• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

İki erkek muhabbet anlaşır mı?

Yasinn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşumun yanına beyaz güzel bir erkek yavru daha aldım. Size sorularım olacak.

Birincisi iki erkek kuş aynı kafeste anlaşır mı? Birde ikisi aynı kafeste olunca bana alışmalarında sorun olur mu?

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Merhaba arkadaşlar muhabbet kuşumun yanına beyaz güzel bir erkek yavru daha aldım. Size sorularım olacak.

Birincisi iki erkek kuş aynı kafeste anlaşır mı? Birde ikisi aynı kafeste olunca bana alışmalarında sorun olur mu?
Sizdeki zaten size az çok alışmıştı diye tahmin ediyorum, yeni gelenle anlaşıp anlasmamalari biraz karakterlerine bağlı. Eğer sizin ilk kuşunuz size çok alışkınsa o size geldikçe yeni gelen de onunla birlikte size alisabilir

Umur E.

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
şöyle bi yazı okumuştum kızıştıkları zaman baskın olan diğeriyle çiftleşmeye çalışabilir diye ne kadar doğru bilmiyorum ama keşke dişi alsaydınız

beyyza02

Müdavim

Erkekler dişilerşn aksine ilgi de gösterirseniz birbirlerine ve size güzelce alışabilirler. yavru istemeyen kişiler için en ideal seçim bu bence.

Grpet

Müdavim
Üretici
ama kızgınlık dönemlerinde birbirine zarar verebilirler ayrıca yem su savaşı verebilirler bölgelerini savunmak için birbirlerinide öldürebilirler ufak kafeslerde 2 erkek beslemek risktir almaya değmeyecek bir risk

Minik kanatlar

Yeni Üye
Benim var iki tane muhabbet kuşum birisi 8 aylık diğer 4 aylık ayrı kafeslerde tutuyorum aynı kafese koyduğumda küçük olan muhabbet kuşum saldırıyor.

Umut S.

Müdavim
Kıdemli Üye
tamamiyle kuşların karakterlerine bağlı. ama dişi-erkek kuşlara kıyasla hemcinslerin aynı kafeste daha çabuk ve daha kolay anlaştığını biliyorum

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Benimde başta iki erkek kuşum vardı. Arada aynı kafeslerde olsalarda ayrı ayrı kafeslerde yan yana durmaları daha iyi olur. Bende öyle bir sorun olmadı şükür ama baskın olan diğerine zarar verebilir.