• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

ELMA SİRKESİ VE LİMON KULLANIMI HK.

Yusufcbn61

Yeni Üye
Merhaba. Bugün ekte görselini paylaştığım veteriner sayfasının yazısıyla karşılaştım. Kuşlarda limon ve sirke kullanımının yanlış olduğunu söylüyor. Benim bildiğim ise haftada bir ikisinden de bir kaç damla suyuna katılabileceği. Bir çok forumda videolarda bu şekilde yazıyor. Ayrıca kafes temizliğinde de sirkenin bir işe yaramadığını söylemiş başka bir paylaşımda. Veteriner olunca paylaşmak istedim. Sizin düşünceleriniz nelerdir kullanmayalım mı kuşlarımıza sizce ?

The Search

Eski Forumcu
Medya Sorumlusu
Teknik Ekip
Kıdemli Üye
Akvarist
Bir çok yerde '' suyuna sirke atmalı '' bilgisinin çöp olduğunu hafızama attım

Yusufcbn61

Yeni Üye
Peki bu durumda ne kullanmak gerekir ic ve dış parazit için ayrıca kafes temizliği için de

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
İç parazit ve dış parazit için ikisine kullanılan iki ilaç var vilmectin ve baymec bunlardan birini temin edebilirsiniz 👍

Yusufcbn61

Yeni Üye
İç parazit ve dış parazit için ikisine kullanılan iki ilaç var vilmectin ve baymec bunlardan birini temin edebilirsiniz 👍
Hocam peki Bu ilacı parazit olmasada koruma amaçlı yavru yetişkin her kuşta kullanmak gerekir mi ve ne sıklıkta kullanılır ?

Yusufcbn61

Yeni Üye
Yeni gelen kuşlara ve her halükarda 6 ayda bir kullanabilirsiniz
Teşekkürler. Bu arada aynı konuyu daha önce sende açmışssın okudum elma sirkesi kullanıyor musun sende hala ? iki haftada bir suluğuna damlatılmalı yazmışsın ?

Mithra

Aktif Üye
Merhaba. Bugün ekte görselini paylaştığım veteriner sayfasının yazısıyla karşılaştım. Kuşlarda limon ve sirke kullanımının yanlış olduğunu söylüyor. Benim bildiğim ise haftada bir ikisinden de bir kaç damla suyuna katılabileceği. Bir çok forumda videolarda bu şekilde yazıyor. Ayrıca kafes temizliğinde de sirkenin bir işe yaramadığını söylemiş başka bir paylaşımda. Veteriner olunca paylaşmak istedim. Sizin düşünceleriniz nelerdir kullanmayalım mı kuşlarımıza sizce ?
güzel bir konu olmuş eline sağlık :)

Mithra

Aktif Üye
15 günde bir suyuna limon kuşlara hiçbir zararı yoktur dünyaca ünlü üreticiler limon verirler ama sirke küpüne bile zarar verir ben ve kanatlı uzmanim önermiyoruz

elektroliti bir kere verdim kusuma o da yarışmaya kuş sokacaktım bir abimiz önermişti verdim yarışmadan getirdim kuşu kendine getirene kadar ben öldüm o günden sonra tövbe ettim bağırsak kuşun herşeyidir
başlığımdaki yorumunuzuda yukarı ekledim, bu durumun limondan dolayı olduğunu düşünmüştüm ben... limon kullanmanın zararı yoksa, elektrolitinde kuşlara bir zararı yok diyebilirmiyiz? bende sizin aksinize kuşum çok halsizdi, elektrolit yaptım ve onunla iyi oldu..?