• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yumurta maması

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Yavrulu kuşa her gün yumurta maması verilir mi? İki kez üstüste verdim yavruları da iyi besledi mama verince. Bugün haşlanmış brokoli verdim resmen hayal kırıklığına uğradı. Daldarım bitti daha alamadım. Her gün versem alışkanlık yapar mı? Ya da zararı olur mu? 2 yavru 1 yumurta var yuvada

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Yavru beslerken bir sorun olmaz hergun verebilirsiniz ama kizistirici ürün olmasın içerisinde tekrar kızışıp yavrulara zarar verebilirler
Elma ve yumurta kullanıyordum sadece çok sevmişti her gün vermeye devam ederim o zaman

Rodiena

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Diğer konuda bahsetmiştim. Mama içerisinde yumurta varsa tadına bakıp bırakıyor benimki, yoksa yiyor.

Furkanmurat

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Mamayı yemiyorlarsa üzerine yem dökerek alıştırabilirsiniz :) Kuş yem yerken mamanın tadınıda alacaktır. Böyle böyle alışır yemlikleri 3 saat önceden söküp mamayı üzerine yem dökerek verin çoğunlukla böyle alıştırıyorum yavrularımı

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Mamayı yemiyorlarsa üzerine yem dökerek alıştırabilirsiniz :) Kuş yem yerken mamanın tadınıda alacaktır. Böyle böyle alışır yemlikleri 3 saat önceden söküp mamayı üzerine yem dökerek verin çoğunlukla böyle alıştırıyorum yavrularımı
Birde onu deneyeyim inşallah yer😅

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
mamanıza havucu sürekli kullanmanızda bir sakınca yok, ilaveten mısırda ekleyebilirsiniz, çok besleyici, ben yavrulu tüm takımlarımın mamasına mısır ekliyorum.

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
mamanıza havucu sürekli kullanmanızda bir sakınca yok, ilaveten mısırda ekleyebilirsiniz, çok besleyici, ben yavrulu tüm takımlarımın mamasına mısır ekliyorum.
Abi havuç koyunca erkek kuş çok kızışıyor şuan bile aşırı kızgın kur yapıyor sürekli bende ondan havuç vermemeye çalışıyorum

Serkhan79

Eski Forumcu
Üretici
Abi havuç koyunca erkek kuş çok kızışıyor şuan bile aşırı kızgın kur yapıyor sürekli bende ondan havuç vermemeye çalışıyorum
tek başına havucun çok kızıştırıcı etkisi yok, ilaveten erkek kuşlar doğası gereği ergenlik sonrası sürekli kur yaparlar, aşırısı tabii ki sıkıntı ama esas dişinin kızışması daha sıkıntı

Tuğrul Bey

Eski Forumcu
Emektar Üye
Hergun mama verebilirsin sıkıntı olmaz ama tedbir amaçlı avidress kullan suluklarda. Devamlı sirkülasyon olduğu için ye kus tarzında mantar olasılığı artıyor.

Tuğçe G.

Eski Forumcu
Moderatör
Çeviri Ekibi
Kıdemli Üye
Hergun mama verebilirsin sıkıntı olmaz ama tedbir amaçlı avidress kullan suluklarda. Devamlı sirkülasyon olduğu için ye kus tarzında mantar olasılığı artıyor.
Avidressi nasıl vermeliyim kuşlara

Üst Alt