• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

amazon papağanımı nasıl eğitebilirim?

PoyrazA

Aktif Üye
merhabalar 1 ay oldu olmadı sarı alınlı amazon papağanı aldım 8 aylık olduğunu söylediler (aldığım yer aile dostu güvenilirlikte sıkıntı yok ) elimden cekirdek elma vb yiyor ama elimden çok korkuyoe geçen gün adım atmaya çalıştı ayağı elime deyince bi anda bağırıp uçmaya başladı zamanla olacağını biliyorum ama çok büyümeden eğitmek istiyorum önerebileceğiniz şeyler varmı 🙏

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
merhabalar 1 ay oldu olmadı sarı alınlı amazon papağanı aldım 8 aylık olduğunu söylediler (aldığım yer aile dostu güvenilirlikte sıkıntı yok ) elimden cekirdek elma vb yiyor ama elimden çok korkuyoe geçen gün adım atmaya çalıştı ayağı elime deyince bi anda bağırıp uçmaya başladı zamanla olacağını biliyorum ama çok büyümeden eğitmek istiyorum önerebileceğiniz şeyler varmı 🙏
Merhaba başlığı düzenledim👍 mümkünse görebilir miyiz video ekler misiniz ☺ Eğitim ile ilgili bir çok makale var forumda okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Resim Video ekleyin bir bakalım ona göre yorumlayalım

PoyrazA

Aktif Üye
Merhaba başlığı düzenledim👍 mümkünse görebilir miyiz video ekler misiniz ☺ Eğitim ile ilgili bir çok makale var forumda okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Resim Video ekleyin bir bakalım ona göre yorumlayalım
ev sakinleri yattı sabah video atacağım çok teşekkür ederim

PoyrazA

Aktif Üye
Streamable Video bu şekilde yiyor dün yanlışlıkla biraz korkuttum ondan dolayı çekirdeği alırkende korkuyor ama 1-2 gün daha elimden besleyince korkması geçiyor çekirdeği alıyor ama temas halinde bağırıyor ve uçuyor @Şehmus BAKIR

PoyrazA

Aktif Üye

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Streamable Video bu şekilde yiyor dün yanlışlıkla biraz korkuttum ondan dolayı çekirdeği alırkende korkuyor ama 1-2 gün daha elimden besleyince korkması geçiyor çekirdeği alıyor ama temas halinde bağırıyor ve uçuyor @Şehmus BAKIR
Aynı şekilde devam edelim. Size güveni tam olarak olunca daha iyi bağ kuracaktır☺ çekirdeği büyük alırsınız Dakota olsun veya papağan yemi temin edin parrot yemi olarak geçiyor 👍

PoyrazA

Aktif Üye
@Şehmus BAKIR merhabalar amazon papağanım elimden yem yiyor ama temas edince çok korkuyor kendini deli gibi ordan oraya atıyor acaba karanlıkta havlu gibi birşey ile alsam sonra kafasını falan okşam bana güvenirmi daha çokmu korkar