• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan papağanımın dışkısı çok büyük

ltfky_38_

Yeni Üye
Merhabalar 4 aylık Sultan papağanim var bir kaç gün evde yalnız kaldığında geldiğimde tisliyor ama normalde benden ayrılmayan bir kuş ısırması asla yok ve evde tek kalınca iki üç gün yalnız kalınca çok büyük dışkısı oluyor kafese büyük yapmamış çıkınca yaptı her gelmemde muhakkak çıkarırım ikinci dışkısı gayet normal geldi ve çok alçaktan uçmaya başladı konarken bir yerlere zorluk cekiyor neden olur acaba ama gayet enerjik ötüyor durursu yürüyüşü gayet iyi anlamadım ne yapmalıyım

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Merhabalar 4 aylık Sultan papağanim var bir kaç gün evde yalnız kaldığında geldiğimde tisliyor ama normalde benden ayrılmayan bir kuş ısırması asla yok ve evde tek kalınca iki üç gün yalnız kalınca çok büyük dışkısı oluyor kafese büyük yapmamış çıkınca yaptı her gelmemde muhakkak çıkarırım ikinci dışkısı gayet normal geldi ve çok alçaktan uçmaya başladı konarken bir yerlere zorluk cekiyor neden olur acaba ama gayet enerjik ötüyor durursu yürüyüşü gayet iyi anlamadım ne yapmalıyım
Merhaba, dışkı fotoğrafı yükleyebilir misiniz beyaz petece üzerine yeni yaptığını

İhsan Z.

Tutkulu
Moderator
Çeviri Ekibi
Kafesi yuva kabul ettiklerinde yapmıyorlar genelde. Kafes düzenini ve yerini değiştirip gözlemlemeyi deneyebilirsiniz. Kuşu daha sık uçurup kafese birkaç oyuncak asabilirsiniz. Kafes düzenini görebilir miyiz mümkünse?

ltfky_38_

Yeni Üye
Bunun katisini da yapıyor büyük bir şekilde bir kere yaptı eve geldim de şimdi yok dünden beri normal dışkısı

ltfky_38_

Yeni Üye
Kafesi yuva kabul ettiklerinde yapmıyorlar genelde. Kafes düzenini ve yerini değiştirip gözlemlemeyi deneyebilirsiniz. Kuşu daha sık uçurup kafese birkaç oyuncak asabilirsiniz. Kafes düzenini görebilir miyiz mümkünse?
Nerdeyse gün boyu dışarda oluyor evde olduğum zamanlarda aralarda koyuyorum kafesine su içsin yem yesin diye yedikten sonra çıkmak istiyor geri çıkarıyorum ve öyle bir kuş ki öyle uçuyum kendi kendime bir şeyler yapıyım yok illa üstüme konucak benimle oynayacak karşı koltuğun başına koyuyorum arkamı dönmeye fırsat bırakmadan hemen kafama konuyor😅

Yoda

Aktif Üye
Tünek düzeni bu şekildeyse yanlış, yeterince tünek yok. Olsa da tünek seçimi yanlış, ahşap tünek temin etmelisiniz.
Ayrıca o yemliklere Sultan biraz zor sığıyor. 😅 Kapaklarını çıkarıp içeri asmanızı öneririm. Böylece belki hem kafesi yuva olarak görmez, daha özgür dolaşabidiği bir yer olarak görür ve dışkısını tutmak zorunda kalmaz hem de rahat yem yer.

ltfky_38_

Yeni Üye
Tünek düzeni bu şekildeyse yanlış, yeterince tünek yok. Olsa da tünek seçimi yanlış, ahşap tünek temin etmelisiniz.
Ayrıca o yemliklere Sultan biraz zor sığıyor. 😅 Kapaklarını çıkarıp içeri asmanızı öneririm. Böylece belki hem kafesi yuva olarak görmez, daha özgür dolaşabidiği bir yer olarak görür ve dışkısını tutmak zorunda kalmaz hem de rahat yem yer.
Dışkısını tuttuğu için mi o şekilde büyük yapar yukarı asmak istemedim çünkü kendini yerden yere atıyor beni görünce çıkmak için elinden ne geliyorsa yapıyor

Yoda

Aktif Üye
Dışkısını tuttuğu için mi o şekilde büyük yapar yukarı asmak istemedim çünkü kendini yerden yere atıyor beni görünce çıkmak için elinden ne geliyorsa yapıyor
Evet, dışkısını tuttuğu zaman böyle büyük yapar. Bizimki de birini gördüğü zaman çıkmak için sağa sola koşturuyor. 😄 Çıkarın, uçsun dolaşsın. İhsan beyin de dediği gibi çeşitli oyuncaklar alabilirsiniz. Ahşap olmasına özen gösterin. Kafeste vakit geçirebileceği oyuncaklar olursa kafeste durmayı da benimseyecektir.

ltfky_38_

Yeni Üye
Evet, dışkısını tuttuğu zaman böyle büyük yapar. Bizimki de birini gördüğü zaman çıkmak için sağa sola koşturuyor. 😄 Çıkarın, uçsun dolaşsın. İhsan beyin de dediği gibi çeşitli oyuncaklar alabilirsiniz. Ahşap olmasına özen gösterin. Kafeste vakit geçirebileceği oyuncaklar olursa kafeste durmayı da benimseyecektir.
İnşallah tek temennim o benim bildiğim kuşlar uçar belli bir yerde durur imkanı yok bumerang gibi atıyorum geri geliyor biraz da ben yaptım böyle 😅😅ama deneyim bir kafese oyuncak almayı ihtimal vermiyorum ama dışardayken bile oyalansin diye önüne her şeyi koyuyorum ama yok illa bana gelecek mama yapıyorm ben varken yemiyor gidip odadan çıkıyorum önce baya bağırıyor sonra gidip yiyor geldim an tekrar yemeği bırakıyor çocuktan farkları yok ilgi manyaklari😂😂😂😂

Yoda

Aktif Üye
Birde cinsiyetini nereden anlayabilirim
Yakından çekilmiş fotoğraflarını paylaşırsanız özellikle kafalarının göründüğü, yardımcı olabiliriz.
Erkeklerin yanlarındaki benekler daha canlı renk olur mesela.