• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil yardım ölmesini istemiyorum(kusma,ishal)

tutkuyilmaz

Yeni Üye
Kuşum dün gece birden öğürmeye ve kusmaya başladı ve ishali ileri seviyede şu an.Sürekli yemliğe gidiyor yemini yiyor ama direkt kusup çıkartıyor ağzını açarak öğürüyor,yemleri öğütülmemiş bir şekilde çıkarıyor.Flucan kullanmaya başladım.Ama önceki forumlarda kuşu yormaktan başka bir işe yaramaz yazmışlar,daha öncede (4-5 ay öncesinde) yine aynı şekilde hastalanmıştı flucan kullanmıştım geçmişti.Şimdi yine başladım,lakin çok kabarık ve halsiz yemliğe de gitmiyor.Ceresi ve gagası çok kaşınıyor sürekli kaşıyor,kusmuğu kokulu gibi.Lütfen yardım eder misiniz?Ekli dosyayı görüntüle 3594Ekli dosyayı görüntüle 3594Ekli dosyayı görüntüle 3595

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz 😊
Kuşunuza fulucan yerine burda daha önce iyi sonuçlar alınan fungustop ürünü temin edebilirsiniz..burda bir üyemiz faydasını gördüğünü defalarca yazdı..bide kuşunuzu elle besleyin ayrıca Diyazm 256 temin ediniz bunları aldıktan sonra bizimle resim paylaşin nasıl kullanacağınızi anlatalım geçmiş olsun

tutkuyilmaz

Yeni Üye
Ekli dosyayı görüntüle 3600Dışkı bu şekilde şu an aspurla besliyorum kafesinde darısı kuş kumu var ceresi çok kaşınıyor sürekli kafasını demirlere sürtüyor.Şu an flucan başladığım için ona devam etmeyeyim mi?Dyzm ı internetten sipariş ettim

tutkuyilmaz

Yeni Üye
Kuşum öğürmeye devam ediyor kusması çok azaldı şükür ağzına gelen yemleri geri yutuyor flucanı şu an bıraksam fungu stop internetten gelene kadar iş işten geçmez mi :(

B

Boncuk ile fıstık 36

Yasaklı
Kuşum dün gece birden öğürmeye ve kusmaya başladı ve ishali ileri seviyede şu an.Sürekli yemliğe gidiyor yemini yiyor ama direkt kusup çıkartıyor ağzını açarak öğürüyor,yemleri öğütülmemiş bir şekilde çıkarıyor.Flucan kullanmaya başladım.Ama önceki forumlarda kuşu yormaktan başka bir işe yaramaz yazmışlar,daha öncede (4-5 ay öncesinde) yine aynı şekilde hastalanmıştı flucan kullanmıştım geçmişti.Şimdi yine başladım,lakin çok kabarık ve halsiz yemliğe de gitmiyor.Ceresi ve gagası çok kaşınıyor sürekli kaşıyor,kusmuğu kokulu gibi.Lütfen yardım eder misiniz?Ekli dosyayı görüntüle 3594Ekli dosyayı görüntüle 3594Ekli dosyayı görüntüle 3595
Merhaba geçmiş olsun kuşunuzun ateşi çıkmış bunun için ya Veterine yada petshopa gidin eğer Veterine gidemiyorsaniz Petshopadan bu ilacı alın iyi gelicek ağzına 3 damla sıkın o onu kusturup rahatlaticak tekrardan geçmiş olsun 🙏🏻

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba geçmiş olsun kuşunuzun ateşi çıkmış bunun için ya Veterine yada petshopa gidin eğer Veterine gidemiyorsaniz Petshopadan bu ilacı alın iyi gelicek ağzına 3 damla sıkın o onu kusturup rahatlaticak tekrardan geçmiş olsun 🙏🏻
Petshop antibiyotik satamaz yasaktır bilmediğiniz ve kullanmadığıniz ilacı önermeyin yanlış bir tedavi kuşun ölümüne sebep olabilir

tutkuyilmaz

Yeni Üye
Kuşumun durumu gittikçe ağırlaşıyor ne olurunuz yardımcı olun dal darıyı bile kusuyor yumurta maması yaptim ne ettiysem yemedi sürekli halsiz kabarık yem yemiyor yediklerini kusuyor Allah rızası için ne yapabilirim

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Kuşumun durumu gittikçe ağırlaşıyor ne olurunuz yardımcı olun dal darıyı bile kusuyor yumurta maması yaptim ne ettiysem yemedi sürekli halsiz kabarık yem yemiyor yediklerini kusuyor Allah rızası için ne yapabilirim
İstanbul 4. Leventteyim bana ulaştırirsaniz ben bakayım kuşunuza

tutkuyilmaz

Yeni Üye
Kuşuma dal darı yedirdim kendine geldi dün geceden beri iyi çok şükür yem yiyor öğürme hareketi de bitti.Flucan kullanımına devam edeyim mi yoksa bırakayım mı? Ve hapşuruyor arada bir yani kuşumda bence kronik bir rahatsızlık var hapşurması her zaman vardı bazen salyalı bazen salyasız.hapşurduktan sonrada ceresini tellere sürtüyor.genel olarak çok kaşınıyor.Ve son bir sorum var dizaym 256 yı nasıl kullanabilirim birkaç güne elimde olmuş olur.Her şey için herkese gönülden teşekkür ediyorum.Mubişlerinizin tüyü kadar ömrü olsun🙏Umarım benim mubişimde iyi olmaya devam eder🙏

Eylül

Yasaklı
Geçmiş olsun, inşallah en kısa zamanda iyileşir 😊 gerçi yavaş yavaş iyileşiyor gibi :)

Üst Alt