• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Acil! Sultan Papağanıma Bastılar

merower

Yeni Üye
Merhaba evimizdeki misafir yanlışlıkla sultan papağanıma bastı. Ne şekilde veya ne şiddette bastığını pek bilmiyoruz. Aradan yaklaşık 26 saat geçti. Yem yiyor su içiyor. Hareket pek yok nadiren kafesine ve koltuğa gidiyor. Ev sıcak değil 17-20 derece arası. Bu yüzden elektrikli ısıtıcıyı hafif derecede ona tutuyoruz. Vitamin takviyesi veriyoruz. Sizce ne yapmalıyız? Ve iç kanama ihtimali ne kadardır belirtileri nedir?

Bahar Y.

Müdavim
Merhaba evimizdeki misafir yanlışlıkla sultan papağanıma bastı. Ne şekilde veya ne şiddette bastığını pek bilmiyoruz. Aradan yaklaşık 26 saat geçti. Yem yiyor su içiyor. Hareket pek yok nadiren kafesine ve koltuğa gidiyor. Ev sıcak değil 17-20 derece arası. Bu yüzden elektrikli ısıtıcıyı hafif derecede ona tutuyoruz. Vitamin takviyesi veriyoruz. Sizce ne yapmalıyız? Ve iç kanama ihtimali ne kadardır belirtileri nedir?
Video görebilir miyiz

merower

Yeni Üye
Bazen hareketleniyor kanatlarını geriyor koltukta yürüyor. Bazende uyukluyor.

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
İyi görünüyor sadece stres yapmış yem yediğinden emin olun ve elinizden daldarı verip sevin peki uçabiliyor mu?

merower

Yeni Üye
Hayati bir risk belirtisi ne olur? Birde ısıtıcıdan uzaklaştırınca ayakları bayağı soğuyor bunu stressten dolayı olmasına bağlıyoruz sizce nedendir?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Tamamen strese dayalı,👍

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Yem yemezse veya ağızdan , dışkıdan kan gelirse tehlike arz eder öyle bir belirtisi yoksa korkacak bişey yok uyuyun sizde kendinize eziyet etmeyin 👍😊

merower

Yeni Üye
Yem yemezse veya ağızdan , dışkıdan kan gelirse tehlike arz eder öyle bir belirtisi yoksa korkacak bişey yok uyuyun sizde kendinize eziyet etmeyin 👍😊
ağzını ve dışkısını sık sık inceliyorum. Nerdeyse her dışkısına baktım kan yok. İlk çevresine bakıyorum komple sonra eziyorum iyice görmek için ama bir şey göremiyorum. Kan olsa belirgin olurdu dimi yada azda olsa kırmızılık

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
ağzını ve dışkısını sık sık inceliyorum. Nerdeyse her dışkısına baktım kan yok. İlk çevresine bakıyorum komple sonra eziyorum iyice görmek için ama bir şey göremiyorum. Kan olsa belirgin olurdu dimi yada azda olsa kırmızılık
Evet belirgin olurdu.yem yiyor mu?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
O zaman sorun yok düzelir

atakan_22

Paylaşımcı
Kıdemli Üye
Çok geçmiş olsun çokta güzel uysal bir kuş hareketlerinde anormallik görüyorsanız yakınınızda kanatlı uzman varsa götürün bence röntgen çekebilen bir yer hem ezilme durumu olduğu için sorun var mı yok mu bilgi verir hem sizinde içiniz rahat olur

merower

Yeni Üye
Çok geçmiş olsun çokta güzel uysal bir kuş hareketlerinde anormallik görüyorsanız yakınınızda kanatlı uzman varsa götürün bence röntgen çekebilen bir yer hem ezilme durumu olduğu için sorun var mı yok mu bilgi verir hem sizinde içiniz rahat olur
Bulunduğum bölgede çok iyi veterinerler yok ve kuşunun ayağı kırılan bi tanıdığımın rontgenini çekerken kuşu çok hırpalamışlar bir ezilme varsa dahada baskı uygulanmasından endişeleniyorum.

merower

Yeni Üye
@Şehmus BAKIR Hocam bugün birazdaha iyi kafesine uçup yemek vs yedi sonra kafesinin üstünde oturdu fakat bir süre sonra üşüyüp titremeye başlıyor ayaklarıda soğuyor bunun sebebi ne olabilir?

Şehmus BAKIR

İkon Üye
Yetkili Kurucu
Kurucu Üye
Üretici
Titreme nasıl onu video olarak görebilir miyim?

Üst Alt