• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Cennet papağanım hasta

dılin Bulut

Yeni Üye
Hastalık Belirtileri
Gagası asla kapanmıyordu zehirlenmiş olabilir dedi Dr düzeldi fakat kendisi düzelmedi
Hastalık Belirti Tarihi
23 Nis 2024
Kullanılan İlaç
Antibyotik
Merhaba, 2 gün önce kuşumun tahminimce damağı şişikti ve gagası kapanmıyordu veteriner hekime götürdük gerekli tedavileri yaptı dün ilaçlarını tekrar verdik verdiğimiz sırada gagası eski haline döndü . Ama sürekli kabarıyor tüyler eskisi gibi değil halsiz ve sürekli tek ayağını kaldırıyor ara sıra yapardı bunu şimdi sürekli yapıyor. Yem yemesönde seyreklik var çok üzülüyorum bu haline lütfen yardımcı olun napmam gerekiyor bilmiyorum

Ekli dosyalar

Sümeyya

Aktif Üye
Dışkı fotoğrafı da ekler misiniz

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Merhaba, ilk olarak bu sevda papağanı 😅 ve hangi takviyeleri veriyorsunuz ve muhabbete zarar vermiyor mu ? Çünkü gagaları çok güçlü saniyesinde parmak koparabilirler kavga esnasında

dılin Bulut

Yeni Üye
Merhaba, ilk olarak bu sevda papağanı 😅 ve hangi takviyeleri veriyorsunuz ve muhabbete zarar vermiyor mu ? Çünkü gagaları çok güçlü saniyesinde parmak koparabilirler kavga esnasında
Merhaba evet haklısınız ben ikisi aynı tür sandım da değilmiş 😄 evet ısırınca bırakmıyor ama ikisi bebekken almıştım yanıma alıştılar çok ara sıra dadanıyorlar ama küçüğü hakkından çıkıyor kafesleri büyük rahatlar . Aksine birini alınca diğeri hemen korumaya kalkışıyor veteriner hekim muayenesinde bile zorlanıyoruz ayırmaya.

Takviye konusunda Dr doğrultusunda gidiyoruz aslında vitaminleri var ayrıca salatalık maydanoz sapı gibi önerilen sebze ya da besinlerle ilerliyoruz

dılin Bulut

Yeni Üye
Normalde çok neşeli oyun oynamayı seven bi bebek bu ama bu gaga meselesinden sonra sürekli tüyleri kabarık asla eskisi gibi değil bazen titriyor gerçekten çok üzülüyorum yanlış hareket etmek istemiyorum da

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Çok ilginç bir durum geçmiş olsun ,ilk defa görüyorum gaga kapanmamasını, tabi uzman değilim bu konularda fakat hocalarımız yardımcı olacaktır 😊 götürdüğünüz vet hekim kanatlı uzmanı mıydı?

dılin Bulut

Yeni Üye
Çok ilginç bir durum geçmiş olsun ,ilk defa görüyorum gaga kapanmamasını, tabi uzman değilim bu konularda fakat hocalarımız yardımcı olacaktır 😊 götürdüğünüz vet hekim kanatlı uzmanı mıydı?
Tam emin değilim ama maalesef Diyarbakır da kanatlı hayvanlar için çok kısıtlı muayene klinikleri var . Biri kapalıysa acil durumlarda çok zorluk yaşayabiliyoruz . Bende çok araştırdım benzer hiç vaka görmedim gece gün olmadı valla bebek gibi başında beklemiştim şimdi düzeldi çok şükür ama çok halsiz düzelir mi bilmiyorum.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Merhaba, 2 gün önce kuşumun tahminimce damağı şişikti ve gagası kapanmıyordu veteriner hekime götürdük gerekli tedavileri yaptı dün ilaçlarını tekrar verdik verdiğimiz sırada gagası eski haline döndü . Ama sürekli kabarıyor tüyler eskisi gibi değil halsiz ve sürekli tek ayağını kaldırıyor ara sıra yapardı bunu şimdi sürekli yapıyor. Yem yemesönde seyreklik var çok üzülüyorum bu haline lütfen yardımcı olun napmam gerekiyor bilmiyorum
Merhaba çok geçmiş olsun, cennet ve sevda papağanlarının yüz kasları çok gelişmiş olmakta, bu yüzden gagaları çok sağlam ve sert(kerpeten gagalılar)damağına birşey batmış olabilir, tepkiyi de açık bırakarak vermiş olabilir🤲hatta yutağa batıp damağı şişirmiş olabilir😔
Veteriner ne verdi ağrı kesici mi?

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Merhaba çok geçmiş olsun, cennet ve sevda papağanlarının yüz kasları çok gelişmiş olmakta, bu yüzden gagaları çok sağlam ve sert(kerpeten gagalılar)damağına birşey batmış olabilir, tepkiyi de açık bırakarak vermiş olabilir🤲hatta yutağa batıp damağı şişirmiş olabilir😔
Kafeste çıkmış tel var mı? Yada sert birşey yuttu mu

dılin Bulut

Yeni Üye
Çok teşekkür ederim 🙏 ilk olarak iki aşı yaptı tam ne olduklarını bilmiyorum çok endişeliydim aslında bilinçle soramadım ama galiba bahsettiğiniz gibi ağrı kesiciydi daha sonra antibyotik verdi ve tabi vitaminleri var . Dışkı takibi yapıyorum ama normal seyrinde değil daha açık tonda

dılin Bulut

Yeni Üye
Kafeste çıkmış tel var mı? Yada sert birşey yuttu mu
Hayır yoktu evde kimse yoktu kafesten çıkmış çok sıkılınca üst katı gagasıyla açıp kaçıyor nadirende olsa . Eve geldiğimizde o şekilde bulduk Dr zehirlenmiş olabilir dedi ama çalışma odamda zehirlenebileceği birşey yok keza sivri birşey de . Çıkma ihtimaline karşın herşeyi kapalı tutuyordum sadece kitaplığım var ve tabi kitaplar .

dılin Bulut

Yeni Üye
Dışkıda sindirilmemiş yem var, grit kum verdiniz mi?
3 gün üst üste entrobac verin lütfen kafeste de grit kum olsun mutlaka
Hayır arkadaki dışkıya bakmayın o yem döküldüğü için yapışmış ay benim hatam belirtmem lazımdı önde ki dışkı açık yeşil olan .