• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Erkek kuşum neden dişiye vuruyor

Meryem demir

Yeni Üye
Bu arada sultan papağanı
2 Tane yumurtaları oldu
ama erkek kuş dişi kuşu vurarak aşağı indiriyor sebebi nedir ve dişiyi yukarı alsam sıkıntı olur mu

Birazdan video atarım şuan şarjta
Hayırlı bayramlar

Son düzenleme:

Mustafa09

Aktif Üye
Bu arada sultan papağanı
2 Tane yumurtaları oldu
ama erkek kuş dişi kuşu vurarak aşağı indiriyor sebebi nedir ve dişiyi yukarı alsam sıkıntı olur mu

Birazdan video atarım şuan şarjta
Hayırlı bayramlar
Kur yapmak için gagasıyla vuruyor olabilir video atmanız lazım.

Meryem demir

Yeni Üye
Aslında birbirlerini seviyorlar ama yumurtlama zamanında vuruyor çünkü dişinin karnında yumurta var

Mustafa09

Aktif Üye
Aslında birbirlerini seviyorlar ama yumurtlama zamanında vuruyor çünkü dişinin karnında yumurta var
Sultan değilde muhabbet kuşuyla ilgileniyorum ben daha çok ama bana yuvaya girmesi için vuruyor gibi geldi başkalarıda yorumlarsa iyi olur.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Sultanlarda yuvaya hakim olan erkektir. Eşide olsa yuvasına sahip çıkmaya çalışıyor. Sadece yumurtlaması için girmesine yada yaklaşmasına izin verebilir. Kanlı kavga olmadığı sürece sıkıntı yok. Normal bir durum.

Meryem demir

Yeni Üye
Sultanlarda yuvaya hakim olan erkektir. Eşide olsa yuvasına sahip çıkmaya çalışıyor. Sadece yumurtlaması için girmesine yada yaklaşmasına izin verebilir. Kanlı kavga olmadığı sürece sıkıntı yok. Normal bir durum.
Çok teşekkür ediyorum yardımcı oldunuz
Burunlarını temizlemekte sorun yaşıyorum o konudada yazdım yardımcı olursanız sevinirim

Mustafa09

Aktif Üye
Çok teşekkür ediyorum yardımcı oldunuz
Burunlarını temizlemekte sorun yaşıyorum o konudada yazdım yardımcı olursanız sevinirim
Kekik spreyi yada çayı yapıp cereye gelecek şekilde fısfıslayın. Mukozaları yumuşatır sonra kulak çubuğu yardımıyla temizleyebilirsiniz.

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kuluçka dönemi büyük dışkı normaldir. Dışkı gayet iyi duruyor. Burnunu olağanüstü bir durum yoksa temizlemeniz gerekmiyor. Onlar hapşırık tıksırık anında bir şekilde atıyorlar. İlla temizlemek isterseniz arkadaşın dediği yöntemi uygulayın.

Meryem demir

Yeni Üye
Kekik spreyi yada çayı yapıp cereye gelecek şekilde fısfıslayın. Mukozaları yumuşatır sonra kulak çubuğu yardımıyla temizleyebilirsiniz.
Teşekkür ederim ama bir şey fark ettim kuşumun burnuna yem girmiş ve içeri girmiş çok az gözüküyor çok soru soruyorum sizleri yordum özür dilerim

Meryem demir

Yeni Üye
Kuluçka dönemi büyük dışkı normaldir. Dışkı gayet iyi duruyor. Burnunu olağanüstü bir durum yoksa temizlemeniz gerekmiyor. Onlar hapşırık tıksırık anında bir şekilde atıyorlar. İlla temizlemek isterseniz arkadaşın dediği yöntemi uygulayın.
benim temizleme amacım çünkü hem bazen nefes alıp verirken mukusları hareket ediyor hem de burnuna yem girmiş