• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! cennet papağanımız nöbet geçiriyor

bd1226

Yeni Üye
herkese merhaba,
anneannemin 7 yaşındaki cennet papağanı kriz geçiriyor. anneannem epilepsi krizine benzer olduğunu söylüyor. bazen haftada 2 bazen 1 ay içinde hiç nöbet geçirmiyormuş. son krizinde kafası neredeyse 180 derece dönmüş (gagası neredeyse sırtındaydı diyor) ve ayakları tutmuyormuş. anneannem farkettiği an kafesten alıp göğsüne yatırarak kendine getirmiş şimdiye kadar. o yokken kriz geçirdiğini de mamasının her yere saçılmasından anlıyormuş. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
not: farklı şehirlerde olduğumuz ve anneannem yaşlı olduğu için foto/ video paylaşma şansım maalesef ki yok.
iyi günler

Doğacı

Eski Forumcu

Kanatlı uzmanına götürürseniz iyi olur

bd1226

Yeni Üye
ben birkaç hafta sonra yanına gidebileceğim o süre zarfında miniğe bi şey olmasından korkuyorum. teşekkür ederim.

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
ben birkaç hafta sonra yanına gidebileceğim o süre zarfında miniğe bi şey olmasından korkuyorum. teşekkür ederim.
Merhaba, dışkılarını görsek iyi olurdu ama görsel ve video paylaşımı olmadan, uzaktan hastalık tespiti etmek mümkün değil. Sallabaş olabilir, e vitamini eksikliği sonucu sinirsel hasar olabilir. Kanatlı uzmanının görmesi ve tahlil yapması en iyisi

bd1226

Yeni Üye
birinden yardım isteyip atıcak fotoğraf anneannem. onu bekliyorum gelince paylaşıcam. çok teşekkürler.

bd1226

Yeni Üye
Merhaba, dışkılarını görsek iyi olurdu ama görsel ve video paylaşımı olmadan, uzaktan hastalık tespiti etmek mümkün değil. Sallabaş olabilir, e vitamini eksikliği sonucu sinirsel hasar olabilir. Kanatlı uzmanının görmesi ve tahlil yapması en iyisi
merhaba tekrardan bu fotoğraflar geldi kriz anında çekilmiş. dışkısını da ekliyorum. anneannem bu kadar çekebilmiş. yorumlarınızı bekliyorum.

Doğacı

Eski Forumcu
Kafeste hijyen problemi var ve plastik tünek kullanılmış tavsiye edilmez.

Umur E.

Eski Forumcu
Moderator
Kıdemli Üye
Burdan yardım edilecek bi şey gibi durmuyo bence bir an önce kuştan anlayan bi kanatlı uzmanına götürseniz iyi olur hangi şehirdesiniz

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
merhaba tekrardan bu fotoğraflar geldi kriz anında çekilmiş. dışkısını da ekliyorum. anneannem bu kadar çekebilmiş. yorumlarınızı bekliyorum.
Resimlere çok üzüldüm. 😔 Daha önce dediğim gibi bakteriyel enfeksiyon ya da sinir hasarı olabilir. Aşağıya veteriner listesini bırakıyorum. Acilen bir uzmanın görmesi lazım.

CheryMinky

Yeni Üye
Kuşu veterinere götürdünüz mü? Durumunu merak ettim.
Bir yere kafasını çarpmış olabilir. Bu durumlar olmadan önce anormal birşey olmuş mu?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuşu veterinere götürdünüz mü? Durumunu merak ettim.
Bir yere kafasını çarpmış olabilir. Bu durumlar olmadan önce anormal birşey olmuş mu?
Konu sahibi paylaşım yaptığı günden beri giriş yapmamış bilginize 👍