• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Kuşumun gözünde ve gagasında bişey var

ftmshnr

Çaylak Üye
Merhabalar. Muhabbet kuşumun gözünde uzun zamandır şişlik var. Bazen çay sürüyorum ama tamamen geçmiyor. Arada şişlik daha da artıyor. Bir de gagada bişey var ama ne olduğunu bilmiyorum. Nefes almasını zorlaştırıyor sanırım. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

ftmshnr

Çaylak Üye
Evet daha önce sadece alt göz kapağında vardı uzun zaman sonra üst göz kapağında da oldu ve geçmiyor

Sehmus BAKIR

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Merhaba kuşunuzda enfeksiyon var tavsiyem bir kanatlı uzmanına götürün çünkü antibiyotik tedavisi görmesi lazım

ftmshnr

Çaylak Üye
Evde yapabileceğim bir tedavi var mı çünkü ilçede yaşıyorum ve veterinerler kuşlarlaz igileneceğinden pek emin değilim

Ronay Ayk

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Mubiş Uzmanı
Bu göz içine yayılırsa haber edin ama şimdilik terramycin göz kremi göz kenarlarına dikkatlice sürülebilir göze kaçırmamaya çalışın. Yapabileceğiniz bu var sadece...

Sehmus BAKIR

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Üretici
Ronayin dediği gibi yapacak başka bişey yok maalesef

ftmshnr

Çaylak Üye
Terramisin kullandım ancak tamamen geçirmedi. Bırakınca da yine eski haline dönüyor

Ronay Ayk

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Mubiş Uzmanı
Şöyle uzun soluklu kullanın çay o kadar işe yaramaz eğer göz içine sıçrarsa genta gut damla kullanabilirsiniz.

ftmshnr

Çaylak Üye
O zaman damlayla birlikte terramisin mi kullanayım. Bir de krem antibiyotikli bildiğim kadarıyla. O yüzden bu süresi var mı ne kadar kullanmalıyım

ftmshnr

Çaylak Üye
Gaga ve cere için de terramisin mi kullanayım. Nefes alıp vermede sıkıntı yaşıyor gibi ve nefes alırken kuyruğu da hareket ediyor

Ronay Ayk

Emektar Üye
Yetkili Kurucu
Mubiş Uzmanı
Göze yayılırsa dedim şuan gerek yok genta ya terramycin kremi 6-7 gün kulanın...

Üst Alt