• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! dişi kuşumun karnındaki sarı şişlik

asya653

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
sarı şişlik
Hastalık Belirti Tarihi
1 Ağu 2023
Kullanılan İlaç
yok
merhaba kuşum dişi 5 yaşında karnında sarı bir şişlik var önceden baya küçüktü şuandada önceki haline göre büyüdü yumuşak içine göçüyo ilk kızgınlık yumurtası diye düşünmüştüm ama yumurta sert oluyomuş önceden sürekli dışarı çıkarıyodum 4 5 tur dinlenmeden rahatça uçuyordu araya taşınma işi girince kafesten çıkaramadım şuanda ise 2 tur zar zor uçup kendini bırakıyo yada ses çıkartıyo ağzını açıp kapatarak nefes alıyo kuyruğuda aşağı yukarı sallanıyo 1.5 haftada da 6 gram aldı baya bi yem yiyo yağlanma olabilir mi ne yapmalıyım sizce

Ekli dosyalar

Doğacı

Eski Forumcu
merhaba kuşum dişi 5 yaşında karnında sarı bir şişlik var önceden baya küçüktü şuandada önceki haline göre büyüdü yumuşak içine göçüyo ilk kızgınlık yumurtası diye düşünmüştüm ama yumurta sert oluyomuş önceden sürekli dışarı çıkarıyodum 4 5 tur dinlenmeden rahatça uçuyordu araya taşınma işi girince kafesten çıkaramadım şuanda ise 2 tur zar zor uçup kendini bırakıyo yada ses çıkartıyo ağzını açıp kapatarak nefes alıyo kuyruğuda aşağı yukarı sallanıyo 1.5 haftada da 6 gram aldı baya bi yem yiyo yağlanma olabilir mi ne yapmalıyım sizce
46 gr fazla. Ya kilo fazlalığı ya da solunum problemi sebebiyle 2 tur zor uçuyor,ihtimaller.Diyet programı uygulanıp 40-42 gr ye indirelim

Son düzenleme:

Doğacı

Eski Forumcu
46 gr fazla. Ya kilo fazlalığı ya da solunum problemi sebebiyle 2 tur zor uçuyor. Diyet programı uygulanıp 40-42 gr ye indirelim
Ek takviye olarak bunu da kullanabilirsiniz. Karaciğer koruma için röhnfried sedochol kullanabilirsiniz.

Sitenin sponsoru olan mamaist com dan @Şehmus BAKIR beyden temin edebilirsiniz. Güvendiğimiz bir yer

Ekli dosyalar

asya653

Yeni Üye
Ürünü sipariş edeceğim diyet programını nasıl uygulayacağım birde riskli bi durumu var mı
46 gr fazla. Ya kilo fazlalığı ya da solunum problemi sebebiyle 2 tur zor uçuyor. Diyet programı uygulanıp 40-42 gr ye indirelim
ürünü sipariş edeceğim diyet programı nasıl olmalı birde riskli bir durumu varmı

Doğacı

Eski Forumcu
Her gün daldarı,her gün mama,yağlı ürünler veriyor musunuz?

asya653

Yeni Üye
Her gün daldarı,her gün mama,yağlı ürünler veriyor musunuz?
daldarı kullanmıyorum çok nadir ödül olarak arada sırada sebze meyve veriyorum versele laga muhabbet kuşunun yemini kullanıyorum grit kum, kalamar kemiği, gaga taşı var kafesinde

Zehra Berik

Müdavim
Kıdemli Üye
Merhaba, Evet büyük ihtimalle yağlanma var bir süre daldari ve aspurdan vermeyin.
Şehmus hocayla iletişime geçerseniz size güzel bir diyet programı hazırlıcaktır

asya653

Yeni Üye
Merhaba, Evet büyük ihtimalle yağlanma var bir süre daldari ve aspurdan vermeyin.
Şehmus hocayla iletişime geçerseniz size güzel bir diyet programı hazırlıcaktır
teşekkür ediyorum hepinizede şehmus hocayla nasıl iletişime geçebilirim

Doğacı

Eski Forumcu
Bu arada probiyotik ve multivitamin kullanıyor musunuz? Rönhnfried markanın probiyotiğini ve multivitaminini öneriyoruz profesyonel ürünlerdir. Almışken bu ürünleri de alıp kullanmanızı tavsiye ederim kuşunuz için. Ek takviyedir,petsop tarzı ürünler değildirler. İlaç değildir.

