı?
Hayır üşütmemesine çok dikkat ediyoruz. Tüy dökümünde mi diye düşündüm bende ama sadece dün uzun bir kanat tüyü gördüm kafesinde onun dışında tüy dökmüyor bu aralar pek.

nazlicankusan

Aktif Üye
Tabana inmesi iyi değil ama tabana inecek sorunda gözükmüyor gibi yinede diğer arkadaşlar daha detaylı yorum yapacaktır. Tabana temiz beyaz peçete serip güncel birikmiş dışkı resmi eklermisiniz tek dışkı dan yorum sağlıklı olmuyor. @Aslı Ö. @Semiha S. @Kübra Ö. @Şehmus BAKIR
Evet tabanda görünce endişelendim bende. Yeni dışkı resimlerini de ekliyicem mutlaka. Teşekkürler 🙏🏻

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Hayır üşütmemesine çok dikkat ediyoruz. Tüy dökümünde mi diye düşündüm bende ama sadece dün uzun bir kanat tüyü gördüm kafesinde onun dışında tüy dökmüyor bu aralar pek.
Şuan dökmüyor olabilir ama kafasında kapsüller var belliki yeni tüyler çıkarıyor. Buda halsizlik yapabilir. Temiz peçete üzerine güncel dışkısını görebilir miyiz. Yemesini takip edin. Yem kırıyor mu yoksa yiyor gibi mi yapıyor.

nazlicankusan

Aktif Üye
Dışkısı bu şekilde. Yem yemesini de takip ettim yiyor yemini ama çok halsiz suskun durgun uyuyor çoğunlukla

nazlicankusan

Aktif Üye
Dışkıda sorun görünmüyor. Muhtemelen tüyde olduğu için. Takviyelere düzenli devam edin. BT amini haftada ikiye çıkarabilirsiniz.
Hasta değildir yani dimi ilk defa bu kadar durgun görüyorum kuşumu genelde uyuyor ve az ötüyor 🥺 dışkısında yemesinde sorun yok kusma da yok çok şükür sadece arada bir kusma hareketi yapıyor ama veterinere götürdüğümde bu hareketin normal olduğunu söyledi

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Hasta değildir yani dimi ilk defa bu kadar durgun görüyorum kuşumu genelde uyuyor ve az ötüyor 🥺 dışkısında yemesinde sorun yok kusma da yok çok şükür sadece arada bir kusma hareketi yapıyor ama veterinere götürdüğümde bu hareketin normal olduğunu söyledi
Kafesinde sürekli Girit kum bulunsun öğürme hareketi sindirimden kaynaklıdır. Kamalar kemiğide bulunsun.

nazlicankusan

Aktif Üye
Herkese merhaba. Kuşum bu öğürme hareketini yapmaya yaklaşık bir buçuk ay önce başladı ilk yaptığı zamanlar dışkısı da kötüydü ve veterinere götürdüm veteriner bu hareketinin normal olduğunu söyledi vitaminsiz kalmış dedi vitamin karışımı yaptı kullandık kuşum hareketi yapmaya devam etti ama vitamin karışımından sonra daha canlı olmaya başladı. Ama yaklaşık bir haftadır yine çok halsiz sürekli uyuyor olduğu yerde uyuya kalıyor bugün de bu hareketi daha sık yapmaya başladı kabartıyor kendini nedeni ne olabilir ne yapmam lazım veterinere götürmem gerekiyor mu yorumlarsaniz çok sevinirim🙏🏻

Üst Alt