• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

yavru serçe

elif09

Yeni Üye
yavru serçe sahiplenmek istiyorum.

elif09

Yeni Üye
19 haziranda bir yavru serçe yuvasından düşmüştü kanadı kırıkmış uçamıyordu. yuvasını aradık her yerde bulamadık. sonra evimizde 6 ay baktık dün kaybettik onu. serçeler de evcilleşebiliyormuş onu öğretti bize. şimdi onu kaybedince belki böyle bi ilan verirsem bi yuvasız kuşa yine yuva oluruz diye umdum...

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
19 haziranda bir yavru serçe yuvasından düşmüştü kanadı kırıkmış uçamıyordu. yuvasını aradık her yerde bulamadık. sonra evimizde 6 ay baktık dün kaybettik onu. serçeler de evcilleşebiliyormuş onu öğretti bize. şimdi onu kaybedince belki böyle bi ilan verirsem bi yuvasız kuşa yine yuva oluruz diye umdum...
Merhaba serçe yavrusu evcilleşir çünkü yavru, Aslan yavrusu da bebekken bakılırsa evcilleşir, bakan var yurt dışında
Malesef ki sonuç ya canlı ölür yada o canlı sizi öldürür, görünüş EVCİLDİR FAKAT ONLAR TABİATA AİT YABANİ CANLILARDIR☺
Siz bakmışsınız ben de 3 tane büyüttüm çünkü baharda yuva yaparlar ama diğer büyük kuşlar yumurta ve bebekleri alıp yemek için yuvayı bozar. Onlarda park bahçelerde olursa düşer ve insanlar alıp, bulup besler.
Benim size tavsiyem muhabbet kuşu, sultan papağanı, Kanarya tamamen evcil canlı beslemeniz👍🤗🦜
Daha uzun ömürlü ve daha bağlıdır size👍

elif09

Yeni Üye
ben hayvanlardan korkan biriydim şu an ondan başka bir canlıya dokunmak bile çok zor benim için. ama belki meleğime benzeyen bir serçem olursa birazcık da olsa teselli bulurum diye düşündüm. ama sizler de çok haklısınız teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
ben hayvanlardan korkan biriydim şu an ondan başka bir canlıya dokunmak bile çok zor benim için. ama belki meleğime benzeyen bir serçem olursa birazcık da olsa teselli bulurum diye düşündüm. ama sizler de çok haklısınız teşekkür ederim
Bu sebepten olduğunu bilmiyordum özür dilerim, başınız sağolsun ☹

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Her son bir başlangıç 🤗🦜hiç bir canlı kaybettiğimizin yerini alamaz😔🤲eminim yavru bir muhabbet kuşu biraz da olsun mutlu eder, çok sevecen olurlar, sahibine çok bağlıdır, ve eminim çok seversiniz.. Hele birde bıcır bıcır konuşsun🤗🦜düşünün derim☺👍🦜

elif09

Yeni Üye
sağolun teşekkür ederim allah kimseyi böyle acılarla sınamasın. meleğimin yeri dolmayacak biliyorum. saçma bir arayışa girdim çaresizlikten kusuruma bakmayın

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba öncelikle ailemize hoşgeldiniz ve ayrıca başınız canınız sağolsun 😞 yukarda yazılanlara aynen katılıyorum doğamızın kuşları ve bakımı oldukça zordur ama imkansız değildir benim geçmişte bir buçuk sene bakmışlığım vardır ve sayısını sayamayacağım kadar da bakımdan sonra doğasına saldığım ☺ Ama tecrübe ettiğim tek şey doğa kuşu doğada yaşar 👍

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
sağolun teşekkür ederim allah kimseyi böyle acılarla sınamasın. meleğimin yeri dolmayacak biliyorum. saçma bir arayışa girdim çaresizlikten kusuruma bakmayın
Canım estağfurullah öyle şey olur mu☺keşke yüzlerce serçem olsa sana gönderebilsem❤saçma değil tabiki, başın sağ olsun 🤲bende kaybettim, bu forumda çogumuz kaybettik, hislerini çok iyi anlıyorum. Bak ben 50 Yaşındayım sözümü dinle bir muhabbet yavrusu sahiplen. Nerede ikamet ediyorsun. Ankara ise hemen yardımcı olurum☺🦜

Doğacı

Eski Forumcu
Yani ben de Şehmus abi gibi düşünüyorum. Evet evde kaplan yavrusu da beslenebilir ki yırtıcı hayvan besleyenlerin videosunu gördük. Fakat yabani hayvanlar doğal ortamda olmalı. Muhabbet kuşları da aslında doğada olmalı fakat anavatanları Türkiye değil,dolayısı ile burdaki iklime ayak uyduramazlar,o yüzden burda evde muhabbet kuşu beslemek uygun. Ama serçe uygun değil. Serçe yerine eğitilebilir başka kuş türü seçebilirsiniz 😊

Son düzenleme:

elif09

Yeni Üye
hoş buldum keşke başka türlü bu aileye dahil olabilseydim ama yine de bir gün bakıma muhtaç bir serçe olursa ben ona bakmaya gönüllüyüm. doğada yaşamasına mani olmak değil niyetim. ben yuvasıza yuva olmak niyetindeyim. benim serçem kuş seslerinden dahi korkuyordu. balkonumuzda bile gökyüzündeki kuşlara bakıp bize sığınıyordu. başka ne söyleyebilirim ki herkes haklı. teşekkür ederim cevaplarınız için sağolun..

elif09

Yeni Üye
aydında yaşıyorum daha önce hiç hayvanım olmamıştı. allahım belki gidenin yerine yeni bir garip gönderir. ama ne yazık ki
Canım estağfurullah öyle şey olur mu☺keşke yüzlerce serçem olsa sana gönderebilsem❤saçma değil tabiki, başın sağ olsun 🤲bende kaybettim, bu forumda çogumuz kaybettik, hislerini çok iyi anlıyorum. Bak ben 50 Yaşındayım sözümü dinle bir muhabbet yavrusu sahiplen. Nerede ikamet ediyorsun. Ankara ise hemen yardımcı olurum☺🦜
başka türde bi kuşa yetebileceğimi düşünmüyorum teşekkür ederim.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
aydında yaşıyorum daha önce hiç hayvanım olmamıştı. allahım belki gidenin yerine yeni bir garip gönderir. ama ne yazık ki

başka türde bi kuşa yetebileceğimi düşünmüyorum teşekkür ederim.
Zaman herşeyin ilacı ☺🤲🦜