• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Dişi kuş neden çiftleşmez

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
O erkek 2 buçuk yaşından büyük göz irisleri çok belirgin benim tahminime göre 4 yaş civarında ama çiftleşir sıkıntı yok size kalmış bir durumdur 👍

GöktürkAltay

Aktif Üye
Erkek 5 yaşında ve bende 4 yıldır erkeği vermeyi asla düşünmem bunu ilk almaya gittiğimde çok kızgın bir erkekti yanınada yavru dişi almıştım adam yavru verdi yanında büyür ve alışır ona küçük bi kafes vermişti 1aylık dişinin üstüne falan çıkıyodu daha sonra dişisi 8 aylıkken öldü 2 yıl falan yalnız yaşadı sürekli demirlere vs kur yapıyordu sonra dedim buna bi dişi almam gerekiyor instadan bitane üretici buldum albino istiyodum sonra gittim üretimhanesine dişi salmasından beğendim bana demiştiki istersen sarı lutinoyu al diye hemen çiftleşir dedi bende albino istiyodum illa sonra aldım attım yanına bunun dişi hiç kızgın değildi bizimkide yalnız yaşıyodu uzun süredir sevindi ama arkadaş gibiydiler başlarda birbirlerini kaşıyorlardı bide kafesleri küçüktü ben sonra bunlara kafes yuvalık herşeylerini eksiksiz aldım mamalarını veriyordum erkeği kızgınlaştırmayı başardım ama mamayı kafama göre verdiğim için belkide bi süreklilik yoktu dişide bu yüzden kızışmamış olabilir 4 5 ay öncesine kadar dişi yuvalığa giriyordu eğilecek gibi oluyodu ama tam devamı gelmiyodu ayırma işleminden sonra oldu tabiki bu daha sonra dişi eğilemiyo gibi geliyodu bana yada korkuyor gibiydi kanatları falan titriyordu o kur yapınca ama uzun süre kur yapınca erkeğin kafasına vurmaya çalışıyodu erkekte uzaklaşıyodu zorlamıyodu galiba 😂 şimdide erkeğe öyle yapa yapa ümit vere vere onuda isteksizleştirdi ama yine yapmaya çalışıyo az az ama umutsuz vaka bende bu erkek benim kuşum olduğundan yaşı fazla geçmeden onun bir yavrsunu almayı istiyorum baya seviyorum erkeği çünkü ölmesini falan düşünmek istemem o yüzden onun soyundan bir kuş istiyorum çiftleşeceğinede inanıyorum ona uygun bir dişi olursa

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Erkeği güvenliğiniz bir üretici veya petshopa götürün dişilerin içine atın kendi beğensin daha garanti olsun

GöktürkAltay

Aktif Üye
Bugün iki tane petshopa gittim çok yüksek fiyat söylüyorlar çek çiftvardı 400 tl dedi kızışmış dişlere 150 175 diyor çek olanlarına yani ne yapmam gerekiyor bilmiyorum diğer petshopta mor mor bir dişi kuş gördüm bi tane adam almış titriyor diye geri vermiş dişi çiftleşirmi emin değilim dedi bende almak istemedim ama petshopcuları çoğu kazıkcı 175 ten çek mi olur bu arada sorduğum mor kuşu 100 tlden vericekti iri bir kuştu ingiliz gibiydi ya da benim kuş piyasasından haberim yok ama çok pahalı geldi ben bu albino kuşu 90 tlye almıştım 1yıl önce heralde tam hatırlamıyorum şimdi albinolar lutinolara 200 tl dedi bana ve kuşlarda çok cılız duruyor yav

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Bugün iki tane petshopa gittim çok yüksek fiyat söylüyorlar çek çiftvardı 400 tl dedi kızışmış dişlere 150 175 diyor çek olanlarına yani ne yapmam gerekiyor bilmiyorum diğer petshopta mor mor bir dişi kuş gördüm bi tane adam almış titriyor diye geri vermiş dişi çiftleşirmi emin değilim dedi bende almak istemedim ama petshopcuları çoğu kazıkcı 175 ten çek mi olur bu arada sorduğum mor kuşu 100 tlden vericekti iri bir kuştu ingiliz gibiydi ya da benim kuş piyasasından haberim yok ama çok pahalı geldi ben bu albino kuşu 90 tlye almıştım 1yıl önce heralde tam hatırlamıyorum şimdi albinolar lutinolara 200 tl dedi bana ve kuşlarda çok cılız duruyor yav
Malesef fiyatlar biraz yükseldi ama her zaman olduğu gibi bundan yararlanan fırsatçılar var eğer İstanbul 4 leventte yolunuz düşerse buyrun gelin forumdas indirimi yaparım 😊

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
400₺ mi ben cennet papağanı çiftini o fiyata aldım İstanbul da fiyatlar baya bi uçmuş ben sana çek seç beğen 65₺ ye bulurum sivasta 😅

GöktürkAltay

Aktif Üye
Ankaradayım reis ben adam diyoki bide 70 tlye kuş bulurum sana diyo ithal bir hafta sonra kafesin dibinde görürsün diyo hahahahah

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Ankaradayım reis ben adam diyoki bide 70 tlye kuş bulurum sana diyo ithal bir hafta sonra kafesin dibinde görürsün diyo hahahahah
Ben 250₺ ye papağan veriyorum kendi yavrum olan :)) tabi herkesin kendi hayvanı 1000₺ de ister başka üretici bul petshoptan alma üreticiden al. İşin doğrusu her petshop aynı değil ama üreticiler yorgun kuşları yavrulamaktan canı çıktimış hayvanlaro petshopa verir ucuza alır petshopta :))

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
İyi yavru veren dişiyide üretici satmaz. En güzeli ben hep böyle üretime başlayacak kişilere yavrudan temiz kan almasını tavsiye ediyorum 5,6 aylık kuşları almak en güzeli hem sağlıklı hem genç hemde üretime daha yatkın :)

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
İthal bu zamanda zor bulur şuan ithal kuş gelmiyor daha önce gelen ithaller yetişkin olmuştur artık 😉 yerli üreticiden ben yavruyu 60 ila 70 e alıyorum kuşun iriliğine göre 100 ve 120 arasında satıyorum.. kampanya düzenledim kuş, kafes ve bütün ihtiyaçlarını veriyorum 200 TL kafesi iki kapılı iki yemlikli tunekleri tahta vitaminden kumuna kadar veriyorum.

GöktürkAltay

Aktif Üye
Reis senin ankarada tanıdığın kuşcular güvenebileceğim kuşçu varsa önerirmisin

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Reis senin ankarada tanıdığın kuşcular güvenebileceğim kuşçu varsa önerirmisin
Ankara'da Serkan Erkan var eski bir dostumuz ona faceden ulaşabilirsin selamımizi söylersin.. İngiliz kuşlar 300 den başlıyor vasfına göre yükseliyor

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Özelden yazdım sana yardımcı olacağım 👍

Üst Alt