• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Jumbo Muhabbet Kuşu

oguzhan.tt

Yeni Üye
kuşlarım ilk kuluckasında yer değiştirdiğim için 2 yumurta yaptı 1 i bos diğeri yumurta içinde yavru ölmuştü 2 hafta geçti e-50 selenyum verdim ve şuan fertivit veriyorum dişinin burnu kahverengi ve hayla kızışmadı nedendir? neden çiftleşmiyor

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
kuşlarım ilk kuluckasında yer değiştirdiğim için 2 yumurta yaptı 1 i bos diğeri yumurta içinde yavru ölmuştü 2 hafta geçti e-50 selenyum verdim ve şuan fertivit veriyorum dişinin burnu kahverengi ve hayla kızışmadı nedendir? neden çiftleşmiyor
Kendini hazır hissetmiyor olabilir , zaman verin lütfen ayrıca tek konudan devam edelim lütfen burada kalalım

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Çift üyelik yasak neden çift üyeliğiniz var ?

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
soru soruyorum hemen kapatıyorsunuz daha onceki sorduklarımı silmesini bilmiyorum
Silmeniz gerekmiyor ki. Size mevcut konudan devam etmenizi söyledim sadece. Sayfa sizin konularınızla dolunca diğer üyelerin acil durumları geride kalıyor. Tek konudan devam edebilirsiniz her sorunuza ayrı konu açmanız gerekmiyor. Ben tek konu dedikçe siz konu açtınız. Şimdide üstüne ikinci üyelik almışsınız.

Ayrıca jumbo muhabbet ve sultan papağanı alacak kadar imaknınız var ama kafes almaya imkanınız yok gerçekten ikisini bağdaştıramadım.

oguzhan.tt

Yeni Üye
Silmeniz gerekmiyor ki. Size mevcut konudan devam etmenizi söyledim sadece. Sayfa sizin konularınızla dolunca diğer üyelerin acil durumları geride kalıyor. Tek konudan devam edebilirsiniz her sorunuza ayrı konu açmanız gerekmiyor. Ben tek konu dedikçe siz konu açtınız. Şimdide üstüne ikinci üyelik almışsınız.

Ayrıca jumbo muhabbet ve sultan papağanı alacak kadar imaknınız var ama kafes almaya imkanınız yok gerçekten ikisini bağdaştıramadım.
kuşları satın almadım hediye

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
kuşları satın almadım hediye
Tamam ne güzel hediye gelmişse sizde kafeslerini alabilirsiniz ozaman. Tek masrafınız kafes olmuş olacak.

Ayrıca üretince hangi kafese koyacaksınız yavruları ? Vitaminlerini nasıl alacaksınız? İmkan yoksa üretmemeniz daha uygun olmaz mı???

oguzhan.tt

Yeni Üye
Tamam ne güzel hediye gelmişse sizde kafeslerini alabilirsiniz ozaman. Tek masrafınız kafes olmuş olacak.

Ayrıca üretince hangi kafese koyacaksınız yavruları ? Vitaminlerini nasıl alacaksınız? İmkan yoksa üretmemeniz daha uygun olmaz mı???
şuan çalışmıyorum başvurdum haber bekliyorum.kafes fiyatı pahali ayrıca sizin benimle ne derdiniz var ben sizin düşmanınız değilim

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
şuan çalışmıyorum başvurdum haber bekliyorum.kafes fiyatı pahali ayrıca sizin benimle ne derdiniz var ben sizin düşmanınız değilim
Sizinle ne derdim olabilir ki? Sadece kuşlar için soru sordum. Bunda düşmanca ne çıkarım olabilir? Size kuşlarınız için daha verimli olmanız açısından yardımcı oluyorum.

İmkanınız yoksa üretmeyin dedim. Yada tek türe düşürüp bir türü en azından daha iyi besleyin dedim. Bunda ne düşmanlık olabilir???

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Merhaba öncelikle bu forum.. hasta kuşlarımız, acil yardım isteyen kuş dostları için kurulmuştur.
Bizler ne kadar canlıya ulaşırsak o kadar yararlı oluruz🤲
Bir kişi yüzlerce soru sorabilir TEK KONU BAŞLIĞI ALTINDA, bunu herkesten rica ediyoruz.
Kimse kimseyi tanımaz.. Kuşlarımız aracılığı ile konuşur, yardımcı oluruz..
Kimse kimseye de düşman olmaz..
Saygılı davranır, kırıcı olmayız
Tek istediğimiz, çok fazla hasta kuşa ulaşmak için tek konu başlığı, şimdi size sorarım, kırmızı ile işaretledim SİZ OLSANIZ NE Yapardınız?
16 konunun 6 tanesi size ait😔

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yazdıklarınızı silmeyin👍 Forumda çift hesap yasaktır!!kafesiniz uygun değil paslı zararlı 👍 Forumun kurallarına uymazsanız uzaklaştırılacaksınız.Semiha hanım size kibarca uyarı vermiş ve sizde uymalısınız.

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Semiha hanımın yaklaşımında ben bir düşmanlık görmedim, kuşlarınız için daha rahat bir ortam olsun demiş kısaca. Şahsen bende öyle düşünüyorum. Zaten buradaki çoğu insanda aynı şeyi düşünüyordur eminim. Bizler kuşlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz.
Siz olsanız öyle bir ortamda yaşamak ister miydiniz? Ve yazdıklarında haksızda sayılmaz. Madem kafes alacak paranız yok kuşları üretip ne yapacaksınız? Satıp para kazanırım düşüncesiyle bu işi yapıyorsanız iyice bir araştırın,sizi geçindirecek kadar para kazandırmıyor.Kalitesiz kafeslerde, sadece yem ve su ile üretim düşüncesiyle yapacaksanız üretirsiniz ama verim alamazsınız. Kuşların vebaline girmek dışında bir şey yapmazsınız. Para kazandıranlarda üst vasıf show jumbolar ki onlara sahip olanlarda kuşlara en üst seviyede bakıyorlar, böylece üst düzey kuşlara sahip oluyorlar.

Bende çalışmıyorum ama bu bahanem değil. Eğer bir can sahipleniyorsam (ister parayla ister hediye şeklinde) bunun sorumluluğunu da almalıyım. Ben kendi istediklerimi almıyorum, kuşlarıma harcıyorum, önceliğim onlar. :)

Burada yazılanların hepsi sizin kaşlarınızın daha rahat bir hayatı olsun diye yazılmış şeyler. Yoksa Demet ablanın dediği gibi çoğumuz birbirimizin burdaki ismi dışında hiçbir şeyini bilmiyoruz. Bizim ortak noktamız kuşlarımız.