• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Çözüldü! SULTAN PAPAĞANIM PAMUKÇUKA YARDIMM

Lovebirdssss

Yeni Üye
1 yaşında sultan papağanım var 2-3 gündür hasta halsiz önce ishalle başladı kusma da vardı ishali geçirdik ama normalde çok neşeli sürekli öten kuş şimdi sadece uyuyor ve iştahı da yok bir anda çok zayıfladı önceden 92 gramdı şimdi 72 gram çıkıyor lütfen yardımcı olabilir misiniz yaşadığım yerde hiç kuş veterineri yok

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Video ve dışkı resmi ekler misiniz.

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
1 yaşında sultan papağanım var 2-3 gündür hasta halsiz önce ishalle başladı kusma da vardı ishali geçirdik ama normalde çok neşeli sürekli öten kuş şimdi sadece uyuyor ve iştahı da yok bir anda çok zayıfladı önceden 92 gramdı şimdi 72 gram çıkıyor lütfen yardımcı olabilir misiniz yaşadığım yerde hiç kuş veterineri yok
Merhaba geçmiş olsun , video yükleyebilir misiniz video için adımlar UVbZ8.png

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Kuş büyük ihtimalle kurumaya yakalanmış , kursaktan beslenme yapılması gerekir en hızlı kilo aldırma yolu şırınga mamadır , kuru mama veya nemli mama ,daldarı, aspur bunları sade olarak da verebilirsiniz

Lovebirdssss

Yeni Üye
Lütfen yardımcı olur musunuz veterinere götürdüm antibiyotik verdi mama verdi bir de bütün vitaminlerin olduğu damla verdi içirdim ama hiç kıpırdamıyor sadece uyuyor kafasını bile kaldıramıyor lütfen yardımcı olun iyileşir mi

Aslı Ö.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Dışkı iyi değil. Veteriner hangi teşhisi koydu da antibiyotik verdi acaba. İçeriği nedir. Kanatlılardan anlayan mı. Tünekte durabiliyor mu. Duruyorsa iyi bir şey. Güç toplaması için karnı tok olmalı. Siz yine de videosunu atın bir bakalım

rilish26

Müdavim
Kursak mantarı olduğunu düşünüyorum ne teşhis koydu veteriner ve nasıl koydu kanatlı uzmanı mıydı hangi veteriner. Kursak mantarıysa eğer sancılı bir süreçtir illet bir hastalıktır. İlaçta ne verdi. Elle besleme yapmalısınız.

Lovebirdssss

Yeni Üye
Dışkı iyi değil. Veteriner hangi teşhisi koydu da antibiyotik verdi acaba. İçeriği nedir. Kanatlılardan anlayan mı. Tünekte durabiliyor mu. Duruyorsa iyi bir şey. Güç toplaması için karnı tok olmalı. Siz yine de videosunu atın bir bakalım
Kanatlı uzmanı değil normal veterinerdi burda kanatlı uzmanı olduğunu sanmıyorum zaten üşütmüş olabilir dedi şırıngayla besleyin dedi o şekilde

Lovebirdssss

Yeni Üye
Kursak mantarı olduğunu düşünüyorum ne teşhis koydu veteriner ve nasıl koydu kanatlı uzmanı mıydı hangi veteriner. Kursak mantarıysa eğer sancılı bir süreçtir illet bir hastalıktır. İlaçta ne verdi. Elle besleme yapmalısınız.
Kanatlı uzmanı değildi maalesef kursak mantarı nasıl geçen bi hastalık iyileşme ihtimali var mıdır :(

Sümeyya

Aktif Üye
zorlanıyorsa tünekleri çıkarın o halde rahatça yerde dursun, besleniyor mu kendisi yemiyorsa sizin beslemeniz gerekiyor, hangi ildesiniz belki kanatlı veterineri önerilir

Lovebirdssss

Yeni Üye
zorlanıyorsa tünekleri çıkarın o halde rahatça yerde dursun, besleniyor mu kendisi yemiyorsa sizin beslemeniz gerekiyor, hangi ildesiniz belki kanatlı veterineri önerilir
bir kutuya koydum sıcak tutması için bez koydum şırıngayla besliyorum çok teşekkür ederim

rilish26

Müdavim
Hastalığı buysa sadece beslemek yapmak yetmez. Tedavi edilmezse öldürücü bir hastalık olabilir ama kesin teşhis oymanız gerekiyor vakit kaybetmeden nerede otuyorsunuz veteriner önerelim ya da. Forumdaki listeden bir veterinere uğrayınız
Kanatlı uzmanı değildi maalesef kursak mantarı nasıl geçen bi hastalık iyileşme ihtimali var mıdır :(

Lovebirdssss

Yeni Üye
Hastalığı buysa sadece beslemek yapmak yetmez. Tedavi edilmezse öldürücü bir hastalık olabilir ama kesin teşhis oymanız gerekiyor vakit kaybetmeden nerede otuyorsunuz veteriner önerelim ya da. Forumdaki listeden bir veterinere uğrayınız
Maalesef sabah kaybettim.. ilginiz için teşekkür ederim

Mustafa27

Eski Forumcu
Moderator
Redaktör
Başınız sağolsun 😔

Üst Alt