• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Dişi Kuşumun Hareketleri ve Yeni Kuş

limonpaşabulut

Paylaşımcı
Merhaba dişi kuşumun eşi onu dövdüğü için eşini değiştirmiştim 6 aylıka yakın bir erkekle değiştirdim 1 gün ayrı tuttuktan sonra kafesine koydum çünkü durgun durgun duruyordu dişi dişi 8-9 aylık ve erkek olana yem kusuyo onu kaşıyor ve bazende ayak atıp yem kusuyor ne yapmak istiyor acaba anlamadım annelikmi yapıyor yoksa çiftleşmek felanmi istiyor erkek küçük yuvalık takmalımıyım yada erkek kaç aylık olunca takmalıyım neden bu davranışları yapıyor ve ve erkek olanın ayağındaki bilezikte 23 498 yazıyor birileri bu sorularım hakkında yardımcı olabilirmi teşekkürler

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Kuşların ve kafesin fotoğraflarını ekler misiniz?

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Öncelikle yeni aldığınız kuşu en az bir hafta farklı bir kafese koyup dışkı ve durum takibi yapmanız daha iyi olurdu. Yeni gelen kuş hastaysa, hastalığını diğer kuşunuza geçirmeden tedavi edebilmeniz için bu önemli. Onun dışında kafes düzeniniz güzel görünüyor. Dişi kuşunuz kızgınlık döneminde değil ama yanına eş geldiği için tabii ki onu tanımaya çalışıyor, onunla oyun oynuyor olabilir, endişelenecek bir şey yok. Yuvalık bence henüz takmayın. Kuşlar en az iki üç hafta birbirine alışsın. Erkek kuşunuz daha küçük sayılır. Şu an da eşleşebilir ama 8-10 aylık olduktan sonra eşe atmanız sağlığı açısından daha iyi olur benim fikrim.

limonpaşabulut

Paylaşımcı
Öncelikle yeni aldığınız kuşu en az bir hafta farklı bir kafese koyup dışkı ve durum takibi yapmanız daha iyi olurdu. Yeni gelen kuş hastaysa, hastalığını diğer kuşunuza geçirmeden tedavi edebilmeniz için bu önemli. Onun dışında kafes düzeniniz güzel görünüyor. Dişi kuşunuz kızgınlık döneminde değil ama yanına eş geldiği için tabii ki onu tanımaya çalışıyor, onunla oyun oynuyor olabilir, endişelenecek bir şey yok. Yuvalık bence henüz takmayın. Kuşlar en az iki üç hafta birbirine alışsın. Erkek kuşunuz daha küçük sayılır. Şu an da eşleşebilir ama 8-10 aylık olduktan sonra eşe atmanız sağlığı açısından daha iyi olur benim fikrim.
Teşekkür ederim 1 gün kontrol ettim farklı kafeste erkekte isaldi yemek yeyince geçti isal ilacını da kullandım dişim çok durgun duruyordu oyüzden biraz erken yanına koydum anlaşmaları iyi baya iyi anlaşıyorlar normalde dişimi eski eşi çok dövdüğü için çok korkaktı ama bu erkekle iyi anlaşıyorlar yuvalıkta dişi kızgınlığa girince takıcağım hemde erkekte biraz büyümüş olur teşekkür ederim ayağındaki 23 498 6 aylığa yakınmış öyle dendi sizce doğrumu bu rakamalarla hangi ayda kaçında doğduğunu öğrenebilirmiyim

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Ayağındaki bilezik kapalı bilezikse, lacivert renkte ve üzerinde 23 yazıyorsa 2023 yılından olduğunu anlayabiliriz. Diğer sayılar sıra numarası üye numarası gibi şeyleri ifade ediyor yani tam doğum tarihini anca aldığınız yerden öğrenebilirsiniz.

limonpaşabulut

Paylaşımcı
Ayağındaki bilezik kapalı bilezikse, lacivert renkte ve üzerinde 23 yazıyorsa 2023 yılından olduğunu anlayabiliriz. Diğer sayılar sıra numarası üye numarası gibi şeyleri ifade ediyor yani tam doğum tarihini anca aldığınız yerden öğrenebilirsiniz.
Evet bide telefon nosu var oraya yazıcağım tam örenmek istiyorum teşekkürler ☺