Ekli dosyalar

Doğacı

Eski Forumcu
Bu arada probiyotik ve multivitamin kullanıyor musunuz? Rönhnfried markanın probiyotiğini ve multivitaminini öneriyoruz profesyonel ürünlerdir. Almışken bu ürünleri de alıp kullanmanızı tavsiye ederim kuşunuz için. Ek takviyedir,petsop tarzı ürünler değildirler. İlaç değildir.
Uzun süre gider bunlar kuşunuza. Haftada 1 kez veriyoruz ikisini de ayrı günlerde.

Probiyotik 50 ml suya pirinç tanesi kadar ekliyoruz karıştırıyoruz (tahta kaşık ya da cam kaşık kullanalım,metal tavsiye edilmiyor),8 saate kadar tüketilebilir.
Haftada 1 kez veriyoruz. Ama bazı durumlarda haftada 3 kez art arda verilmesi gerekiyor dışkıda yem görmek,ishal,kabızlık gibi durumlar misal.

Gervit multivitamin 50 ml suya 5 damla ekleyip karıştırıyoruz,8 saate kadar tüketilebilir. Sonra döküp şişe suyu veriyoruz.

Ürünleri kullanırken art arda kullanmıyoruz,boşluk bırakıyoruz.

Pazartesi Gervit,
Cuma Entrobac probiyotik.

Düzenli olarak her hafta veriyoruz. Sağlıklı kuşlara da verilebilir sorun olmaz. Ek takviyedir.

Buzdolabında saklamıyoruz,kuru serin güneş görmeyen yerde muhafaza ediniz. Probiyotiğik sarı renge dönüp topaklanırsa bozulduğunu anlarsınız,çöpe atıp yenisini temin etmek gerekir.

Nefes açıcı turbo adı üstüne nefes açmak için kullanılan ek takviyedir. Sedochol ise karaciger yağlanması,karaciğer sorunu olan kuşlar için karaciğer koruma olarak kullanılabilir. 50 ml suya 8 damla sedochol veriyoruz. Haftada 1 kez sedochol. Zayıflama olursa sedocholu 2 haftada 1 kez de verebilirsiniz. Ürünlerin arasında boşluk olsun 2 gün

Doğacı

Eski Forumcu
Uzun süre gider bunlar kuşunuza. Haftada 1 kez veriyoruz ikisini de ayrı günlerde.

Probiyotik 50 ml suya pirinç tanesi kadar ekliyoruz karıştırıyoruz (tahta kaşık ya da cam kaşık kullanalım,metal tavsiye edilmiyor),8 saate kadar tüketilebilir.
Haftada 1 kez veriyoruz. Ama bazı durumlarda haftada 3 kez art arda verilmesi gerekiyor dışkıda yem görmek,ishal,kabızlık gibi durumlar misal.

Gervit multivitamin 50 ml suya 5 damla ekleyip karıştırıyoruz,8 saate kadar tüketilebilir. Sonra döküp şişe suyu veriyoruz.

Ürünleri kullanırken art arda kullanmıyoruz,boşluk bırakıyoruz.

Pazartesi Gervit,
Cuma Entrobac probiyotik.

Düzenli olarak her hafta veriyoruz. Sağlıklı kuşlara da verilebilir sorun olmaz. Ek takviyedir.

Buzdolabında saklamıyoruz,kuru serin güneş görmeyen yerde muhafaza ediniz. Probiyotiğik sarı renge dönüp topaklanırsa bozulduğunu anlarsınız,çöpe atıp yenisini temin etmek gerekir.

Nefes açıcı turbo adı üstüne nefes açmak için kullanılan ek takviyedir. Sedochol ise karaciger yağlanması,karaciğer sorunu olan kuşlar için karaciğer koruma olarak kullanılabilir. 50 ml suya 8 damla sedochol veriyoruz. Haftada 1 kez sedochol. Zayıflama olursa sedocholu 2 haftada 1 kez de verebilirsiniz. Ürünlerin arasında boşluk olsun 2 gün
İçme suyu arıtma ya da çeşme suyu olmasın. Kapalı şişe suyu tavsiye ediliyor,güvenilir bir marka kullanabilirsiniz.

asya653

Yeni Üye
geçen hafta almıştım bir kere kullandım ikisinide nefes açıcıyıda alacağım fakat üçünü bir kullanmak zarar verirmi

