• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Yavru papağanım iyileşiyor mu?

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Merhaba arkadaslar. Bilmeyenler icin ortalama 2 aylik gri sultanim var. Alirken bilmiyordum erken anneden ayirmislar yeme dusmemis daha. Tuyleri kabarik ishal ve uyku hali vardi gecen cuma veterinere goturdum antibiyotik basladik. Yem kiramadigi icin a21 mama aldim buradaki tavsiyeler uzerine. Dune kadar gunde 1 kere acikip istiyordu nadiren 2 oluyordu. Dun 4 yada 5 bugun suana kadar 3 kere acikti siringayla agzina besledim. Eski surekli uyku hali cok cok azaldi. Kabariklik halide azalmaya basladi. Lakin ishal son gaz devam fakat petshop bana mamadan oldugunu mamayi kesince duzelecegini soyledi. Simdi ben daha fazla mama istemeye basladigi icin sevinebilir miyim iyilesmeye basladigini dusunup 😊 bu arada asiri derecede temas bagimlisi ve asla kafeste durmak istemiyor hel uzerimizde olmak istiyor bende oyle istiyordum ama buda biraz fazla sanki yemek yaparken dahi benimle 🤭 egitebilir miyim bu konuda? Bu arada aksam saat 11 den sonra salonda oturmaya devam ediyorsak ustunu ortuyorum cunku yirtiyor kendini kafes disina cikip ustumuzde uyumak icin. Bende kafesine hem alissin hemde uyusun diye usunu ortuyorum ama hata mi yapiyorum? Tesekkurler 🙏

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Cevap vericek kimse yok mu ?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Merhaba beslemeye devam edelim ayrıca elden Daldarı verin yesin kilo kontrolü yapın iştahı olması iyi birşey tabiki ve mümkünse video görebilirmiyiz 👍

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Merhaba beslemeye devam edelim ayrıca elden Daldarı verin yesin kilo kontrolü yapın iştahı olması iyi birşey tabiki ve mümkünse video görebilirmiyiz 👍
Tabi musait olunca videosunu cekecegim. Bir arkadasim siringayla cok fazla beslemememi yem kirmayi ogrenmesi gerektigini soyledi. Su surecte icime sinmez siringayi kesmek ama siz ne dersiniz hocam?

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Daldarı verin, bu arada kafesinde sürekli olarak yem olsun meraklı canlılar oldukları için halsizliği geçtikçe nedir diye merak edip kırmaya çalışacak ve sonunda başaracak 🙃 ama aç kalmaması açısından elle beslemeyi de bırakmayın

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Daldarı verin, bu arada kafesinde sürekli olarak yem olsun meraklı canlılar oldukları için halsizliği geçtikçe nedir diye merak edip kırmaya çalışacak ve sonunda başaracak 🙃 ama aç kalmaması açısından elle beslemeyi de bırakmayın
Daldari yiyor, kafesinde yemi ve kumu var hocam. Evet bugun biraz daha fazla kirmaya basladi. Cekirdek hic kiramiyordu bugun kiriyor yeni guncelleme geldi oglusuma 😊 elle beslemeye devam ama sayiyi en azindan 5 ten 3 e indirdim ki birazda yeme yogunlassin diye 🧡

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Maşallah iyileşmeye başlıyor sanki. 🥰

Mutfakta yemek yaparken yanınızda olmasın ama, teflon tavadan çıkan gaz onlar için zehirli,daha bir sürü risk var. :)

Feyza T.

Eski Forumcu
Emektar Üye
Daldari yiyor, kafesinde yemi ve kumu var hocam. Evet bugun biraz daha fazla kirmaya basladi. Cekirdek hic kiramiyordu bugun kiriyor yeni guncelleme geldi oglusuma 😊 elle beslemeye devam ama sayiyi en azindan 5 ten 3 e indirdim ki birazda yeme yogunlassin diye 🧡
Evet, birkaç gün sonra 2ye ve birkaç gün daha geçince 1e düşürün yavaş yavaş azaltın ki strese girmesin 😇 benim oğlum 1 aylıktı geldiğinde, daldarıyı bile zor kırıyordu ama elimle sadece hiç yemediğinde besledim bir kere. Ondan sonra günde 5-6 kere bittikçe daldarı astım kafesine. Sonrasında yemliğe ufaladım darıyı derken keşfedip kırmaya çalıştı ve tam 3 aylık şu an, çekirdek ve fıstıkları ağırlıklı olarak yiyor ve daldarıyla hala haşır neşiriz 🤣🤣

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Maşallah iyileşmeye başlıyor sanki. 🥰

Mutfakta yemek yaparken yanınızda olmasın ama, teflon tavadan çıkan gaz onlar için zehirli,daha bir sürü risk var. :)
Tesekkur ederiiz evet bende oyle hissediyorum canlandi evde dolasip duruyor 😊
Evet onu okumustum dikkat ediyorum teflon kullanmiyorum zaten 😍

Rüya Ç.

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Yardımsever üye
Evet, birkaç gün sonra 2ye ve birkaç gün daha geçince 1e düşürün yavaş yavaş azaltın ki strese girmesin 😇 benim oğlum 1 aylıktı geldiğinde, daldarıyı bile zor kırıyordu ama elimle sadece hiç yemediğinde besledim bir kere. Ondan sonra günde 5-6 kere bittikçe daldarı astım kafesine. Sonrasında yemliğe ufaladım darıyı derken keşfedip kırmaya çalıştı ve tam 3 aylık şu an, çekirdek ve fıstıkları ağırlıklı olarak yiyor ve daldarıyla hala haşır neşiriz 🤣🤣
Oh masallah yarasin oglusunuza 😍
Tamam dediginiz gibi yavas yavas azaltirim strese girmesin bücürük 🤭 cok tesekkur ederim 🌼🙏