• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Tüylerinden kepek gibi birşey dökülüyor?

MerveÇilem

Aktif Üye
Hastalık Belirtileri
Küçük küçük tüyler, çok kaşınma ve kepek tarzı döküntüler
Kullanılan İlaç
Pazartesi, çarşamba, cuma günleri olmak üzere aynı sırayla gerwit vitamin, entrobac ve BT amin forte kullanıyorum
Merhabalar tekrardan ☺ muhabbet kuşum şuan tüy dökme zamanında sanırım. Aşırı kaşınıyor, küçük küçük tüylerini döküyor ve diken diken kafası. Ama bugün ekstra birşey dikkatimi çekti, elimde kendisini kaşırken kepek gibi birşeyler döküldü bir sürü. Normal mi bu, yoksa hastalık belirtisi falan mı? Neler yapmam gerekir, nasıl destek olabilirim yavruma? Banyo yapmaya bir türlü alışmadı, elimin üstünde sadece sudan su içip kaçıyor, tavakta girmiyor sebze koyarak da denedim, bardakta ya da suluktan bile yıkanmaya çalışmıyor. Arada oynarken fıslıyorum bende. Başka nasıl ona tüy dökerken yardımcı olabilirim bilmiyorum. Video ve resim atmaya çalışacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Kübra Ö.

Eski Forumcu
Yazar
Kıdemli Üye
Üretici
Merhaba. Tüy döküm zamanlarında benimkilerde de oluyor.
Yulaf verebilirsiniz.

Fiko

Paylaşımcı
Kübra arkadaşıma katılıyorum tüy zamanları normal gerçi diğer zamanlar da olabiliyor temizlenirken yada tüy kapsüllerini patlattıklarında dökülüyor. Yulafın miktarını aşırıya kaçırmayın. Ayrıca yıkanmıyorsa ılık suyla fısfısa devam edin arada geçmiş olsun.