• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! Dişi ispinozlarim geldiii

burche

Paylaşımcı
merhaba benim biri kız zannettiğim ispinozların ikiside erkek çıktı şehmus hoca da teyit etti. bir yakınımız iki dişi alacak ve çiftlerin birini biz , birini o alacak. benim merak ettiğim şey dişi ilk geldiğinde ayrı kafeste tutup sadece saldığım zaman mı yanyana olsunlar önce hem bana alışması açısından hem de hastalık vs açısından bu onların iletişimini etkiler mi bir de bana hiç bir türlü alışamazsa diye direk aynı kafese mi alayım ve o yeni geldiğinde ikisi adına yapmam gereken şeyler var mı dişi gelince yaş durumu için foti paylaşacağım sizlere ama salı günü gelecekler

burche

Paylaşımcı
merhaba benim biri kız zannettiğim ispinozların ikiside erkek çıktı şehmus hoca da teyit etti. bir yakınımız iki dişi alacak ve çiftlerin birini biz , birini o alacak. benim merak ettiğim şey dişi ilk geldiğinde ayrı kafeste tutup sadece saldığım zaman mı yanyana olsunlar önce hem bana alışması açısından hem de hastalık vs açısından bu onların iletişimini etkiler mi bir de bana hiç bir türlü alışamazsa diye direk aynı kafese mi alayım ve o yeni geldiğinde ikisi adına yapmam gereken şeyler var mı dişi gelince yaş durumu için foti paylaşacağım sizlere ama salı günü gelecekler
bir de dişi kuşların ikisi de kuşlar eşlenene kadar ben de mi kalsın yoksa sadece bir dişi gelsin diğer erkeği de ona mı vereyim hangisi daha sağlıklı olur
@Demet bükay
@Şehmus BAKIR
@Aslı Ö.
@İhsan Z.

Son düzenleme:

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
İspinozlar hakkında tecrübe sahibi değilim 😊 davranışları sıcakkanlı oluşları alışma süreçleri vs nasıl olur bilmiyorum. Bildiğim tek bir şey var eve ilk geldiğinde bir hafta kadar karantina süresi olsun. Daha sonrası için bu konuda tecrubeli arkadaşlarım yorumlayacaklardır. 🌸

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
İspinozgillerin öyle eş seçme gibi durumları yok bu minik canların ki zaten minik ömürleri var bu yüzden 5 - 6 aylıkken yetişkin hale gelirler yani direkt eşleyip gerekli ihtiyaçlarını vererek üretim istiyorsanız yuvalık ve iplerini verebilirsiniz😊 Dişiler gelince bu konu altında resim paylaşabilirsiniz yorum yaparız hayırlı olsun inşallah

burche

Paylaşımcı
İspinozgillerin öyle eş seçme gibi durumları yok bu minik canların ki zaten minik ömürleri var bu yüzden 5 - 6 aylıkken yetişkin hale gelirler yani direkt eşleyip gerekli ihtiyaçlarını vererek üretim istiyorsanız yuvalık ve iplerini verebilirsiniz😊 Dişiler gelince bu konu altında resim paylaşabilirsiniz yorum yaparız hayırlı olsun inşallah
Teşekkürler paylasicam salı günü gelince

burche

Paylaşımcı
Merhaba dişi kuşları verecek olan üretici direk kafes içine atın kaynassinlar zaten ilk gunler yuvaliktan bile çıkmayabilir vs demiş. hatta 3-4 gün su kafes temizliği için bile yaklasmamam falan gerekiyormuş öyle şeyler demiş bu ne kadar doğru. bana karantinaya al dediniz birkaç gün bende öyle yapmak istiyorum dedim .ben karantina alicam her ihtimale karşı bit vs olarak dedim ama bir sorunlari yok direk kafes e koyun diye direttiler anlamadım. direk kafese koymasam karantina olarak diğer kafesime koysam , 2-3 gün sonra birlestirdigimde ilk geldiklerinde aynı kafese koymadim diye birbirleriyle ilgilenmezler mi çok arada kaldım . Yarın öğlen saatlerinde gelecekler

