• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yumurtası olan erkek Sultan papağanım kafesten çıkmak istiyor

meftun06

Yeni Üye
Dişi yumurtalarin üstüne yatıyor ancak erkek bazen yuvaliktan çıkıp ara ara aşırı derecede ötüyor çağırır tarzda ve gittiğim zaman kafesin her yerini turluyor napabilirim kafesten çıkması için kapıyı açıp bir iki saate dolansa ucsa sıkıntı olur mu yumurta için

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kuluçka döneminde dışarı salınmazsa iyi olur. Aslında yaptığı hareketler yuvasını korumak için içgüdüsel yaptığı şeyler. Siz dışarı çıkmak istiyor diye yorumlamışta olabilirsiniz.

meftun06

Yeni Üye
Kuluçka döneminde dışarı salınmazsa iyi olur. Aslında yaptığı hareketler yuvasını korumak için içgüdüsel yaptığı şeyler. Siz dışarı çıkmak istiyor diye yorumlamışta olabilirsiniz.
Şöyle ki dediğinizi düşündüm ancak kafesin etrafında kimse olmadığı zamanda çağırır gibi ötüp kafesin içinde ordan oraya gitme sesini duyduğum için bu şekilde olabilme ihtimalini düşündüm o yüzden sormak istedim

meftun06

Yeni Üye
[/QUOT
Aynı zamanda üreme ve kuluçka zamanında hiçbir şekilde salmiyorum ama ard arda bazen o kadar çok erkek kuşum coşuyor ki ondan sormak istedim

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Şöyle ki dediğinizi düşündüm ancak kafesin etrafında kimse olmadığı zamanda çağırır gibi ötüp kafesin içinde ordan oraya gitme sesini duyduğum için bu şekilde olabilme ihtimalini düşündüm o yüzden sormak istedim
Eşine kur yapıyor ozaman. Yani çiftleşme isteği var kışta. Kızıştırıcı yem ve mama vermeyin bu dönemde. Elma ve papatya çayı sakinleştirir verebilirsiniz.

meftun06

Yeni Üye
Eşine kur yapıyor ozaman. Yani çiftleşme isteği var kışta. Kızıştırıcı yem ve mama vermeyin bu dönemde. Elma ve papatya çayı sakinleştirir verebilirsiniz.
Anladım .Kizistirici yem kullanmiyorum zaten tamam veririm teşekkür ederim

Üst Alt