Doğacı

Eski Forumcu
daldarı kullanmıyorum çok nadir ödül olarak arada sırada sebze meyve veriyorum versele laga muhabbet kuşunun yemini kullanıyorum grit kum, kalamar kemiği, gaga taşı var kafesinde
Taşınma sürecinde kafesten çıkarttınız mı?
Uzun süre kafeste kaldı ve uçamadıysa yağlanma olmuş olabilir

asya653

Yeni Üye
Taşınma sürecinde kafesten çıkarttınız mı?
Uzun süre kafeste kaldı ve uçamadıysa yağlanma olmuş olabilir
maalesef çıkaramadım taşınma arasında aileden birini kaybettik o sıra köye gitmek zorunda kaldım birde kuzenime bırakmıştım o sıra kuşu o da çıkardı odada ama hiç uçmamış hep olduğu yerde durmuş

Doğacı

Eski Forumcu
geçen hafta almıştım bir kere kullandım ikisinide nefes açıcıyıda alacağım fakat üçünü bir kullanmak zarar verirmi

Karaciğer yağlanmasına benziyor.

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Karaciğer yağlanmasına benziyor.
Merhaba, maalesef karaciğer hasarı sonucu yağlanma bu. Karaciğer büyümüştür, kalbe ve ciğerlere baskı yapar. Tehlikeli bir durumdur. Nerede oturuyorsunuz? İstanbulda kanatlı hekim gözde hanımla iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Hemeopatik takviyeler ve bir diyet listesi ile uygun ürünler lazım. Altta bilgilerini verdiğim hekimle iletişime geçiniz.

Vetform Veteriner Alternatif Tıp Merkezi
Gözde Çetin Kasap
Seçkin Kasap
Kemerburgaz CAD. No:25 Kağıthane/İSTANBUL
+90 506 611 12 23

asya653

Yeni Üye
Merhaba, maalesef karaciğer hasarı sonucu yağlanma bu. Karaciğer büyümüştür, kalbe ve ciğerlere baskı yapar. Tehlikeli bir durumdur. Nerede oturuyorsunuz? İstanbulda kanatlı hekim gözde hanımla iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Hemeopatik takviyeler ve bir diyet listesi ile uygun ürünler lazım. Altta bilgilerini verdiğim hekimle iletişime geçiniz.

Vetform Veteriner Alternatif Tıp Merkezi
Gözde Çetin Kasap
Seçkin Kasap
Kemerburgaz CAD. No:25 Kağıthane/İSTANBUL
+90 506 611 12 23
ankaradayım

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Veterinerle telefon üzerinden iletişime geçiniz. Sizi yönlendirecektir, gerekirse uzaktan gördüğü kadarıyla ürünlerinizi ve programınızı da gönderebilir. Ankarada da veterinerler var ama gözde hanım bitkisel tedaviler kullanıyor. Yine de aşağıya ankaradaki vet listemizi atıyorum

ANKARA
Pethekim Veteriner Kliniği
Bağlıca Mahallesi 1231 Sokak No:3/C Bağlıca-Ankara
0 555 888 10 43
ANKARA
Pet Care Veteriner Kliniği
Yıldızevler Mahallesi Rabindranath Tagore Caddesi No:15/B Yıldız-Ankara
0 (552) 877 28 84
ANKARA
Happy Veteriner Kliniği
Hoşdere cad. No: 64/A Çankaya-Ankara
0 (312) 804 75 65
0 (554) 853 65 33
ANKARA
Pet Art Veteriner Kliniği
Seyh Şamil mah. 1. TBMM Yağankent sitesi 59/10 Daire: 48 Eryaman-Ankara
0 (530) 746 30 02
0 (312) 279 09 05
ANKARA
VetCo Veteriner Kliniği
Mutlukent Mah. 2432. Cad. No: 51/2 Ümitköy-Ankara
0 (312) 236 23 66
0 (536) 632 66 03
0 (555) 681 12 21
ANKARA
Monovet Veteriner Tıp Merkezi
Suvari Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi Öz Kuyumcular Çarşısı No:7F/1 Etimesgut-Ankara
0 (312) 544 40 40
0 (551) 747 99 93
ANKARA
Uğur Pet Veteriner Kliniği
Dikmen Caddesi No: 566/A ÇANKAYA / ANKARA
(0312) 490 27 17
ANKARA
Kavaklıdere Veteriner Kliniği
Öveçler, Kabil Cd. No:45, 06460, Çankaya/Ankara
(0312) 440 10 50