• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Tüy dönemi ne zaman geçer?

Eylül

Yasaklı
Bildiğiniz üzere limon tüye girdi. Kafesten çok çıkmak istiyor. en son 2 gün önce çıkardım o da 15-20 dklığına. Hali iyi, baya ötüyor. Bir de dal darıdan korkuyor ne yapmalıyım 😅

Ahmed

Müdavim
Bildiğiniz üzere limon tüye girdi. Kafesten çok çıkmak istiyor. en son 2 gün önce çıkardım o da 15-20 dklığına. Hali iyi, baya ötüyor. Bir de dal darıdan korkuyor ne yapmalıyım 😅
dal darıyı yeme katabilir ayrı bır kapta verebilir yada biraz bekleyebilirsin ve niye kuşunu çıkarmıyorsun

Eylül

Yasaklı
Tüye girdiği için kafes içinde durmasının
dal darıyı yeme katabilir ayrı bır kapta verebilir yada biraz bekleyebilirsin ve niye kuşunu çıkarmıyorsun
daha sağlıklı geçeceğini düşünüyorum

Ahmed

Müdavim
Tüye girdiği için kafes içinde durmasının

daha sağlıklı geçeceğini düşünüyorum
şey benim sultanım var uçunca butun eskıtuylerı çıkıyordu ve onu okşayınca 5 6 tuy elıme geliyodu biraz gıcık bır donem bence uçurmanda bir sıkıntı yok ama ev batar

Eylül

Yasaklı
Şuan çok fazla tüy dökmüyor fakat 1 hata önce kafesi tüyle doluydu

Eylül

Yasaklı
Aslında limonun önünde mavişe vermeye çalıştım görüp yemesi için fakat maviş de korktu 😅

Eylül

Yasaklı
Yok şuan ortam hiç sıcak değil maalesef. Isıtmaya çalışıyorum elektrikli sobayla. 30 dk sonra yine eski haline dönüyor. Havalar biraz ısınsın kesin yaptırmayı düşünüyorum

Münevver

Yeni Üye
Benim kuşumda tüyde tüyden çıkamıyor sürekli yeni yeni kapsüller geliyor kafasının üstünden ne yapmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz yaklaşık üç haftadır felan böyle normalmi

Eylül

Yasaklı
3 gündür odamda. Önceden olduğu yer daha soğuk diye getirdim odama. Havaların ısınması tek umudum fakat her gün kar yağıyor o sıkıntı:(

yao ako

Paylaşımcı
Benim kuşumda tüyde tüyden çıkamıyor sürekli yeni yeni kapsüller geliyor kafasının üstünden ne yapmam lazım lütfen yardımcı olurmusunuz yaklaşık üç haftadır felan böyle normalmi
b vitamini ve yulaf veriyor musunuz

Münevver

Yeni Üye
B vitamini ve versele laga yem kullanıyorum yeminin içindeki yulaf yeterli gelirmi

Münevver

Yeni Üye
sera vitamin plus v kullandım faydası olurmu tüy zamanında

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Arkadaşlar gerekeni yazmışlar eklemek istediğim bisey kalmamış 😂daldaridan korkuyorsa saklandığı içindir aşağıya bir yere koy ama dışkısı gelmiycek bir yere 👍😊

Şimâl

Tutkulu
Emektar Üye
Evet herşey söylenmiş 😂. Bende ek olarak ben Bubi'ye bir şey yedirmek istediğim de kendim yer gibi yapıyorum kafese atlayıp ya ver ya öl bakışı atıyor 😂😂. Tavsiyemdir.

Murat

Yeni Üye
Tüyde olan kuş bakım koşulu ortama göre tüyden çıkması değişebilir.B vitamini be biotin destekleri ile ani sıcaklık değişimi olmayan odalarda da olursa çabuk çıkacaktır.Tüy onların hayatlarının parçası.
Abi benim kuşumda tüyde vitamin olarak ne vermem lazım gerwit w bide amin bt forte