• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Erkek Kuşum kızgınlık döneminde

Aysglbykls

Yeni Üye
5 aylık Erkek kuşum kızgınlık döneminde elimi dişi kuş sanıyor şuan için yanına eş almak istemiyorum şuan kusmaları da başladı çok cana yakın konuşkan bir kuş ve benden uzaklaşsın da istemiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

Aysglbykls

Yeni Üye
Banyo her gün mü yaptırmalıyım evet şuan tüy döküyor

Aysglbykls

Yeni Üye
Şuan eş alamıyorum birkaç ay sonra şehir değişikliği yapacağım belki o zamna alabilirim. Ama yavrularida bir süre sonra kızgınlık dönemine gelecek

Aysglbykls

Yeni Üye
Hayır her gün yaptırmayın .
Üşütür
İki hafta da bir eviniz sıcak ise kuşunuz size alışık ise
Her hafta da banyo yapabilir
Ama siz yaptırmayın kesinlikle Kendi ihtiyaçi olduğu kadarıyla yapsın
Ve havlu ya sarın güzelce sıkmadan
Üşütmesin

Aysglbykls

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim 😊 peki bu kızgınlık dönemi bitermi yoksa sürekli bu devam edecekmi çünkü her saldigimda aynı şeyi yapıyor ve bunu yapmasına izin vermelimiyim?

Maviş Paşa

Tutkulu
Benim kuşun 1 ay sürdü ama ne zaman görse elime aynı şeyi yapıyo 🤣 oyun gibi geliyor sanırım ona haftada 2 kere banyo da yapıyo ekşi elma da yiyor ama geçmiyor sanırım.

Aysglbykls

Yeni Üye
O zaman yapacak birşey yok biraz böyle idare edip eş almam kuşum için en iyisi olacaktır

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Verdiginiz yemler ve katkılar nedir yedikleride kızgınlıgının devamını tetikleyebilir

Aysglbykls

Yeni Üye
Katkı birşey vermiyorum sadece normal kabuklu ve kabuksuz yem veriyorum

Bahar Y.

Müdavim
5 aylık Erkek kuşum kızgınlık döneminde elimi dişi kuş sanıyor şuan için yanına eş almak istemiyorum şuan kusmaları da başladı çok cana yakın konuşkan bir kuş ve benden uzaklaşsın da istemiyorum ne yapabilirim lütfen yardımcı olun.
Öncelikle profilinize bayıldım🥰
Biraz erken kızışmış sizin bebek, normalde kur 3 4 aylıktan başlıyor ama çiftleşme durumu daha ileri zamanlarda oluyor eş alma imkanınız olduğu zaman alırsınız şuanlık elma ve ılık duştan başka yapılabilecek bir şey yok görünüyor

Aysglbykls

Yeni Üye
Öncelikle profilinize bayıldım🥰
Biraz erken kızışmış sizin bebek, normalde kur 3 4 aylıktan başlıyor ama çiftleşme durumu daha ileri zamanlarda oluyor eş alma imkanınız olduğu zaman alırsınız şuanlık elma ve ılık duştan başka yapılabilecek bir şey yok görünüyor