• Kafeskuslari.com ailesine hoş geldiniz..

Sizde kafes kuş türünüz hakkında paylaşım yapmak ve soru sormak için üye olunuz.
    Sizde ailede yerinizi alınız...

Sultan Papağanı Yem Önerisi

Gül Şen

Yeni Üye
Merhabalar 10 aylık lutino erkek sultan papağanım çok sık hasta oluyor, tüy dökümü çok sancılı geçiyor ve tüyleri hâlâ tamamlanamadı ve bu yüzden de biraz zayıf ve keyifsiz. Normalde yem olarak versele laga muhabbet kuşu yemine %5 oranında nijer tohumu, %10 oranında perilla tohumu, %7 oranında kenevir tohumu ekliyordum ama veterinerimiz nijer ve perillayı kesmemizin daha iyi olacağını söyledi ve yulaf ve aspura ağırlık vermemizi tavsiye etti. Yemi dışında meyve/sebze yediremediğim için en etkili karışımı yapmak istiyorum. Sizlerden yem ve tohum önerileri rica ediyorum, mümkünse gramajları ile. Bir de Gervit içiremiyorum, rengi sarı olduğu için korkuyor. Multivitamin ve başka ek takviye önerilerine de oldukça açığım. Şimdiden çok teşekkürler. (Şu an 82 gram)

Semiha S.

Eski Forumcu
Moderatör
Kıdemli Üye
Evet oldukça zayıf. @Şehmus BAKIR beye ulaşın en güzel karışımı hazırlasın size.

Gerwite gelince sanırım bt amin Forte ve Entrobac probiyotik kullanmıyorsunuz. Çünkü onlarında rengi sarı. Renkli suluklardan almanız belki çözüm olabilir. Mavi veya yeşil suluğa alışırsa sorun kalkar . Tüyden bahsetmişsiniz. Mümkünse kuşun streamable üzerinden videosunu yükleyip linkini burada paylaşırmısınız. Tüy için BT amin Forte ve biotin takviyesi kullanabilirsiniz.