• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Kuşlarımı alıştırmak istiyorum

Efe çakır

Yeni Üye
Merhaba sevgili forum üyeleri fotoğrafta göründüğü gibi iki yavru kuşum var ayırmak istemiyorum bu yüzden ikisini eş olarak eğitip alıştırmak istiyorum üç aylık yavrular beyaz olan dişi grilisi erkek kafese yaklaşınca kaçıyorlar benden korkuyorlar konuşuyorum dinliyorlar sevecen yaklaşıyorum kafesten alıp içeride seveceğim zaman ısırmıyor parmağımda duruyor üstümde geziyorlar ama kafesteyken almak tam bir işkence korkuyorlar titriyorlar ama zarar vermek istemediğimi belli etmeye çalışıyorum tavsiyeniz nelerdir elime nasıl alışırlar?

yem vermeye çalıştığımda yemiyorlar elimden hiçbirşey en sevdikleri daldarıyı bile elimde yemezler korkuyorlar
3430B95C-A6FD-43E7-BE7C-81BE285696E1.jpeg

Sude W.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Eş derken kardeş değiller miydi bu ikisi?

Umut S.

Müdavim
Kıdemli Üye
Merhaba sevgili forum üyeleri fotoğrafta göründüğü gibi iki yavru kuşum var ayırmak istemiyorum bu yüzden ikisini eş olarak eğitip alıştırmak istiyorum üç aylık yavrular beyaz olan dişi grilisi erkek kafese yaklaşınca kaçıyorlar benden korkuyorlar konuşuyorum dinliyorlar sevecen yaklaşıyorum kafesten alıp içeride seveceğim zaman ısırmıyor parmağımda duruyor üstümde geziyorlar ama kafesteyken almak tam bir işkence korkuyorlar titriyorlar ama zarar vermek istemediğimi belli etmeye çalışıyorum tavsiyeniz nelerdir elime nasıl alışırlar?

yem vermeye çalıştığımda yemiyorlar elimden hiçbirşey en sevdikleri daldarıyı bile elimde yemezler korkuyorlar
Ekli dosyayı görüntüle 26034
empati kurman ve zamana bırakman yeterli kardeşim. karşında senden kat ve kat büyük biri olsa ani hareket yapsa irkilirsin, yüksek sesle konuşsa korkarsın. onlar da öyle işte. yavaş hareketlerle onlarla iletişim kurmaya çalış. ilk zamanlar kaçıcaklardır yılma. günde 10-15 dk kafes içi eğitime ayırsan maks bir ay içinde bambaşka konuma gelirsiniz. eline almamaya bak parmağına alıştır. ve kafesleri omuz hizandan yüksekte olsun. bu arada yavrucukların da ömrü uzun olsun 🙏

Didemkaya

Eski Forumcu
Üretici
İki kuş kardeş ise o şekilde ilerleyen zamanda eşe atmanız büyük risk olur. Bunları göz önünde bulundurun.

Üst Alt