• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Hint bülbülü kuluçka dönemi kavgası

furkan38

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, 1 çift hint bülbülüm var ,6 şubatta ilk yumurtalarını yaptılar ,toplam 4 yumurta var yuvada ,dün akşamdan beri dişi yuvadan çıkar çıkmaz erkek saldırmaya başlıyor, yuvaya geri girmemesi için kanadından ısırarak yuvaya sokmuyor,dişinin tüylerinide yolmaya başladı ,kavga çok büyüdü bu yüzden şuan erkeği ayırmak zorunda kaldım. Kuluçka döneminde oldukları için Yanlış mı yaptım doğrumu yaptım bilmiyorum, sanırım erkek tekrar çiftleşmek istiyor ,çiftleşme benzeri hareketleri de var çünkü, ayrımı kalsınlar ,ne yapayım?

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Arkadaşlar merhaba, 1 çift hint bülbülüm var ,6 şubatta ilk yumurtalarını yaptılar ,toplam 4 yumurta var yuvada ,dün akşamdan beri dişi yuvadan çıkar çıkmaz erkek saldırmaya başlıyor, yuvaya geri girmemesi için kanadından ısırarak yuvaya sokmuyor,dişinin tüylerinide yolmaya başladı ,kavga çok büyüdü bu yüzden şuan erkeği ayırmak zorunda kaldım. Kuluçka döneminde oldukları için Yanlış mı yaptım doğrumu yaptım bilmiyorum, sanırım erkek tekrar çiftleşmek istiyor ,çiftleşme benzeri hareketleri de var çünkü, ayrımı kalsınlar ,ne yapayım?
Erkeği ayırın yavrular çıkınca tekrar koyarsını kavga devam ederse anne tek bakar yavrulara

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba, dişi 4 5 saattir hiç yuvaya girmiyor ,yumurtalar bozulurmu 6 şubatta yapmıştı ilk yumurtayı
Evin ısısı çok mu? 5 saate yumurta bozulmaz ama eğer doluysa tâbi 🤔 ışıkla kontrol ettiniz mi?