• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Soru! Tüm sultan papağanlarin burnu tıkanır mi

pırtık

Aktif Üye
Bugün kuşum öldü buraya da yazmıştım.
Babam bu duruma üzüldüm için başka bı kuş almayı düşünüyor ben sultan papağanı istiyordum ama onlarin da burun delikleri tıkanıyormus bizim açmamız gerekiyormus ama ben yapamam temizlemesini acaba her Sultan papağanın burnu tıkanıyor mu

Yoda

Aktif Üye
Burun tıkanması her türden kuşun yaşayabileceği bir durum tıpkı insanlarda olduğu gibi. Bazen burnuna yem kabuğu kaçabilir bazen de sadece kir dolabilir. Genelde ev ortamında kolaylıkla temizleyebilirsiniz tıkalı burnu.
Bunu düşünmek yerine yeni sahipleneceğiniz arkadaşınıza en iyi şekilde nasıl bakabileceğinizi araştırın derim. Nasıl bir kafes gerekir, hangi yemi tercih etmelisiniz vs.

Son düzenleme:

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Bugün kuşum öldü buraya da yazmıştım.
Babam bu duruma üzüldüm için başka bı kuş almayı düşünüyor ben sultan papağanı istiyordum ama onlarin da burun delikleri tıkanıyormus bizim açmamız gerekiyormus ama ben yapamam temizlemesini acaba her Sultan papağanın burnu tıkanıyor mu
Ablacım tekrar başın sağ olsun, sultanlar da muhabbetler gibi narindir🥰😊
Geniş kafes ister, ilgi ister, sen çok güzel bakıyorsun ama biraz zaman geçsin😊

pırtık

Aktif Üye
Ablacım tekrar başın sağ olsun, sultanlar da muhabbetler gibi narindir🥰😊
Geniş kafes ister, ilgi ister, sen çok güzel bakıyorsun ama biraz zaman geçsin😊
Tabikide biraz zaman gecicek abla şimdi bakamam zaten ama bu süre zafinda bilgi edineyim dedim kafesim zaten büyük papagan kafesi ilgiyi de zaten seve seve veririm teşekkür ederim

pırtık

Aktif Üye
Burun tıkanması her türden kuşun yaşayabileceği bir durum tıpkı insanlarda olduğu gibi. Bazen burnuna yem kabuğu kaçabilir bazen de sadece kir dolabilir. Genelde ev ortamında kolaylıkla temizleyebilirsiniz tıkalı burnu.
Bunu düşünmek yerine yeni sahipleneceğiniz arkadaşınıza en iyi şekilde nasıl bakabileceğinizi araştırın derim. Nasıl bir kafes gerekir, hangi yemi tercih etmelisiniz vs.
Ölen kuşumun kafesi zaten papağan kafesi içinde rahat üç tane muhabbet yaşar o kadar büyük tek sultan için yeter diye düşünüyorum zaten hemen almicam Sultan papağanın bakimini öğrenmek için sormuştum araştırıyorum zaten bı yandan da teşekkür ederim

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun. Siz maddi olarak iyi bir durumda değilim, para biriktirip kuşumu veterinere götüreceğim demiştiniz diye hatırlıyorum. Bence şu an yeni bir kuş sahiplenmek için doğru bir zaman değil. Bu yeni kuşunuz hasta olursa onu da götürmeniz gerekecek, yani bir can sahiplenirken en kötü ihtimali düşünmeniz lazım. Eğer bakabilecekseniz, sizi yormayacaksa, imkanınız var ise sahiplenin. Size önerim böyle bir planınız var ise artıları, eksileri, çıkabilecek masrafları not alın. Bir bütçe belirleyip ona göre yol alın 👍🏻

pırtık

Aktif Üye
Merhaba, öncelikle başınız sağ olsun. Siz maddi olarak iyi bir durumda değilim, para biriktirip kuşumu veterinere götüreceğim demiştiniz diye hatırlıyorum. Bence şu an yeni bir kuş sahiplenmek için doğru bir zaman değil. Bu yeni kuşunuz hasta olursa onu da götürmeniz gerekecek, yani bir can sahiplenirken en kötü ihtimali düşünmeniz lazım. Eğer bakabilecekseniz, sizi yormayacaksa, imkanınız var ise sahiplenin. Size önerim böyle bir planınız var ise artıları, eksileri, çıkabilecek masrafları not alın. Bir bütçe belirleyip ona göre yol alın 👍🏻
Şuanda almicam zaten öncelikle dediğiniz gibi yapmayı düşünüyorum. Ölen kuşumun eksiği coktu yemligi sulugu ve tünekleri değişmesi gerekiyordu onları değiştirdim sonra vitamin eksiği vardı onları tamamladım bı kaçta oyuncak falan derken biraz fazla para harcadım bide Antalya da kuşa bakan bı veteriner bulamadım araştırıyordum bı yandanda para ayarlamaya çalışıyordum ama bu kadar kısa süre içinde öleceğini düşünmüyordum bugün ayağı için krem falan almıştım yani her şeyini almaya uygulamaya çalıştım yem yemedi yemini yedirmeye çalıştım ama kuşum biraz yaşlıydı yani öyle diyorlar dayanamadi sanırım kalbi Antalyanin sıcağına kuş normalde Ankara'daydi biz Antalya'ya getirdik