• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yumurta sıkışması mı

cimennnn

Müdavim
Lütfen yardımcı olun kuşum 9dan sonra iki kere kustu kusmuğu kokmuyo salyalı kustu şimdide bu şekilde duruyodu kafes tabanına indi orda kanatları açmış bir şekilde duruyo yumurta sıkışması mi var anlamadım lütfen yardımcı olur musunuz

Semihzz123

Tutkulu

Semihzz123

Tutkulu
9 buçuktan beri böyle
Yumurta sıkışmasını anlamak için elinizle kontrol etmeniz gerekir. bölgede sişlik,kanat düşmesi, büyük dışkı ve kuyruk aşağı yukarı oynaması varsa 24-48 saat içinde yumurtlar diye düşünüyorum kafeste kalamar kemiği varmı ?

cimennnn

Müdavim
Yumurta sıkışmasını anlamak için elinizle kontrol etmeniz gerekir. bölgede sişlik,kanat düşmesi, büyük dışkı ve kuyruk aşağı yukarı oynaması varsa 24-48 saat içinde yumurtlar diye düşünüyorum kafeste kalamar kemiği varmı ?
Evet var kalamar kemiği

cimennnn

Müdavim
Elime aldığım da yumurtasını net hissediyorum

Semihzz123

Tutkulu
Anlattıklarınıza göre ya yumurta yapacak (kısa sürede) yada sıkışma vardır Kuşunuz kaç yaşında

cimennnn

Müdavim
Anlattıklarınıza göre ya yumurta yapacak (kısa sürede) yada sıkışma vardır Kuşunuz kaç yaşında
2 buçuk yaşında bu gece beklim mi yumurtlamazsa ben yumurtlamasına yardımcı olim mi yumurta sıkışması ölümle sonuçlanıyo diye duymuştum

Semihzz123

Tutkulu
2 buçuk yaşında bu gece beklim mi yumurtlamazsa ben yumurtlamasına yardımcı olim mi yumurta sıkışması ölümle sonuçlanıyo diye duymuştum
Evdede olabilir ama tecrübeniz yoksa bence uzman bir veteriner hekime goturun kuşlardan anlayan. Sıkışma var ise

cimennnn

Müdavim
Dışkı çok kötü görünmüyor muhtemelen sıkışma var. İsterseniz kulak pamuğu ile popo kısmına çok az zeytinyağı sürün. Sizin çıkarmaya çalışmamanız daha iyi olur yumurta kırılabilir. Uzman birinden yardım alma şansınız olsa iyi olur ama gece vakti siz anca yağ sürün bir bakalım
Daha önce yaptırmıştım yapabilirim ama dediğiniz gibi şimdi pamukla yağ sürücem bırakıcam takip edicem bu gece

Üst Alt