Son düzenleme:

burche

Paylaşımcı
Merhaba dişi kuşları verecek olan üretici direk kafes içine atın kaynassinlar zaten ilk gunler yuvaliktan bile çıkmayabilir vs demiş. hatta 3-4 gün su kafes temizliği için bile yaklasmamam falan gerekiyormuş öyle şeyler demiş bu ne kadar doğru. bana karantinaya al dediniz birkaç gün bende öyle yapmak istiyorum dedim .ben karantina alicam her ihtimale karşı bit vs olarak dedim ama bir sorunlari yok direk kafes e koyun diye direttiler anlamadım. direk kafese koymasam karantina olarak diğer kafesime koysam , 2-3 gün sonra birlestirdigimde ilk geldiklerinde aynı kafese koymadim diye birbirleriyle ilgilenmezler mi çok arada kaldım . Yarın öğlen saatlerinde gelecekler
Bide yuvaliklari ben almadım ailem bana sormadan almışlar plastik almışlar plastik tünek ayak mantarı yapıyor bildigim için onları ben en başta tahta almıştım ama yuvalikta sıkıntı olur mu plastik olduğu için bana yuvalık önerebilir misiniz. bide yuvalık ipi vericem ama gene de folluklu bir yuvaliga talaş serpeyim mi

burche

Paylaşımcı
Bide yuvaliklari ben almadım ailem bana sormadan almışlar plastik almışlar plastik tünek ayak mantarı yapıyor bildigim için onları ben en başta tahta almıştım ama yuvalikta sıkıntı olur mu plastik olduğu için bana yuvalık önerebilir misiniz. bide yuvalık ipi vericem ama gene de folluklu bir yuvaliga talaş serpeyim mi
Kuşlar yarın gelecekte bugün bilgi alabilirsem lütfen. İspinoz olması frak yaratmaz bence yeni bir kuş geliyor ve bana söylenen şeyler var sorularıma cevap verebilirseniz çok sevinirim
@Mustafa89
@Demet bükay
@Şehmus BAKIR

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı

Mustafa89

Eski Forumcu
Moderator
Üretici

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Hint bülbülleri için hasır yuvalık alın yuvalığı takın 3-4 gün sıva yapsınlar sonra yuva ipi verin örsünler

burche

Paylaşımcı

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Demet bükay

Eski Forumcu
Şampiyon Üye
Mod Adayı
Bundan iki tane var iste arkasını açıp müdahale edebiliyorum ama içinde folluk yok direk keçe mi koyayim
@Demet bükay
Canım inan bilgim yok Şehmus hocamız hasır yuva demiş😊yuvalık kaliteli onları biliyorum fakat sizin kuzular örecekmiş, Ah keşke bilsem tek bildiğim yuva içine hindistan cevizi lifi petshoplarda oluyor, ipi erkek örüyor, dişi bakıp beğeniyor ve yuvaya giriyor😊👍lütfen kusura bakma 🤲😊
Mamayı tarif ederim ama😊
Yumurta maması, kapia biber, yeşil biber, brokoli, karnabahar, marul, dereotu, maydanoz sapı, nane, havuç robottan geçir veya minik minik doğra üzerine, Nijer tohumu, kalamar kemiği rendele mama kabına koy ve yesinler, haftada 2 defa yumurta gelince, Nijer tohumu, nane ve havuç koyma içine kızıştırmasın fazla. Bebekler oluncaya yine devam edersin😊🤲
Yanlışım varsa affola
@Şehmus BAKIR 😊

burche

Paylaşımcı
Gelinlerim bugün geldiiiiiiii 🌸🌸🌸🌸 çok güzeller aşklarım bizim erkeklerin aksine elime geldi kırmızılı dişi ikisini de öptüm sevdim tüyleri çok bebeksi kafesleri ayirmadim çünkü tanıdık bir üretici den aldık o getirdiği için de direk koyduk kafese benim bu güzelliklere şu an bir şey vermem lazım mı bir de bir tanidikla ortak aldığımız için bir çifti onlara vericez kuşlar önce eslensinler diye bende kalacak 2-3 gün

Ekli dosyalar

burche

Paylaşımcı
Gelinlerim bugün geldiiiiiiii 🌸🌸🌸🌸 çok güzeller aşklarım bizim erkeklerin aksine elime geldi kırmızılı dişi ikisini de öptüm sevdim tüyleri çok bebeksi kafesleri ayirmadim çünkü tanıdık bir üretici den aldık o getirdiği için de direk koyduk kafese benim bu güzelliklere şu an bir şey vermem lazım mı bir de bir tanidikla ortak aldığımız için bir çifti onlara vericez kuşlar önce eslensinler diye bende kalacak 2-3 gün
@Şehmus BAKIR müsait olunca yaşlarını söyleyebilir misiniz

Üst Alt