• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

senayapar

Aktif Üye
Merhabalar daha öncesinde ani kanat çırpmaları var diye dış parazit için vilmectine vermiştik. Üzerinden iki ay ancak geçti şu an yine kanat çırpmaları başladı. acaba tekrardan versem zararı dokunur mu?

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Merhabalar daha öncesinde ani kanat çırpmaları var diye dış parazit için vilmectine vermiştik. Üzerinden iki ay ancak geçti şu an yine kanat çırpmaları başladı. acaba tekrardan versem zararı dokunur mu?
Merhaba , 4 ay olması daha iyi olur fakat bu şekilde zararı olur mu bilemiyorum diğer hocalarımızın fikrini alalım, kafesi ve ekipmanları virkonsla dezenfekte edilmesi gerekir bu sayede dış paraziti büyük oranda engellemiş oluruz 🙏🏻 kafes teline kuş içinde olmadan sprey ile püskürtme yaparak , daha sonrasında durulama ve kurutma olarak uygulayabilirsiniz, diğer malzemeler için suyun içinde 15 dk bekletilmesi ardından durulanması yeterlidir

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Merhaba vilmectini15 gün ara ile mi verdiniz? Tek doz mu?

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Üç ay geçse iyi olur. Demet ablanın dediği gibi ilk dozdan 15 gün sonra tekrar dozu uyguladınız mı. Birde videosunu görebilir miyiz yavrunuzun.

Demet bükay

Eski Forumcu
Kıdemli Üye
Şampiyon Üye
Kanat altını fotoğraf atar mısınız, akar olabilir

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Kendini temizliyor. Videodan pek bir şey anlamadım ama 😊 dış parazit damlasını üç ay dolunca tekrar uygulayın. Hatta ivermectin etken maddeli olursa mesela zimec avromec yada baymec bu üçünden birini temin edebilirsiniz. Yine aynı şekilde bir damla deriye temas edecek şekilde damlatın damlattiktan sonra enseyi hafifçe ovalayın ilaç yayılsın dört beş gün banyo yapmasına izin vermeyin. Bunun yanında virkon s ile de kafesi tüm ekipmanı güzelce temizleyin. Bağışıklığı güçlendirici takviyeler veriyor musunuz gervit entrobac gibi. Veriyorsanız devam edin vermiyorsanız temin edip kullanmaya başlayın. Sonuç güzel olacağını düşünüyorum 🌸

senayapar

Aktif Üye
Kendini temizliyor. Videodan pek bir şey anlamadım ama 😊 dış parazit damlasını üç ay dolunca tekrar uygulayın. Hatta ivermectin etken maddeli olursa mesela zimec avromec yada baymec bu üçünden birini temin edebilirsiniz. Yine aynı şekilde bir damla deriye temas edecek şekilde damlatın damlattiktan sonra enseyi hafifçe ovalayın ilaç yayılsın dört beş gün banyo yapmasına izin vermeyin. Bunun yanında virkon s ile de kafesi tüm ekipmanı güzelce temizleyin. Bağışıklığı güçlendirici takviyeler veriyor musunuz gervit entrobac gibi. Veriyorsanız devam edin vermiyorsanız temin edip kullanmaya başlayın. Sonuç güzel olacağını düşünüyorum 🌸
Pek video çekemiyorum. Çektiğimi anladığı an dümdüz duruyor ondan :) tamamdır teşekküler

Ayvalık Jumbo Muhabbet

Eski Forumcu
Moderatör
Üretici
Editör
Pek video çekemiyorum. Çektiğimi anladığı an dümdüz duruyor ondan :) tamamdır teşekküler
Dış parazit varlığını saotadınız mı? Gözle gördünüz mü yani hiç? Gözle görüldüyse, varlığı kesinse tüm kafes ve ekipmanların sebacil ile ilaçlanıp biraz bekletilmeli. Suluk, tünek, yem kabı gibi ağız ile direkt temas edenler güzelce yıkansın. Kafes zemininde ızgara varsa, zemini durulamayın, havalandırın